sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hüseyin OĞUZ

18 Haziran 2015 Perşembe Saat: 00:58

Devletimizin Memuruna Farklı Bakışı

Hüseyin OĞUZ

Sevgili okurlar;

Yaklaşık 2 gün önce aşağıda bahsettiğim suikast bilgisini duyar duymaz bu yazıyı yazdım ancak teknik bir sorun nedeniyle 2 gündür internet gazetemizi güncelleyemediğimiz  için yazarken hiçbir saplantı ve önyargı içinde olmadığım bu yazımı ancak bugün yayımlayabiliyoruz.

 Aslında dikkat çekmek istediğim konuyu herkesin rahatlıkla gördüğünü ancak dile getirmediklerini biliyorum.

Biliyorsunuz ki  geçmiş aylarda Diyanet İşleri Başkanımıza büyük  tartışmalar yaratan,  koruyucu zırha bezenmiş bir araç tahsis edilmişti.

Diyanet İşleri Başkanımızın işi;, hoşgörü dağıtmak, insanlara huzur vermek, dinlerini gönüllerince yaşatabilmek için maneviyatlarını en üst seviyelerde tutmaktır. Devletini ve milletini güçlü göstermek gibi bir görevi hiç olmasa gerek. Hele hele şiddete maruz kalabilecek bir iş asla olamaz.

Ancak Kandıra F Tipi Cezaevi müdürünün işi ise devletin dahi mücadelede zorlandığı, toplumun idare edemediği, hatta ailelerinin bile terk ettiği çete mensuplarını, holdingleşmiş suç örgütleri üyelerini bünyesinde bulunduran ceza ve tutukevini idare etmek zaman zaman bu kişilere disiplin cezaları vermek açıkçası suça karışmış kişileri islah etmektir. Böylesine önemli ve ciddi tehlike yaratabilecek işi yapan kamu çalışanımıza ise,  golf oynarken sporcuların kullandığı her tarafı açık araçların benzerleriyle işlerine gidip gelmelerini salık veriyoruz. Basit bir pusuda hayatını kaybetmesinin büyük olasılık olacağı araçlarla işlerinizi göreceksiniz diyoruz. Sonuçta da kim tarafından gerçekleştirildiği şimdilik bilinmeyen bir pusuda müdürümüz hayatını kaybediyor.

Burada iki farklı bakış var. Aslında ciddi tehlike altındaki çalışanlara karşı her türlü tedbirlerin alınması gerekirken kimler için çok büyük bedellerle güvenlik açısından en muntazam araçların alınması peşindeyiz. Yazık, gerçekten yazık…. Bu bakış açısının değişme zamanı geldi de çoktan geçti bile…

Şehide Allah’tan yardım ve af dileyin gitsin. Geride bıraktıklarına da bir takım vaat ve maddiyat yeter (!) öyle değil mi sayın okurlar…

Güzel günlerde, güzel yazılarda buluşmak üzere hoşçakalın…


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları