sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Galip ATAMAN

10 Nisan 2014 Perşembe Saat: 21:09

Sirmen, AKP'li Başkan Üzülmez'i ziyaret etmiş!

Galip ATAMAN

CHP İzmit Belediye Başkanlığını kaybeden, Sefa Sirmen, 30 Mart’ta Kartepe Belediye Başkanı seçilen AK Partili Hüseyin Üzülmez’i ziyaret etmiş!

Haberi okuduğumda gerçek olduğuna inanamadım. Fotoğrafı görmesem, yanlışlık olduğunu düşünecektim.

Son 10 yılda AK Partili adaylar karşısında girdiği her seçimi kaybeden

Sirmen, öyle anlaşılıyor ki 30 Mart yenilgisinin etkisinden kurtulamamış.

“siyasi mevta”olduğunu kabul eden Sirmen, Kartepe Belediye Başkanlığı’na CHP adayı Yaşar Sönmez’in seçildiğini sanarak gitmiş olabilir mi? Sanmam.

Kartepe Belediye sınırları içinde inşaatı olan, oteller ve AVM’ler yaptırmayı planlayan Sirmen’in “Kartepe Belediye Başkanlığı’na seçilen Hüseyin Üzülmez’e başarılar dilemesinde garipsenecek ne var?” diyenler çıkabilir.

Sefa Sirmen’in siyasetçi kimliği ile değil de iş adamı kimliği ile Başkan Üzülmez’i ziyaret etmesini savunanlar olabilir.

Hangi kimlikle ziyaret ederse etsin, Büyükşehir Belediye Başkanı, milletvekilleri, Kartepe’de yaşayanlar, oy kullananların önüne geçip Üzülmez’i ziyarete gitmesi kabul edilir bir şey değil.

Oldu olacak, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i ziyarete CHP adayı Yaşar Sönmez ve CHP İlçe Başkanı Başar Değer’i de götürseydi. Daha şık olurdu.

Benden hatırlatması. Sirmen, Başkan Üzülmez’i AK Partililerden önce ziyaret ederek Kartepe sınırları içindeki projelerine öncelik, ayrıcalık bekliyorsa ya da yasa yönetmelikler dışı işlem yapılmasını istiyorsa avucunu yalar.

ÖNCE DOĞAN’I KUTLAMALIYDI

Sirmen gibi kurt bir siyasetçinin, nezaket kurallarını bilen bir kişinin dün bir bugün iki, AK Partili Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i kutlama kuyruğuna girmesi “etik” değil.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’den önce keşke, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etseydi.

Kahvesini yudumlarken, “Sayın Başkan; sizi, ekibinizi, partinizi kutluyorum. 30 Mart akşamı CHP Bayrağını Belsa’ya dikeceğimizi söylemiştik ama beceremedik. Şimdi Belsa’da AK Parti Bayrağı altında kahvemizi içiyoruz. CHP adayı olarak başarınızı kutluyor, tebrik ediyor. Bükemediğim bileğinizi öpüyorum” deseydi daha doğru iş yapmış olurdu.

AK Partili CHP’li, partili partisiz herkes tarafından takdir edilir, “Helal olsun Sefa Sirmen’e” derlerdi.

Başkan Nevzat Doğan’ın yerinde ben olsaydım, İzmit Belediyesi yerine Kartepe Belediyesi’ne giden Sirmen’e gönül koyardım.

Başkan Doğan üzülmesin. Hüseyin Üzülmez’i kıskanıyorsa tez elden İzmit sınırları içinde, özellikle çok sevdiği Akmeşe bölgesinde arsa versin, hazırlayacağı projelere ayrıcalık tanıyacağını söylesin yeter.

 

                            ***                       ***                       ***

Yaşlıdan para alınmayacak

 

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi UKOME’nin 65 yaş ve üstü yaşlılarımızın şehir içi özel halk otobüslerinden ücretsiz yararlanmaları için 10 TL Kent Kart parası alacağını yazmıştım.

65 yaş ve üstü yaşlılardan alınacak 10 TL “avantadan” Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun haberi ve bilgisi olmadığına dikkat çekmiştim.

Yanılmamışım. Her ortamda ve fırsatta yaşlıları kucaklayan, yaşlıların tüm sorunuyla yakından ilgilenen, onları bağrına basan İbrahim Başkan, “Hocam, yaşlılardan kart parası alınacağından benim haberim yok. Benim başkanlığını yaptığım kurumda böyle bir uygulama olmaz. Kart karşılığı para almak gibi bir zorunluluk varsa o parayı Büyükşehir Belediyesi olarak biz öderiz. Yaşlılarımızı ücretsiz seyahat ettirirken üzmeyiz, üzdürmeyiz” dedi.

Şehir içi özel halk otobüslerine ücretsiz binerken horlanan, dışlanan, aşağılanan, hakarete uğrayan, hatta otobüsten indirilen yaşlılara sahip çıktığı için Başkan Karaosmanoğlu’nu kutladım.

Maliyeti 1.8 TL olan Kent Kart bedeli olarak yaşlılardan 10 TL almak isteyen UKOME yöneticileri kararını onaylamayacağı için teşekkür ettim.

“Herkesin Başkanı”İbrahim Karaosmanoğlu, üçüncü dönem başkanlık koltuğuna oturduğu bugünlerde yaşlılarla ilgili açıklamasıyla “Büyük Başkan” olmak için sadece büyük projelere imza atmanın yetmediğini, büyüklere sahip çıkmak gerektiğini de kanıtladı.

UKOME yöneticileri Başkan Karaosmanoğlu’nun karşı çıktığı Kent Kart parasının alınmayacak olmasına tepki gösterip uygulamadan vazgeçmezse,65 yaş ve üstü yaşlılarımız belediye ve özel halk otobüslerine 17 Nisan’dan itibaren ücretsiz dağıtılacak Kent Kart ile binecekler.

Bunun için İzmit ve Gölcük’te UKOME bürolarına nüfus cüzdanı ve bir fotoğraf ile başvurarak “Ücretsiz Seyahat Kartı” alacaklar.

Kart almak istemeyen ya da başka yerlerden gelen 65 yaş ve üstü yaşlılarımız, “Ücretsiz ve İndirimli Seyahat kartları Yönetmeliği”ne göre şoförlere Nüfus Cüzdanını göstererek ücretsiz seyahat edebilecek.


Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
ali 11.04.2014 11:35
galip ataman KARAOSMANOĞLUNUN içraatlarını övmek için fazla cırpınıyor,65 yaş ustu içraatı pekte abartılaçak birşey değil insanlarla,şöförleri karşı karşıya getirip gereksiz tartışmalar yaratacak,bunu savunacağına emeklilerin üçretlerini,bu insanların enflasyon karşısında nasıl ezildiklerini savun.
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Dersimiz, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi”

2016-2017 eğitim öğretim yılı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun İzmit Solaklar İlk ve Ortaokulunda çalacağı ilk ders zili ile başlayacak.
Devamını Oku16.01.2019 - 22:57:16
Tüm Yazıları