Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 23:44
 
Cumhur İttifakı İzmit Meclisini, bu kez oylarıyla çalıştırmadı
Dün AK Parti ve MHP’li üyelerin, meclisteki odalarını küçük bulması gerekçesiyle meclise katılmaması üzerine gerçekleştirilemeyen İzmit Belediyesi Mart ayı meclisi, bugün gerçekleştirildi. Meclis toplantısında AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri bu kez oylarıyla İzmit için büyük yarar sağlayacak maddeleri kabul etmeyip komisyona göndererek, Meclisi adeta yine işlevsiz bıraktı
Güncel Haberi


İzmit Belediyesi Mart Ayı Meclis toplantısı İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında belediyenin meclis salonunda gerçekleştirildi. 12 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda İzmit için önem taşıyan Veteriner İşleri Müdürlüğü kurulması, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün birbirinden ayrılıp vatandaşların kurumla iletişiminin kolaylaştırılması ve İzmit Belediyesine veteriner, tercüman, çocuk eğitimcisi ve çocuk gelişim uzmanı personeli alınarak istihdam yaratılması gibi maddeler AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri tarafından kabul edilmeyip komisyona gönderildi.

ŞEHİT ATEŞİ HİÇBİR ŞEYE BENZEMİYOR

Meclisin açılış konuşmasına, Suriye’nin İdlip kentinde süren operasyonlarda şehit olan askerlerimizi anarak başlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Geçtiğimiz hafta Suriye’den aldığımız acı haberlerle bu ülkenin 36 ocağına ateş düştü. Rusya destekli rejim güçlerinin Suriye, İdlib’deki vatan evlatlarımız saldırısında şehit düştü. Şehit ateşi hiçbir şeye benzemiyor. Sadece düştüğü yeri değil hepimizin yüreğini yakıyor.  Ama özellikle şehitlerimizin verildiği hafta şahit olduğumuz bazı şeyler şehit annesinin söylediği “Şehit helvası sizin ocakta kavrulmadığı sürece, size hep tatlı gelecek” sözünü bizlere hatırlatıyor.  Elbette bu olağanüstü durumlarda hepimizin tek amacı birlik ve beraberliğimizi bozan her unsura yine aynı birlik ve beraberlikle cevap vermektir. Buradan bir kez daha tüm şehit ailelerine, tüm ülkemize baş sağlığı ve sabırlar diliyor, aynı acıları bir kez daha yaşamamayı diliyorum.  Son olarak bu milletin son başkomutanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe savaş bir cinayettir” sözlerini hatırlamak gerektiğine inanıyorum” dedi.

BENİM İSTİHDAM SAĞLAMAM GEREKİYOR

Meclis gündem maddelerinde yer alan Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün birbirinden ayrılmasıyla ilgili konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “6 ay önce aynı maddeyi getirdim. AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi. 6 aylık yasal süre doldu ve tekrar getirdim. Benim Veteriner İşleri Müdürlüğü kurup istihdam sağlamam gerekiyor. Sokaklarda bir sürü hayvan var. Bunlarla ilgili sorunlar var. Bu sorunların çözülmesi gerekiyor” dedi.

YİNE KABUL ETMEDİLER

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Ayrıca Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün birbirinden ayrılıp Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile vatandaşlarla iletişimizi güçlendirmek istiyoruz. Vatandaşımıza profesyonel bir şekilde hizmet vermek istiyoruz. Ayrıca bu durum belediye bütçesine ek bir durum da değil. Komisyonda sürekli konuşuyorsunuz fakat bir sonuç yok” dedi. Başkan Hürriyet’in konuşmasının ardından oylamaya sunulan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kurulması ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün birbirinden ayrılması teklifi AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri tarafından kabul edilmeyip komisyona gönderildi.

HALK SÜT İÇİN SÜRE İSTEDİLER

Gündem maddeleri arasında yer alan Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm çalışmaları için kredi çekilmesi konusuyla ilgili konuya onay verilirken üretici ve tüketici için büyük önem taşıyan halk süt projesi için komisyon tarafından süre istendi.

29 KİŞİ DÖNSE BİLE VETERİNER Mİ OLACAK ?

Gündem maddesinde yer alan 38 kişilik kadro ihtisas talebiyle ilgili olarak konuşan Başkan Hürriyet, AK Partili ve MHP’li meclis üyelerine seslenerek “Komisyonda sözleşmesi 31 Aralık tarihinde biten personellerin mahkeme ile dönme durumu var diye görüş belirtmişsiniz. Bu sözleşmesi biten 29 kişi mahkemeyle dönse bile veteriner mi olacak? Sözleşmesi biten personellerin çoğu programcı olarak yer alıyordu. Bu 29 kişi mahkemeyle dönse bile çocuk eğitimcisi mi olacak? Ben eğitimci almak istiyorum, çocuk gelişim uzmanı almak istiyorum, veteriner almak istiyorum, tercüman almak istiyorum” ifadelerinde bulundu.

BENİ NEDEN ÇALIŞTIRMIYORSUNUZ?

Aynı madde üzerinden konuşmaya devam eden Başkan Hürriyet, yine AK Partili ve MHP’li meclis üyelerine seslenerek, “Ne istiyorsunuz siz? Siz bunu İzmit’e reva mı görüyorsunuz? Beni neden çalıştırmıyorsunuz? Böyle keyfi davranamazsınız. Bu kadar basit bir şeye bile hayır diyorsunuz. Yapmayın bunu” dedi. Ardından yapılan oylamada yine AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri tarafından İzmit Belediyesi’ne eğitimci, veteriner, çocuk gelişim uzmanı ve tercüman gibi kadrolar için ilgili madde kabul edilmeyip komisyona gönderildi

1-7 MART DEPREM HAFTASI

Mart ayı belirli gün ve haftalar ile ilgili konuşan Başkan Hürriyet, 1-7 Mart Deprem Haftası halkımızın bilinçlenmesi, depreme karşı daha dayanıklı yapılar yapılması, deprem olduğunda da toplumun bilinçli bir şekilde ve dayanışma içinde hareket etmesi gerektiğinin hatırlatılması bakımından büyük önem taşıyor. İlimizde ve ülkemizde deprem bilincinin artmasını ve tüm vatandaşlarımıza deprem felaketinden uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyor, bugüne kadar meydana gelen depremlerde yaşamını yitiren vatandaşlarımızı saygıyla anıyoruz” ifadelerinde bulundu.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’yle ilgili konuşan Başkan Hürriyet, “İzmit’te toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde kadınlarımızın siyasi, sosyal ve ekonomik olarak bilinçlendirilmeleri ve bunun yanında kadın hakları konusunda bir duyarlılık sağlanması için çalışmalarımız devam ediyor. Tüm hayalimiz kentimizi kadın emeğinin, iş gücünün sömürülmediği bir İzmit haline getirmek. Bu anlamda kadınlarımızın yaşamın her alanında aktif, eşit, özgür ve mutlu olacağı günlere ulaşmak için çalıştığımızın bilinmesini istiyor, başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ

Başkan Hürriyet, “Kurtuluş Savaşı'nda vatan toprakları işgal altındayken milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti'nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtmaktadır. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü ve milli marşımızın yazarı üstad Mehmet Akif Ersoy'u, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerinde bulundu.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ

Belirli gün ve haftalarla ilgili konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Türk Milleti, birlik ve beraberliğe, özgürlük ve bağımsızlığa olan inancıyla tüm olumsuzluklar ve imkânsızlıklar içinde Çanakkale’de büyük bir direniş göstermiş, donanım ve imkân bakımından kendisinden kat kat üstün olan ülkelere karşı önemli bir zafer kazanmıştır.

Çanakkale Zaferimizin 105. Yıldönümünde, bu vatanı tertemiz kanlarıyla bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

21 MART NEVRUZ GÜNÜ

Başkan Hürriyet belirli gün ve haftalarla ilgili son olarak, “Nevruz Bayramı, baharın müjdecisi, tabiatın uyanışı, umut dolu yarınların başlangıcı, bolluk ve bereketin simgesidir. Bizler, millet olarak dili, dini, rengi, mezhep ve inancı, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun bu cennet vatanda huzur içinde yaşayıp aynı kıbleye yönelen aynı acılarla üzülen aynı sevinçleri yaşayan, bir tesbihin taneleri gibi aynı bütünün parçalarıyız. Tüm vatandaşlarımızın, birlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olacak Nevruz Bayramı, Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu. Sonraki Meclis Toplantısının, 7 Nisan 2020 Salı günü yapılması kararlaştırılarak, meclis toplantısı sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Cumhur, İttifakı, İzmit, Meclisini,, bu, kez, oylarıyla, çalıştırmadı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı