Haber Detayı
12 Aralık 2009 - Cumartesi 00:00
 
KOCAELİSPOR’DA ÇELİK DÖNEMİ BAŞLADI
Spor Haberi


Kocaelispor’un bugün yapılan olağanüstü kongresinde tek aday olarak seçime giren Muammer Çelik'in Başkanlığı'nda oluşturulan liste kongre delegeleri tarafından kabul görülerek yönetim kurulu başkanlığına seçildi.Kongrenin açılışını eski yöneticilerden İsmail Araç yaptı. Araç, mevcut yönetimden kimse olmadığı için açılışı yapmanın kendilerine düştüğünü belirttikten sonra, divan kurulu oluşturuldu. Yalçın Eldoğan, Bahadır Taşer ve İlker Ertuğ’un önerisiyle Divan Başkanlığına Rafet Kırgız seçildi. Katiplikleri Cengiz Dönmezer ile Hasan Akar yaptı.

Divan başkanlığına seçilen Rafet Kırgız, bir açıklama yaparak şunları söyledi: "Kocaelispor başkan adayı Muammer Çelik’e, böyle bir dönemde ortaya çıkıp kulübü sahiplendiği için kutluyor, başarı diliyorum. Kocaelispor’un kapanması gerektiğini söyleyip başka bir takımı destekleme yolunda söylemler var. Böyle bir düşünce söz konusu bile olamaz. Kocaelispor bir markadır. Bu insanlar akıllarından bu düşünceyi silsin" dedi.

Osman Nuri Yaman ve yönetiminden kongreye katılan olmadığı için denetleme, mali ve idari raporlar okunmadı. Bu raporlar hakkında konuşma ve oylama da bu nedenle yapılamadı. Kongrenin ilk 6 maddesi bu nedenle görüşülmeden geçildi. Genel kurul, divan kurulunun seçilmesinden sonra dilek-temenni konuşmalarıyla devam etti.

Muammer Çelik (Başkan): Kocaelispor’a hayatımda iki defa bu tabloda aday oldum. Bugün aynı tablo ile karşı karşıyayız. Bizler arkadaşlarımızla birlikte bu işin üstesinden geleceğimize inandık. Birilerinin dediği gibi kayyuma götürelim diye aday olmadık. Yüreğimizle cesaretimizle bu işe el attık. Bugünü 2009 yılı değil, ikinci defa 1966 yılı olarak olarak görüyorum. 1 Ay sonra değil bu lisansları 1 Hafta içinde Kocaelispor’a getireceğim. Burada utanılması gereken, bu kentin dinamikleri sahip çıkmalıydı. Burada kimseyle sürtüşmek için gelmedik, Kocaelispor’u ayağa kaldırmak için geldik. Göreceksiniz ikinci dönem herkesin yıllardır korktuğu adından onurla bahsedilen Kocaelispor’u tekrar şaha kaldıracağız. İşimiz burada konuşulduğu gibi kolay olmadığı biliyoruz. Hiç birimizin makamla işi yok. Ben taraftar içinden geldim yine taraftarlayım. İzin verirseniz ben tek adamlık sisteme son vermek istiyorum" dedi.

Sinan Sipahi (Yönetici): Sayın Valim, Sayın Belediye başkanım diyerek sözlerime başlayamıyorum. Çünkü bugün burada yoklar. Şu anda Kocaelispor Kulübü tarihinin en zor dönemlerini yaşıyor. Geçmiş dönemlerden gelen sıkıntılar son iki senede daha fazla artırılarak borç, 30-40 Milyon TL'lerden 60-70 milyon TL'lere çıkarılmıştır. Kocaelispor’u Türkiye’nin en borçlu kulübü haline getirmişlerdir. Düşmanın bile bu kadar kötülük yapamayacağı, beceriksizlik değil, art niyetle, Kocaelispor’a büyük kötülükler yapılmıştır. Bu tabloda bu işi üstlenmek akıllılık mı, delilik mi diye sorulsa herhalde cevabını uzun süre verilemez. Ama akıllı düşünürken, deli köprüyü geçermiş diye bir atasözü var. Biz de bu düşünceyle yarı akıllı, yarı deli bir yönetimle yola çıktık. Çok akıllılar zaten kötü günde olmaz, iyi günde olurlar. İtalyan atasözü kuvvetlinin yanında ol der. Biz bunlardan değiliz. Kurtuluş savaşını cesur ve vatanını seven insanlar kazanmıştır. Biz bu kenti seviyoruz. Kocaeli halkının üzüntüsü bizim üzüntümüzdür.

Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu kulübe verdiği desteği, İstanbul’da yaşayan bir İzmitli olarak çok iyi biliyorum. Ama bugüne kadar yapılanlar, hortumlamalar nedeniyle bu kaynak iyi kullanılamadı. Biz Kocaelispor’u yeniden ayağa kaldırırken, bu güven ortamını da yeniden sağlamak için çalışacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na sesleniyorum; kendisi belediye başkanı olarak ne kadar doğru ve dürüstse, biz de Kocaelispor yönetimi olarak o kadar doğru ve dürüstüz. Kocaelispor’un bir kuruşunu ne yeriz, ne de yediririz. Başkasının 10 liraya yaptığı işi biz 2 liraya yapar ve daha iyisini yaparız. Futbol bilgimiz ve tecrübelerimizle Kocaelispor’a hizmet edeceğiz.

Hikmet Erenkaya (Milletvekili): Salondaki tablo beni umutlandırıyor. Bu heyecan ve arzunun Kocaelispor’a olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Ancak bugün Kocaelispor’u sahiplenmesi, destek olması gerekenler mevcut siyasi iktidardır. Kocaelispor’a destek olmak onların görevidir. Ben de Kocaelispor’u kapatmaya kimsenin gücü yetmeyeceğini belirtmek istiyorum. Bugün protokol koltuklarını kasten boş bıraktım. Çünkü o koltukta oturması gerekenler bugün yanımızda değil. Bu çok üzücü. Ama inanıyorum o koltuklar yakın zamanda dolacaktır. Zaman çabuk gelir geçer. Bugünler mutlaka geçecek. Bu kente ve kulübe sahip çıkan yönetimler, genelde de, yerelde de gelecektir. Eğer sahip çıkmazlarsa, taraftarlarla birlikte bazı kesimleri rahatsız edeceğiz. Geçtiğimiz sene CHP olarak mecliste geçen seneki Spordan Sorumlu Devlet Bakanı'na çok ricada bulunduk sadece Kocaelispor'un değil, tüm kulüplerin vergi borçlarını bir seferliğine silin ve kulüpler bu durumdan kurtulsun, uzun yıllara yayılarak bu borçlar yine ödenemez dedik fakat bu kabul görmedi. Hala bunun ısrarını sürdürüyoruz. Bu konuda kulüp başkanlarının da baskıları olması gerekiyor. Eğer bu vergi ve ssk borçlarını temizlyebilirsek büyük bir yükten kurtulmuş olacak ve kalan diğer borçları ise içimizde ödeyebilecek potansiyele sahip olmuş olacağız" dedi.

Bu arada divan kuruluna sunulan önergede son dönem yöneticilik yapan 25 kişiden 18'inin üyeliklerinin düşürülmesi ile ilgili teklifte bulunuldu.Divan kurulu bu konuyu oylamaya sundu. Bunun sonucunda Osman Nuri YAMAN, Abdülkadir ÜNAL, Ahmet Emin GENÇYILMAZ, Arif Ufuk KOYAŞ, Burhan KAYNAR, Cüneyt BUDAK, Furkan AKYOL, Hayrullah ÇELEBİ, Güven EKŞİ, İlker ÜZMEN, Kemal KOYAŞ, Mehmet ERSOY, Mehmet KOÇAK, Murat AYKAN, Mücahit YÜCE, Ömer Gökhan OVAT, Tekin ÖZTANIK, Yusuf BÜYÜK
genel kurul üyelerinin oy birliği ile üyelikleri düşürüldü.YÖNETİM KURULU LİSTESİ

BAŞKAN
MUAMMER ÇELİK

YÖNETİM KURULU ASİL
1-Sinan SİPAHİ (İstanbul Profil)
2-Umut TOSUMOĞLU (İş Adamı)
3-Haydar ÇELİKKESER (Mali Müşavir)
4-Ferit Okan TARI (Sudeks İnşaat)
5-Yalçın ELDOĞAN (El Yapı)
6-Halil ÇOLAK (Çolakoğlu Mermer)
7-Kerim BAYRAMOĞLU (İş Adamı)
8-Yaşar KAVŞUT ( Kavşut İnşaat)
9-Bahadır TAŞER (Taşerler)
10-İlker ERTUĞ (Dizdaroğlu Vinç)
11-Oktay KALYONCU (Kalyoncular Gıda)
12-Ahmet YILDIRIM (İş Adamı)
13-Muzaffer EMİROĞLU (Banka Müdürü)
14-Serkan ÇATALOĞLU (Özteknik Oto)
15-Çağdaş TURPÇU (Hazal Parke)
16-V. Kadir AKKUŞ (Avukat)
17-Veli BAŞKURT (Başkurt Hafriyat)
18-Yaşar ARSLAN (Arslanlar ŞTİ.)
19-Muhammed KURTULUŞ (Kurtuluş Döviz)
20-Erkan BAL (Gemi İşletme, Dekorasyon)
21-Ahmet ÖZTÜRK (Furkan Boya)
22-Doğukan PAŞALIOĞLU (Paşalıoğlu İnşaat)
23-Tezer TUĞCU (Designer Outlet Genel Menejeri)
24-Recep VAROL (Birleşim Çelik)
25-Hakan ERDEM (Doktor)
26-Halim KOCAM (Kocaeli Atık Ürünleri)
27-Şenol ÇİÇEK (Reklamcı)
28-Cumhur ALKAN (İş Adamı)
29-Mustafa LEBLEBİCİOĞLU (Merkez Halıcılık)
30-Uğur YALÇINKAYA (Parantez Yapım Org. ŞTİ.)
31-Ersin KURT (Avukat)
32-Osman POLAT (İş Adamı)

YÖNETİM KURULU YEDEK
1) Okay İNAN
2) Hayri MORKAN
3) Adem KALYON
4) Murat ÖZTÜRK
5) Mehmet YALGI
6) Bülent İMREN
7) Aydın ÜNSAL
8) İbrahim KÖSE
9) Ahmet KALYONCU
10) Nihat ÇETİN
11) Mehmet ÜNSAL
12) Mehmet AÇIK
13) Melih İÇER
14) Muzaffer ÇELİK
15) Yaşar OĞUZ
16) Sedat ÇAKMAKÇI
17) Hayati YAŞAR
18) Mehmet MİNTEMUR
19) Hamdullah KARAMANOĞLU
20) Hüseyin DEMİRCAN
21) Kenan İLHAN
22) Mehmet ŞİRİN
23) İsmail İLHAN
24) Aydın DARIŞ
25) Emrah PAMUK
26) Ercan ACAR
27) Coşkun Görkem GÖKDENİZ
28) Bülent KILAVUZ
29) Ufuk TURAN
30) Cafer KOZLUCA
31) Cengiz ERÇİN
32) Ender CUMUR

DENETLEME KURULU ASİL

1) Serdar KANDEMİR ( Yeminli Mali Müşavir )
2) Ali KARACA ( Sigortacı )
3) Akın Er KOCAER ( Osmanlı Gayrimenkul )
4) Şaban ESEN ( Tüpraş Koop. Başkanı )
5) Bülent ÇAĞRIKAYA ( Pazar ŞTİ. )

DENETLEME KURULU YEDEK
1) Selami KOYUNCU
2) Yalçın GÖNÜLAY
3) Taner FİLİZ
4) İzzet AHİ
5) Baran YETKİN

HAYSİYET DİVANI ASİL
1) Feridun GİRAY
2) İsmail KALKANDELEN
3) Mehmet TÜYSÜZ
4) Turan SARI
5) Muzaffer GÜRFİDAN

HAYSİYET DİVANI ASİL YEDEK
1) Barbaros KIRDAK
2) Hasan DÖNMEZ
3) Hasan AKAR
4) Sinan BALKAN
5) ŞABAN DOKUMAZ

İŞTE MUAMMER ÇELİK YÖNETİMİNİN GÖREV DAĞILIMI:

Teknik Asbaşkan:
Sinan Sipahi

Başkan Yardımcıları:
Ahmet Yıldırım,Yalçın Eldoğan,Kerim Bayramoğlu,Umut Tosumoğlu

Genel Sekreter: Oktay Kalyoncu

Futbol Şube Sorumlusu: Bahadır Taşer

Basın Sözcüsü: İlker Ertuğ

Yatırımlar ve Sponsorluk Sorumlusu: Okan Tarı

Mali İşler Sorumlusu: Haydar Çelikkeser

Hukuk İşleri Sorumlusu: Ersin Kurt- Veysel Kadir Akkuş

Tesisler Sorumlusu: Halim Koca- Halil Çolak

Stadyum ve Müsabakalar Sorumlusu: Serkan Çataloğlu

Federasyon temsilcisi: Doğukan Paşalıoğlu

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Metehan OĞUZ
 
Etiketler: KOCAELİSPOR’DA, ÇELİK, DÖNEMİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı