Haber Detayı
19 Ocak 2010 - Salı 00:00
 
“HÜKÜMETİN SİYASİ ÖMRÜ TÜKENİYOR”
Güncel Haberi


Saadet Partisi Körfez ilçe teşkilatı haftalık toplantısını ilçe binasında yoğun bir katılımla icra etti.

İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan’ın başkanlığında yoğun bir gündemle toplanan Saadet Partisi Körfez ilçe teşkilatı, ilçe başkanı Sarıdoğan ve birim başkanları ile beraber hazırladıkları önümüzdeki bir yılın programını, bütün teşkilat mensuplarına sundu. İlçe başkanı Recep Sarıdoğan “Bundan sonra Saadet Partisi mensuplarına durmak yakışmaz, bizim çok çalışıp bu necip millete gerçekleri, ülkemiz üzerinde oynan oyunları anlatmamız onları uyandırmamız gerekmektedir” dedi. Gündeme yönelik açılamalarda bulunan Sarıdoğan; “Ülkede mülkiyetlerin el değiştirdiğini, büyük kuruluşlar satıldığını, birçok sektörün tekel haline getirildiğini söyledi. Ahmet, Mehmet niye tütün ekemiyor? Çünkü ABD’ni Michel’i, George’u üretip kazansın diye. Çünkü Philip Morris, British American Tobacco Türkiye’de kendi ürünlerini satacak! onun için. Şimdi her yerde Samsun, Maltepe yerine Marlboro var. Yetimin hakkını kimseye yedirtmem diyen hükümet, bu yıl milletin parasından 60 katrilyon faize ödeme yapıyor. Onu! Tekel işçisinin, emeklinin, köylünün, memurun, dar gelirlinin, fukaranın hakkını elinden KDV, ÖTV ve yüz çeşit vergiyle alırken değil, sıcak paraya faiz öderken düşüneceksiniz “diye konuşan Sarıdoğan. “Sizinde siyasi ömrünüzün bitmesine az kaldı” dedi.

“LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ”

“Türkiye 2023’te dünyanın en gelişmiş ilk on ülkesi arasında yer alacak” diyen iktidar partisi ilçe başkanı Engin Koyun’un yaptığı bu talihsiz açıklamasına cevap veren Sarıdoğan “Türkiye’de hiç kimsenin 8 sene öncesine göre daha iyi durumda olmadığını 6 bin ailenin elde ettiği gelir bir tarafa, 60 milyonun geliri bir tarafa. Bakkal Ahmet amca, Manav Hüseyin amca, nalbur, kırtasiyeci hepsi kepenk kapattı. Sırada köşe başındaki Ayşe ablanın eczanesi var” diyen Saadet Partisi Körfez ilçe başkanı Recep Sarıdoğan “Kentlerde İşsizlik oranı %15,4’leri buldu, Türkiye genelinde işsizlik ise 3 milyon 776 bin kişiye ulaştı. Aralık 2008 döneminde genç nüfusta işsizlik oranı %25,7 olarak hesaplandı. Bu oran 2007 yılının aynı döneminde %20,6 idi.

2004 yılından bu yana ferdi kredi ve kredi kartları borçlarını ödememiş kişilerin sayısı 1 milyon 815 bin 34 kişi oldu. Bu kişilerin 595 bin 818’i ferdi kredi borcu, 1 milyon 219 bin 216’sı da kredi kartları borcunu ödemeyenlerden oluştu” dedi. “Türkiye’de iyi giden şeyler de var; Mesela 2009’da en fazla Bankalar ve AVM(Alış veriş merkezi)’ler kazanmış. Bankaların ve AVM’lerin büyük bölümünün sahibi de yabancılar. Satılan mallar yabancı, bizim Ahmet Mehmetlere ise, burada yerleri temizlemek kaldı” diyen Sarıdoğan “Lafla Peynir gemisi yürümez” dedi.

“MAZLUMLARIN OYUNU AL, KURTLAR SOFRASINDA YERİNİ AL”

Sarıdoğan, ilçe başkanı Engin Koyun’a Hz Mevlana ile Sultan İzzettin arasındaki geçen şu kıssayı hatırlattı. Sultan İzzettin Mevlana’yı ziyarete geliyor, ama Mevlana kapıyı açmıyor, içeri almıyor. Akşama kadar fakir fukara yoksul herkesle görüşüyor. Tam çıkacakken İzzettin Efendimiz; “ Bana bir nasihat etseniz. Bir öğütte bulunsanız” diyor. Mevlana şöyle cevap veriyor “Ne diyeyim sana, çoban ol demişler kurt oluyorsun. Koyun sürüsüne çoban olmak yerine kurt sürüsüne karıştın, kurtlar sofrasına oturdun” diyor. Sizde ne yazık ki Sultan İzzettin gibi kurtlar sofrasına oturdunuz. Yoksulun fakir fukaranın onuruyla oynadınız, o insanlara kendi el emekleriyle geçinmek yerine dilenci konumuna düşürdünüz” dedi.

Sarıdoğan “Böyle yardım yapılacağına, bu insanlara iş verilemez mi? Bu kişiler, ağaçlandırma, arazi ıslahı, alt yapı, tarım, sulama istihdam sahaları açtırılarak çalıştırılamaz mı? Halkımızı tembelliğe, beleşçiliğe, çıkarcılığa, dilenciliğe yönlendirme politikası terk edilemez mi? Mazlumların, mağdurların, kimsesizlerin oyunu aldıktan sonra, emperyalist mantıkla ülke yönetirseniz, milletin yanında değil, kurtlar sofrasında yerinizi almış olursunuz” dedi.

Saadet Partisi Körfez ilçe başkanı Recep Sarıdoğan ülkemizde ahlaki yozlaşmanın had safhalara ulaştığını belirterek “Emniyet genel müdürlüğünün verileri, fuhuş için kaçırılan kadınların büyük çoğunluğunun Türkiye’de çalıştırıldığını rapor eden Birleşmiş milletleri ve ABD’yi haklı çıkardığını. Emniyet istatistiklerinin son 10 yıl içinde 30 bini aşkın yabancı uyruklu kadının Türkiye’de fuhuş yaparken yakalandığını rapor ettiğini” söyledi.

Birleşmiş milletler raporunda fuhuş için kaçırılan kadınların %40 İstanbul’da %16 sı Antalya’da ve Ankara’da çalıştırıldığını belirtmişti. ABD’nin bu yıl hazırladığı İnsan Ticareti Raporunda da Türkiye dünyada kadın ticaretinin yapıldığı ülkeler arasında ikinci sırada yer almıştır. Uyuşturucunun ve fuhşun 10 yaşına kadar indiği bir ülkede idarecilerin kendini gözden geçirmesi ve kendi kendini yargılaması gerekmez mi? Sayın Engin Koyun! dedi”.

Recep Sarıdoğan “AKP; 7 yılda 1 trilyon dolar harcamıştır. Ancak tek bir ciddi büyük yatırım gerçekleştirememiştir. Aksine (haberleşme, demir-çelik, Petro-kimya, finans gibi) stratejik sektörler yabancılara satılmıştır. AB’nin hiçbir üyesinde finans sektöründeki yabancı payı %15’e ulaşmadığı halde, Türkiye’de bu oran %39,8’e çıkmıştır. Tabii, borsa kanalı ile elde edilenleri bilmiyoruz” diye söyledi.

“İhracat 101 milyar dolar oldu diye seviniyoruz. Ancak bunun çok büyük bölümünün ithalata dayandığı gerçeğini dile getirmiyoruz. Yerli ara malı sanayisinin battığını görmezden geliyoruz”.

“2010 yılında, 200 milyar TL borç ödemesi yapılacak. Bunun için de yeniden 195,3 milyar TL borçlanılacaktır. 2009’da 60 milyar TL açık veren bütçe, bu yıl da en iyimser tahminle yine 60 milyar TL açık verecektir”.

“2010 yılında ödenecek minimum faiz tutarı 56 milyar 750 milyon TL olacak. Yani bir günde ödenecek faiz 155 milyon 479 bin 452 TL’dir. Ülkemizde son 7 yılda 225 milyar dolar faiz ödenmiştir. Bununla 60 tane Atatürk Barajı yapılabilirdi”.

“Bütçe gelirlerinin %69’u endirekt vergilerden oluşmaktadır. Gelir Vergisi stopajı da katılırsa bu oran % 80’leri geçmektedir. Bu da tam anlamı ile adaletsiz bir tablo doğurmaktadır. Sanayi üretimi % 8,6 gerilemiştir. İnşaat sektöründeki daralma %19,7’dir. Tarımda önceden kendi kendine yeterli 7 ülkeden biri olan Türkiye, en büyük buğday ithalatçısı olmuştur. (1 milyon 336 bin ton) (AKP döneminde buğday ekim alanı, 1 milyon hektar azalmıştır) Ayni trajik durum tütün pamuk vs. ürünler için de geçerlidir.

Saadet Partisi Körfez ilçe başkanı Recep Sarıdoğan “İşte, taklitçi İMF’ci partilerin birtakım entrikalarla iktidara gelip halkımızı aç bırakarak, işsiz bırakarak, ülkeyi yaşanmaz hale getirdiklerini gördük. Milli görüş iktidarında kısa sürede yapılan işlerin bu iktidarlar tarafından yıllardır % 10’u bile yapılamamıştır” diyerek. “İşte Sayın Koyun! Gerçekler ortada, Her şey meydanda. Size rakamlarla konuşuyoruz. Sizin gibi ezbere, laf olsun diye konuşmuyoruz” diyerek eleştirilerine devam etti.

Sarıdoğan “Eğer siz 2023 yılına kadar iktidarda kalırsanız 8 yılda bu hale gelen ülkemiz, Allah korusun 13 yıl sonra nasıl bir ülke haline gelir. Düşünmek bile istemiyorum. Ama size bu necip millet 2011 de dersinizi verecektir. Geçmişte millete zulüm edenlere nasıl dersini verdiyse, size de aynı dersi verecektir. Sizin bu millete yaptıklarınızın hesabı mutlaka sorulacaktır. O zaman sizde, milleti CHP ile Asker’le korkutarak nasıl iktidara geldiğinizi anılarınız olarak anlatırsınız” diye konuştu.

“Oysa millet size ne umutlarla oy vermişti. Siz bugün insanlarımızın mücadele ruhunu ellerinden aldınız. Samimiyetini su istimal ettiniz. Siz! Adalet ve Kalkınma kelimelerinin adını bile lekelediniz” diyen Sarıdoğan “Ama! Milletimiz, umut var olsun Allahın izniyle biz yeniden kırılan kalpleri onarmaya, yıkılan umutları yeşertmeye geliyoruz. Ruh bizde, heyecan bizde, çarede! Çözümde! Saadet partisinde ve onun Muhterem Genel Başkanı PROF.DR Numan Kurtulmuştadır” diyen Sarıdoğan “Saadet gelecek, yüzler gülecek ve zulüm bitecek” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Metehan OĞUZ
 
Etiketler: “HÜKÜMETİN, SİYASİ, ÖMRÜ, TÜKENİYOR”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı