sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tugay YAMAN

28 Şubat 2018 Çarşamba Saat: 10:54

- Kocaeli Kandıra Teksen Ve Ortaköyleri Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği (TODER) Kurultayında Önemli Konulara Değinildi -

Tugay YAMAN

“TODER” Biz Kimiz, 

TODER, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinin köylerinden olan Teksen ve Ortaköylüleri tarafından 1998 yılında kurulmuştur. 20 yıldır şehrimizde faaliyet gösteren köklü derneklerdendir. TODER açılımı Kocaeli Kandıra ilçesi Teksen ve Ortaköyleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olan sosyal ve kültürel alanda faaliyet gösteren bir dernektir. Bu dernek amacını şöyle açıklamaktadır; Yörenin doğal, kültürel ve yöresel varlıklarının korunmasını, tanıtılmasını ve onarılmasını sağlamak. Yörenin iktisadi kalkınması ve sosyal gelişmesine yardımcı olacak girişimlerde bulunarak bu çerçevede faaliyet gösteren çalışmalar yapmaktadır. 

Kurultaydan Önemli Noktalar: 

KOCAELİ KANDIRA TEKSEN VE ORTAKÖYLERİ KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (TODER) 18 Şubat 2018’de TODER derneğinde gerçekleştirilen kurultaya TODER Başkanı Soner Yağız önderliğinde TODER Yönetim Kurulu(Soner YAĞIZ ,Dinçer ALTINBAY,Selcuk İPEK,Şenol AKGÜN,Kadir BOZKURT,Akut ALTIN,Erbil TAŞ) Kocaeli İzmit ve Kandıralılar Derneği Başkanı Veysel Yiğit, Teksen Köyü Muhtarı Ziyaattin Soykan, S.S. Teksen Köyü Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Türk ve dernek üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti. TODER yönetimi katılımcılara teşekkürlerini iletti. 

“TEKSENLİLER DERNEĞİ” Kurultay Toplantısından Bir Kare,


Baraj Hakkında “Birlik ve Beraberlik”, 

Kurultayda önemli gelişmelere değinildi. Bunlardan en önemli gündem başlığı Kandıra’nın Akçaova –Teksen bölgesine yapılması planlanan Sungurlu Barajı olarak bilinen yeni baraj hakkındaydı.Kurultayda üyelere baraj süreci ve hangi aşamalarda olduğu hakkında bilgilendirme yapıldı. Barajın yapılmasının ardından yöre halkını ne gibi gelişmelerinbeklendiğini, yöre halkının baraj hakkındaki düşüncelerinin dinlendiğini kurultayda TODER yönetimi olarak Büyükşehir Belediyesi ve gerekli makamlarla yapılacak olan görüşmelerde bunların dile getirileceği söylendi. TODER Yönetimi birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini vurguladı. 

Arazilerin Önemi: 

Önemli başlıklardan bir diğeriyöre halkının arsa ve arazilerinin satımı hakkında uyarılarda bulunulmasıydı, arazi satışının bir an önce azaltılması gerektiği, yeterince satılan arsaların köyümüze ve yöreye zarar verdiği kurultayda dile getirilen başlıklardandı. 

Yol durumu “Kocaeli Büyükşehir  Belediyesine Çağrı”, 

Teksen – Akçaova arasında yol çalışmalarına değinilen kurultayda yolların bozuk olduğunun Devletimizden ve Belediyemizden bu yolların bir an önceçalışmalarınınyapılıp yöre halkının yol sorunun çözülmesi gerektiğinin dile getirilmesibir başka gündem başlığıydı. 

Gençliğe Çağrı“Enerjilerine İhtiyacımız Var”, 

TODER Yönetimi Teksen ve Ortaköylü gençlere ayrıca değindi. Gençlerin dernek faaliyetlerinde yer almasının, eğitim düzeyinin iyi seviyelere çıktığı yeni dönemlerde şehrimizin yönetiminde de aktif görevler üstlenmesinin gerektiğibelirtildi. TODER Yönetimi gençliğin enerjisinin ve fikirlerinin dayanışmamız içinde önemli yerinin olduğunu; gelecekte TODER’i yaşatacak, yönetecek olanların gençler olduğunu ifade etti. 

TODER Kurultayından “Önemli Mesaj!”, 

Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda Teksen ve Ortaköyleri Kültür,Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet,gazi askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Ruhları şad olsun. 

TODER YÖNETİMİ 

Sevgilerimle,


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları