sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hüseyin OĞUZ

1 Mart 2015 Pazar Saat: 21:01

İdam İsteyenler İçin İşte Fırsat…

Hüseyin OĞUZ

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı vahşice katleden ve yardım eden 3 kişi ülkemizde adeta herkesi sokağa döktü.

Hunharca gerçekleştirilen katliam yürüyüşlerle protesto edildi. Kınandı, kişilere lanetler okundu.

Hatta bu sapıklar yakınlarınca da lanetlendi, eşi tarafından idam edilmesi istendi.

Tepkisini gösteren halkın da genelde bir tek isteği vardı, kadına karşı şiddetin durması ve idamın geri gelmesi. Suçluların idam edilmesi önündeki yasal engelin aşılması talebi ise özellikle sosyal medyada günlerce haftalarca paylaşıldı.

İşte fırsat…

Bu günlerde bir çok kişi 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimde milletvekili olabilmek için değişik partilerden aday adaylığı başvurularını gerçekleştiriyorlar.

Bu güne kadar hiçbir aday adayının son günlerin büyük talebi idamın geri gelmesi konusunda fikir beyan ettiğine rastlamadık.

Takii, Kocaeli’nin sevilen siyasetçisi Serhat Duyar’ın BBP’den aday adaylığını açıklamasına kadar.

Evet, kentimizde Büyük Birlik Partisi altında siyaset yapan ve bir çok farklı kesim tarafından da beğeni ile takip edilen, herkese kucak açan Serhat Duyar; “Özgecan olayı zanlıları gibi şahısların ve devletin milletin kolluk görevlilerine bomba atan PKK’lılara karşı biz idamı vaad ediyoruz” dedi.

İdamı açık yüreklilikle seslendiren Serhat Duyar, halkın büyük bir kesiminin adeta sesi oldu. Çünkü bir anket yapılsa, sapıkça ve zalimce insanlara kıyan caniler ve terör mensupları için halkımızın büyük bir kesiminin idam istediğinin de anlaşılacağı açık açık ifade edilirken...

Dolayısıyla, sosyal medya üzerinden idamın geri gelmesini isteyen halkımıza seslenmek istiyorum. İşte fırsat “İDAMI VAAD EDİYORUM” diyen başarılı bir siyasetçi çıktı.

Serhat Duyar’ın başarılı çalışmalar yapacağından hiç şüphem yok. Çünkü “Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde. (Kişinin aynası işidir, lâfa bakılmaz; bir kişinin aklının seviyesi yaptığı işte görünür.)” demişler.

Serhat Duyar’da BBP Kocaeli İl Başkanlığı yaptığı süreçte Ak Parti’nin yapmış olduklarını en sert şekilde eleştiren ve edindiğimiz bilgilere göre Ak Partililerin en çok çekindiği siyasetçi olmuştur. Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek için yaptığı çok çarpıcı açıklamalar hala hatırlardadır.

Duyar, bugün için siyasi geleceği risk altında denilen Civelek hakkında kimsenin bir şey diyemediği zamanlarda çarpıcı açıklamalarda bulunuyor, adeta yanlışlarını haykırıyordu.

Yaptığı bu çıkışları kısa sürede BBP de büyük bir sinerji oluşmasını sağladı ve Kocaeli’de çok başarılı çalışmalara imza attı.

Duyar’ın bu başarısı BBP Genel Merkezinin de dikkatinden kaçmadı. BBP MKYK’sında görevlendirildi. Bu görevi de başarıyla yürüten Duyar’a Bolu civarında partinin çok zayıf olması nedeniyle partiyi toparlama görevi de verildi. Ve Duyar günlerce bu bölgede çalıştı, partinin örgütlenmesini aldığı noktadan çok yukarılara taşıdı.

Evet bu kadar başarının ardından Duyar, Ankara’da görev yapmayı da çok çok fazlasıyla hak etti.

Çıkmış olduğu bu yolda O’na başarılar dilerken, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu gün itibarıyla milli duygularını kaybetmemiş siyasilere çok büyük ihtiyacı olduğunu da özellikle vurgulamak istiyorum.

Evet, Özgecan olayına tekrar dönersek, bu çirkin ve elim hadiseyle adeta midesi bulanan ve “Tek Yol İDAM” diyen halkımıza sesleniyorum…

İşte fırsat...


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları