sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hüseyin OĞUZ

27 Temmuz 2015 Pazartesi Saat: 00:56

Kocaeli MEM “RESEN” Atamaları Neden Yapmış?

Hüseyin OĞUZ

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yine ilginç işler olduğunu ve  bu çerçevede 12 Haziran 2015 tarihi itibariyle 4 yılını dolduran bazı idarecilerin müdür/müdür yardımcılıkları uzatılmayarak resen kimisinin uzak ilçelere kimisinin ilçe milli eğitim müdürlükleri bünyesinde öğretmen olarak resen atamalarının yapıldığını belirtmiştim.

Nedense tesadüf budur ya, her ne hikmetse bu şekilde resen görevlendirilen tüm eğitimcilerin malum sen üyesi olmadıkları konusuna dikkat çekmiştim.

Yaptığımız haber ve tarafımdan kaleme alınan makale il milli eğitim müdürlüğünde epeyce ses getirmiş.

Yapılan haksız uygulamayı kamuoyu ile paylaşmış ve herkesin yapılanları ve malum sen üyesi olmayanların ne gibi kıyımlara uğrayabileceği konusuna dikkat çekmiştim.

Bu haber sonrasında bir çok teşekkür mailleri aldım. Okurlarıma (birkaç saygısız ve seviyesiz iletiler hariç) özellikle de “eğitim haberlerini çok önemseyerek geniş yer veriyor ve adeta sesimiz oluyorsunuz” diyen okurlarıma teşekkür ediyorum.

Biz kim ne derse desin, yandaş kayırmalarını, “benim adamım olmayan kim olursa olsun görev verilmez, istediği kadar liyakat sahibi olsun bizim için eğitimin gelişmesi değil yandaşlarımızın gelişmesi” mantığıyla hareket edilmesini deşifre etmeye devam edeceğimizi de özellikle belirtmek istiyorum.

Gelelim çok sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgile göre; haberini yaptığımız eğitimcilerden Dilaver Şevik, İsmail Arıcı, Mahmut Öztopal, Murat Şimşek, Zeki Çifçi ve Mustafa Özdemir hakkında ne gibi savunma yaptıklarına…

İşte Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin gerekçeleri…

Yukarıdaki isimleri resen görevlerinden alarak başka kurumlara atadılar. Ancak Kocaeli İnsan Kaynakları biriminden tüm ilçelere gönderilen bir talimat var ki sizlere şenlik…

Çünkü İl Milli Eğitim Müdürlüğü  resen görevden alınan isimlerin bir çoğunun izne çıkarak yeni görev yerlerine gitmeyeceği bilgisine ulaşınca apar topar ilçe milli eğitim müdürlüklerine bir talimat e-maili geçilir.

Bu e-mail de adeta resen görevine son verilen müdür/müdür yardımcılarına “ilişiğinizi kesip yeni görev yerlerinize gitmeniz durumunda sizleri yeniden mevcut kadrolarınızda görevlendirebiliriz” gibi ilişik kesmeye yöneltme hareketi yapılır.

Aşağıda bu e-maili göreceksiniz. Üzerinde fazla yorum yapmak istemiyorum. Çünkü “Milli Eğitim” denilince neresinden tutsanız elinizde kalıyor… Daha ne diyelim?

Bir diğer konuda Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından normları olmadığı gerekçesiyle atamaları resen yapılan bu idarecilere emsal olabilecek bir kararı aşağıda yayımlıyorum.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan bir sınıf öğretmeni norm fazlası olur, ancak gidebileceği okullar duyuruya çıkarılmadan isteği dışında (resen) başka bir okula atanır. Eskişehir 1. İdare Mahkemesi bu kararın yürütmesini durdurur.

Yukarıda adı geçen eğitimcilerin durumlarına benzeyen bu mahkeme kararı emsal teşkil etmektedir.

Ne diyelim? İşte Mahkeme Kararı… İşte Kocaeli MEM uygulamaları !!!

DAHA ÖNCE KALEME ALDIĞIM BU KONUDAKİ YAZIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

BU KONU İLE İLGİLİ "MİLLİ EĞİTİM ‘SUÇ’ İŞLİYOR" BAŞLIKLI HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları