sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hüseyin OĞUZ

29 Ağustos 2014 Cuma Saat: 12:57

Müdürlerin tepkisi sürüyor, Göksel Taş neden “başarısız” olduğunu açıkladı.

Hüseyin OĞUZ

Son günlerin en büyük gündemi olan okul müdürlerinin “kıyım”ı ardından ortaya koydukları tepki ve intifada (ayaklanma) büyük ses getirmeye devam ediyor.

Körfez ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine çok kısa süre önce getirilen İbrahim Okutan ve şube müdürü Kadir Zorlu ile birlikte yine memleketim Düzce’den Körfez’e gelir gelmez puanlamaya katılan ve adeta hiç tanımadığı okul müdürlerine puan veren şube müdürü Bahtiyar Erdoğan’ın vermedikleri puanlarla 67,40 puanda bıraktıkları Körfez Tüpraş İlkokulu Müdürü Göksel Taş’ın neden “Başarısız”(!) olduğunu belirttiği mesajını tüm kamuoyu ile paylaşmak istedim.

Çünkü bir insan için en zor görevin tanımadığı bir kişi hakkında fikir beyan etmek olduğunu düşünmekteyim. Hadi diyelim bu görevi yapmak zorundasınız… Fikir almak adına birilerine sordunuz… O halde çok farklı kişilere sormalısınız… sadece br sendikadan fikir alırsanız işte olacağı budur. Ya da tanımadığınız bir kişiye puan vermek zorunda kalıyorsanız, HAKKA, HUKUKA önem veren biri olarak tavsiyem, puanlama sisteminde daha çok okulundan gelen puanı dikkate alarak yani 40 üzerinden yapılan % hesabı ile BAŞARILI olan birini kesnlikle 75 altında bırakmam her şeyden önce okul personelinin görüşüne saygı duyardım.. tabii özellikle de belirtelim bu dediğimi kim yapardı? HAKKA, HUKUKA  değer veren biri yapardı…. Lafı fazla uzatmaya gerek yok… İşte Göksel Taş müdürümüz neden başarısız mış, kendi ifadelerinden okuyalım… (Bu arada belirtmeden geçmeyelim… Sayın Taş,  Türk Eğitim Sen üyesidir… Sanırım bu her şeyi anlatıyor”

“SEVGİLİ DOSTLAR

 Herkese cümleten merhabalar selam ve saygılar. İletişim araçlarını çok fazla kullanan birisi değilim ;fakat kendimi ifade etme açısından ilk ve son olarak bir şeyler sayfamda yazma gereğini hissettim. Dostlar ,malumunuz yakın zamanda yapılan yönetici değerlendirme sürecinde , büyüklerimizin teveccüh gösterip bize layık gördüğü 67,40 takdir puanıyla alakalı olarak uzunca bir düşünme sürecinden sonra eksiklerimin ne kadar fazla olduğunu ve gösterilen bu teveccühe neden layık olamadığımı tespit ettim.

 DOSTLAR;

 01 Mart 2010 tarihinde zorlu atama sürecini atlattıktan sonra atandığım Körfez Tüpraş İlköğretim ( İlkokul) Okulu’ da görevime aşk ve şevkle başladım.Göreve başladığımda ilk icraatım idareci ve öğretmen arkadaşlarımla toplantı yaparak “EKİP” ruhunun önemini vurgulamak ve başarının bu yol ile geleceğini arkadaşlarıma anlatmaktı.Yine bu süreçte neden BÜYÜKLERİME layık olamadığımı madde madde sıraladım.

- BAŞARISIZIM.Görev yaptığım süre içerisinde her yıl okulumun başarısını yukarıya doğru taşıdım. Gerek sınavlarda gerekse sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel alanlarda okulumun başarılı okullar arasında olması için gecemi gündüzüme kattım. İlkokula dönüşmeden önce son kez sınavlara giren öğrencilerimin yüzde doksan üçünü bir ortaöğretim kurumuna bir çoğunu en iyi liselere arkadaşlarımla beraber çalışarak yerleştirdim.

-BAŞARISIZIM.Okulun bir çok işini ailemin işlerinin önünde tutarak aileme ayırmam gereken zamanı ,çocuklarımın zamanından çalarak okuluma, okulumun öğrencilerinin başarısına ayırdım.

-BAŞARISIZIM.Adalet duygusunu ön planda tutarak hiçbir öğretmen arkadaşım ve idareci arkadaşım arasında ayrım siyasal ve sendikal baskı yapmadım.Öğretmen arkadaşlarıma her zaman demokratik bir ortamda çalışma fırsatı tanıdım.Bir öğretmen olduğumu unutmadan, onlara her zaman değer verdim.Öğrencilerim ve velilerimle her zaman doğru ve ilkeli iletişim kurdum.

-BAŞARISIZIM.Okulumuzda benden önce görev yapan ağabeyimden almış olduğum proje çalışmasını tüm arkadaşlarımla birlikte başarı ile tamamlayarak milli kültürümüzü diğer ülkelere tanıtma ve anlatma fırsatı buldum.Tüm yabancı katılımcıların ülkemize ve ülkemiz insanına övgülerine arkadaşlarımla beraber mazhar oldum.

-BAŞARISIZIM.Okulumuzda ekip ve başarı kavramlarını arkadaşlarımla bir araya getirerek TKY çalışmalarında ilde ikincilik derecesini okuluma kazandırdım.

- BAŞARISIZIM .Yurt çapında, il ve ilçe çapında yapılan birçok sportif faaliyetlerde (Futbol, voleybol,satranç,yüzme, tenis,judo, bilgi yarışması)okulumuza dereceler (Birincilik. İkincilik, üçüncülük ) kazandıran bir ekip ve öğrenci kitlesiyle çalıştım.Onları sürekli başarıya , doğruluk ve dürüstlüğe teşvik ettim.

- BAŞARISIZIM.Doğruluk, adalet ve dürüstlüğün bir erdem olduğunu vurgulamak ve çocuklarımızı bu yönde yetiştirmek için özellikle bu yıl DEĞERLER EĞİTİMİ’ ni çocuklarımıza özümsetmeye kalıcı davranış haline getirmeye çalıştım.

 -BAŞARISIZIM.Öğretmen arkadaşlarıma sürekli proje üretmeleri telkininde bulundum.Proje ile gelen tüm öğretmen arkadaşlarımın vizyon geliştirmesine yardımcı oldum.Okulda yaşanan hiçbir soruna duyarsız kalmadım.Yerinde ve zamanında çözüm üretme felsefesini benimsedim. Riya ve tefrikanın okuluma girmesine müsaade etmedim.

-BAŞARISIZIM.Çalıştığım ilçede birçok komisyonda ve çalışmada, hizmetiçi eğitim kurslarında bireysel görev alarak hepsinin altından başarıyla kalktım.Tarafıma yasal olarak verilen hiçbir göreve itiraz etmeden ,almış olduğum DEVLET terbiyesiyle görevimi layıkıyla yaptım.Okulumuza verilen tüm faaliyetlerde arkadaşlarımla beraber tüm çalışmaların altından başarıyla kalktık.

-BAŞARISIZIM.Okulumun fiziki açıdan en iyi yere gelebilmesi için arkadaşlarımla sürekli çalıştım.Okulumu sürekli geliştirmek , güzelleştirmek ve öğrencilerimin daha iyi şartlarda eğitim görebileceği okul haline getirdim.Anasınıflarımı ilçemizin en iyi anasınıfları haline getirdim.Özel Eğitim sınıflarımı baştan sona çiçek kokulu öğrencilerim için değiştirdim.Okulumun tüm boya ve badana işlerini tamamlayarak okulumu eğitime hazır hale getirdim.

-BAŞARISIZIM. Makamımı hiçbir zaman kötüye kullanmadım. Hiçbir şaibeli olaya karışmadım.Devletimin ve milletimin malını ziyan etmedim.Kaynakları yerinde ve zamanında kullandım.Makamında hiçbir zaman insanları ezmedim.Prensiplerimden, duruşumdan, ilkelerimden,dürüstlüğümden asla taviz vermedim.Kanun ve yönetmelikler dışına asla çıkmadım.”İhmal eden, İhlal eder.” düsturu her zaman kılavuz edindim.Asla kitle iletişim araçlarını okulumda özel amacım için kullanmadım. Evet başarısızım.Biat kültürünü yeterince öğrenemedim.

 Evet dostlar.Benim için artık idarecilik ve Körfez bitti.

 HAKETMEDİM ÇOK KIRGIN VE ÇOK KIZGINIM.

 Her halükarda hayat devam ediyor ve edecek.Üç günlük fani dünyanın fani zalimleri elbet bunun hesabını Allah’ a (c.c) verecek. Bu dünyada ve Divan-ı Dergahta ellerim bu işin müsebbimlerinin yakasında olacak.Her iki cihanda da bileğimin hakkı ile kimseye minnet etmeden kazandığım haklarımı asla ve asla helal etmiyorum.

 Görev yaptığım süre içerisinde çalıştığım tüm idareci arkadaşlarıma , öğretmen arkadaşlarıma, okul çalışanlarıma, okul aile birliğindeki arkadaşlarıma ,öğrenci velilerime, katkı sunan tüm kişi ve kuruluşlara sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Dolu dolu çalıştığım ve beni yöneticilik hayatında fazlasıyla pişiren,kalabalık, yoğun ama güzel okulum,mensubu olmaktan gurur duyduğum ve her zaman kalbimde kalacak olan TÜPRAŞ İLKOKULUM Elveda.”


Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Tamer 29.08.2014 14:12
Allaha havale et, Mevlam yarına bırakır ama yanına bırakmaz. SABIR....
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları