sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Galip ATAMAN

2 Kasım 2011 Çarşamba Saat: 00:00

CHP’li Akar’a inat, havaalanımız açıldı

Galip ATAMAN

Bugün, 2 Kasım 2011. Bugün, Kocaeli’nde

Bugün, 2 Kasım 2011. Bugün, Kocaeli’nde bir “ilk” yaşanıyor. Bugün, Kocaelililer tarihe tanıklık ediyor.

30 yıldır konuşulan ama bir türlü gerçekleştirilemeyen Cengiz Topel Havaalanı bugün sivil havacılığa açılıyor.

Bugün, CHP Milletvekili Haydar Akar’a inat Cengiz Topel Havaalanından Trabzon ve Ankara’ya karşılıklı uçak serleri başlıyor.

Haydar Akar ve onun gibi düşünenler son dokuz yılda; temeli 30 yıl önce atılan Kartepe Kış Sporları Merkezi Kayak Tesislerinin, Gebze Kültür Merkezi ve Tiyatrosu’nun, Dilovası Kavşak Projesinin, D-130 Karayolunun tamamlanıp hizmete açılacağına da inanmamıştı.

Büyükşehir sınırlarının tüm ili kapsayacak şekilde genişleteceğini, beldelerin birleştirilerek 6 yeni ilçe kurulacağını ise hayal bile edemiyorlardı.

Haydar Akar’ın üyesi olduğu partinin karşı çıktığı Seka alanı park oldu, sahiller halka açıldı, emniyetin önündeki ucube benzin istasyonu kaldırıldı, tüneller, kavşaklar, yollar, çevre düzenlemeleri yapıldı.

DHMİ ve THY ONAY VERDİ

Cengiz Topel Havaalanının askeriyeden Büyükşehir Belediyesine devri ve tarifeli uçak seferlerine hazır hale getirmek kolay olmadı.

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Önemsediğimiz için belediye olarak görevimiz olmamasına rağmen sorumluluk hissettik ve elimizi taşın altına koyduk” diyerek Bakan Nihat Ergün ve Vali Ercan Topaca’nın da desteğini alarak önemli bir yatırım yaptı.

Devlet Hava Meydanları İşletmelerince (DHMİ) hazırlanan proje doğrultusunda

Cengiz Topel Havaalanı sivil uçakların yolcu taşıyacağı konuma getirildi.

DHMİ Genel Müdürü Birdal’ın Cengiz Topel Havaalanına tam not vermesinin ardından Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’in “uygundur” demesiyle tarifeli seferlere onay çıktı.

Ve bugün tarifeli seferler başlarken Bakan, Vali, Başkan, Rektör ve protokol üyelerini Trabzon’a götürecek 150 yolcu kapasiteli ilk uçak Cengiz Topel Havaalanından kalkacak.

Sayın Vali, gazetelerin genel yayın müdürlerinin yanı sıra benim de Cengiz Topel Havaalanından kalkacak ilk uçakta olmamı ve bu tarihi güne tanıklık etmemi istedi.

Mazeretim olduğu için teşekkür ettim ama bugün Cengiz Topel Havaalanı’nda olacağım, 30 yıllık rüyayı gerçekleştirerek bir ilke imza atan kahramanlarımızı Trabzon’a yolcu edeceğim.

AKAR, HAVAALANI İSTEMİYOR

Cengiz Topel Havaalanından tarifeli uçak seferlerinin başlayacak olması herkesi heyecanlandırıyor.

Ama CHP Milletvekili Haydar Akar mutsuz, Cengiz Topel havaalanından sivil uçakların inip kalkacak olmasından rahatsız.

Neden derseniz? Havacılık özel ilgi alanı(!) olan CHP Milletvekili Haydar Akar’ın ağzından bir kez olsun “Cengiz Topel Havaalanı sivil havacılığa açılmalı, tarifeli uçak seferleri başlamalı” türünden bir açıklama duymadım.

Aksine, “Cengiz Topel Havaalanı ufak uçakların park ve bakım alanı olsun” diyerek tarifeli uçak seferlerine karşı olduğunu itiraf etti.

Kıskançlıktan mıdır, kompleksten midir ya da gündemde olmak için midir bilemem ama CHP’li Akar, Cengiz Topel Havaalanının tarifeli uçak seferlerine açılmasına karşı.

Haydar Akar’a göre, bugün tarifeli uçak seferlerinin başladığı Cengiz Topel Havaalanı AK Parti’nin seçim vadiden öteye gidemezmiş, gelişigüzel bir projeymiş, 30 senelik bir hikayeymiş, inekler otlayacakmış!!!

Bitmedi; Cengiz Topel havaalanı Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’na devredilmeliymiş, öğrenciler stajlarını burada yapmalıymış!!!

ODTÜ matematik bölümü mezunu olan, lastik fabrikasında çalışan Haydar Bey, hava alanlarından çok anlarmış gibi bir de ahkam kesmiş, “pist kısa”.

AKAR, ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Cengiz Topel Havaalanı sivil havacılığa açıldığına göre Saadet Partisi desteğiyle milletvekili olan, partisi CHP ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dahil önüne geleni eleştiren Haydar Akar’ın ne söyleyeceğini merak ediyorum.

12 Haziran’da 954.172 geçerli oyun 78.358’iylea TBMM’ye giden, milletvekili olduğunu unutup kendisini er meydanında sanarak herkese meydan okuyan Haydar Akar, Cengiz Topel Havaalanı’ndan tarifeli uçuşların başlayacağını bir türlü kabullenememişti.

12 Haziran’da partisi CHP’nin doğup büyüdüğü Şirin Sulhiye’de sandığa gömülmesini engelleyemeyen Haydar Akar, Cengiz Topel Havaalanı’nda ineklerin otlayacağını iddia etmişti.

Geleceği göremeyen, teknolojiye ve yeniliklere kapalı, kulaktan dolma bilgilerle kamuoyunu yanıltmayı alışkanlık haline getiren Haydar Akar’ın iddia ettiği gibi Cengiz Topel Havaalanı’nda bugün inekler otlamıyor, ama Türk Hava Yollarının tarifeli uçakları inip kalkıyor.

Bugün Cengiz Topel Havaalanı’ndan tarifeli uçuşlar başlayacağına göre araştırmadan, tarafları dinlemeden, yeterli bilgiye ulaşmadan konuştukça hata üstüne hata yapan, pot üstüne pot kıran Haydar Akar mahcup olmuş mudur?

Sanmıyorum, haksız suçlamaları ve eleştirileri nedeniyle özür de dilemeyecektir.

Akar, bugün ilk uçak kalkana kadar “Uçak kalkmayacak”, uçak havalandıktan sonra “Hepsi bu kadar, devamı gelmeyecek” diyecektir.

Cengiz Topel Havaalanı hayırlı olsun. 30 yıllık rüyayı gerçekleştiren Bakan Nihat Ergün, Vali Ercan Topaca, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nu, katkı veren siyasetçileri ve bürokratları kutluyorum.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Dersimiz, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi”

2016-2017 eğitim öğretim yılı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun İzmit Solaklar İlk ve Ortaokulunda çalacağı ilk ders zili ile başlayacak.
Devamını Oku23.05.2019 - 01:54:45
Tüm Yazıları