sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hüseyin OĞUZ

16 Haziran 2014 Pazartesi Saat: 14:34

Sn. Taştekin,

Hüseyin OĞUZ

Sn. Taştekin;

Sana artık gazeteci demiyorum.

Günlük olarak çıkarmakta olduğun Körfez Manşet Gazetesi’nde geçtiğimiz günlerde yapmış olduğun ufak bir hatan sonucunda seni uyarmayı kendimde bir borç olarak gördüm. Aslında o yazı bir uyarı yazısından ziyade sana “Hayırlı Olsun” yazısı idi ve bunu yanlış anlarsın belki diye özellikle de  bu görüşümü belirtmiştim.

Sakın yanlış anlama ben gazeteci falan değilim. O iş ayrı bir bilgi ve beceri ister. Tüm gazeteci arkadaşlara da saygı duyarım tabii işini yüreklilikle yapanlara…

Sense bugün 16 Haziran 2014 Pazartesi tarihli gazeteni esnaf arkadaşlara dağıtırken beni de gördün ve “Sen cezalısın” diyerek gazeteni bana vermedin.

Sorarım sana geçtiğimiz günlerde köşenden yaptığın bir feryadın vardı. Orada sana karşı yapılan hiç de “hoş olmayan” bir “ayrımcılık” vardı. Feryat ediyordun… Evet sorarım sana şimdi o zihniyetten ne farkın var?

Senin gazeteni okuyamamak bende büyük bir eksiklik olmadı. Ancak senin hayata bakışında nasıl bir insan olduğunun röntgeni bir anda çekiliverdi.

Sevgili dostum;

İşte senin gazeteni çıkarmaktaki maksadının küçük kareler içindeki temenni dilekleri ve onlardan alacağın 50 ve 100 TL’lik banknotlar olduğunu düşünmek bile istemiyorum.

Ben sana kesinlikle böyle bir yazı yazmayı düşünmüyordum. Ama sen zorladın beni, “hayırlı olsun” diyoruz, yanlış anlayıp “trip” yapıyorsun.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi öncesinde Sn. Yunus Pehlivan henüz aday adayı iken, O’nu kesin belediye başkanı yapanda sendin…Sonrasında feryat eden de…

Bana biraz daha küsebilirsin ama sana tavsiyem genelde gazetecilere küsülür, gazetecilerin küsme lüksü olamaz…

Yine de senin bileceğin bir şey, benden söylemesi…

Hoşçakalın…


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları