sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hüseyin OĞUZ

7 Haziran 2014 Cumartesi Saat: 03:00

Yeni müdürlerimizi tanıyalım

Hüseyin OĞUZ

Milli Eğitim Bakanlığı’nda dershanelerin kapatılması kararı arkasından yapılan çalışmalar çok ciddi ve köklü değişiklikleri de beraberinde getirdi.

Bunlardan en önemlisi olarak her ne kadar bir çok kamu çalışanının görev yerinin değiştirilmesi olarak kamuoyuna yansımış olsa da aslında en çok konuşulup, tartışılanın milli eğitim çalışanları arasında olduğunu görüyoruz.

Çünkü yapılan yasal değişiklikler ile “bundan böyle asaleten atama yok, görevlendirme var, istediğimi görevlendirir, istediğimi görevden alırım” düşüncesinin bu günlerde hayata geçirildiğini görüyoruz.

Bu çerçeve de kısa bir süre önce yapılan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ki görev teslim töreninin arkasından şimdide 8 ilçe de görev teslimlerinin bu hafta yapılacağını öğreniyoruz.

Yapılan değişikliklerin hangi kriterler çerçevesinde yapıldığını tam olarak bilemiyoruz.

Bilen var mı diye araştırdığımız da ise kimsenin ağzını bıçak açmıyor, herkes bilgisi olmadığını tekrar ediyor.

Umarım atamalar, birilerine makam için değil de Kocaeli’yi eğitim de sıçratmayı amaçlar ve bu çerçevede kentimize çok büyük artı değer katar.

13 Haziran’da 2013- 2014 eğitim öğretim yılı da sonlanacak, ve hemen bu tarihin ardından okul müdürleri ve peşinden de müdür yardımcıları ile ilgili çalışmalar yapılacağını işitiyoruz.

Yapılan her türlü değişikliğin şimdiden başta kentimize ve öğrencilerimize başarı getirmesini diliyor,  görev verilen tüm yöneticilerimizi kutluyor ve başarılar diliyorum.

Haber sitemiz ziyaretçilerinin belki tanımadığını düşünerekten edindiğim bilgiler çerçevesinde yeni ilçe milli eğitim müdürlerimizi siz okurlarıma kısaca tanıtmak istiyorum…

 

İşte yeni ilçe milli eğitim müdürlerimiz;

 

BAŞİSKELE: İzmit İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhterem Aktaş, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.

Muhterem AKTAŞ / Din Dersi Meslek Öğretmeni

1957 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesi Işıklar Köyünde doğdu. İlkokulu Işıklar Köyünde, orta ve lise öğrenimini Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu. 1984 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bölümünden mezun oldu. 1985 yılında İzmit İmam Hatip Lisesinde göreve başladı.2005 yılından bu yana aynı okulda müdürlük görevini yürütmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

DERİNCE: Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi Müdürü iken 5 ay kadar önce Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevliliğine geçen Ömer Akmanşen, Derince Milli Eğitim Müdürü oldu.

Ömer AKMANŞEN / Din Dersi Meslek Öğretmeni

1969 yılında Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde Dünya’ya geldi. Yeniçağa İlkokulunu bitirdi. Yeniçağa Kur’an Kursunda Hıfzını tamamladı ve Ekrem DOĞANAY Hoca efendiden Arapça dersleri aldı. Bolu İmam-Hatip Lisesi’nde Ortaokulu dışardan bitirdi. 1989 yılında İstanbul İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıllarda Süleymaniye Camii İmamı Merhum Mehmet Çevik Hocadan Tashih-i huruf dersleri aldı. 1993 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1997 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam Hukuku Anabilim dalında Yüksek lisansını tamamladı. 1994 yılında Yozgat ilinde öğretmenliğe başladı. 1998 yılından itibaren Kocaeli ilinde çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Son olarak Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi’nde Müdürlük yapmakta idi. 2003 - 2008 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesinde Şube sekreterliği 2008- 2010 yılları arasında da Şube Başkanlığı görevinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tefsir Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamladıktan sonra 05.02.2014 tarihinde okul müdürlüğünden istifa ederek Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim görevliliğine başladı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

DİLOVASI: Hızırreis Ortaokul Müdürü Murat Balay, Dilovası Milli Eğitim Müdürü oldu.

Murat BALAY / Sınıf Öğretmeni

1975 Gebze doğumlu olan Balay, İlk ve Ortaokulunu ataığı Dilovası’nda okudu. Gebze İmam Hatip Lisesi’nden 1993 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Pendik Kaynarca Şevket Sabancı İlköğretim Okulu’nda Öğretmenliğe başladı. Sırasıyla; Körfez Tüpraş İ.O,Yukarı Hereke İ.O, Kışladüzü İ.O ve Hereke Sümer İ.O da sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Ardından Körfez Anadolu İ.O da Müdür Yardımcılığı ile yöneticiliğe başladı. 2005-2010 yılları arasında Körfez Ahmet Taner Kışlalı İ.O da Okul Müdür Vekilliği görevini yürüttü. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Eğitim Yönetimi Teftişi ve Planlaması alanında yaptığı Yüksek Lisans tan sonra Okul Müdürü olarak İzmit Hızır Reis İlköğretim Okulu’nda göreve başladı. 03/02/2010 yılından itibaren bu görevi yürütmekte idi. Evli ve 3 kız babasıdır.

GÖLCÜK: Yalova Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Milli Eğitim Müdürü oldu.

Ercan GÜLSUYU / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

02.02.1966 yılında Artvin İli Borçka İlçesinde Dünya’ya geldi. 1977 yılında Göktaş İlkokulunu, 1980´de Borçka Göktaş Ortaokulunu bitirdi. Lise eğitimini ise Murgul Lisesi’nde yaptı. 1983 yılında Murgul Lisesi Fen Bölümü’nden mezun oldu.  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirerek 1988 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak mezun olup 10.07.1989 yılında Hatay ili Reyhanlı İlçesi Reyhanlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başladı. 11.08.1992 yılında memleketi olan Artvin Murgul Endüstri Meslek Lisesi’ne atandı. Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken Borçka İmam Hatip Lisesi Murgul Şubesi Müdür Yardımcılığına daha sonra da Murgul İmam Hatip Lisesi kurucu müdür ve müdür vekilliği görevine atandı.14.09.1998 tarihinde Yalova İli Altınova İlçesi Cumhuriyet (Vakıfbank) İlköğretim Okulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalıştı. Bir süre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (depo) kadrosunda bulundu. Daha sonra da Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğine atandı. 18.06.2004 tarihinde aynı okula müdür yardımcısı olarak, 27.06.2005 tarihinde ise aynı okula Müdür olarak atandı. 22.11.2004 tarihinden itibaren Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve devam etmekte olan Gülsuyu, evli ve 3 kız 1 erkek, 4 çocuk sahibidir.

KANDIRA: Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız yerinde kalıyor.

Mustafa YAĞIZ / Din Dersi Meslek Öğretmeni

Sakarya Kaynarca nüfusuna kayıtlı Mustafa YAĞIZ 1967 yılında Kandıra’da doğdu. İlköğrenimini Topçu Büyük Kaynarca İlkokulu’nda, Ortaöğrenimini Adapazarı  İmam Hatip Lisesi’nde , Yüksek Öğrenimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 1991 yılında tamamladı. 1992 yılında Havza İmam Hatip Lisesi’nde Meslek Dersleri Öğretmeni olarak göreve başladı. 1996 yılında Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliğine sınavla atandı. Aynı zamanda zorunlu hizmet görevini tamamladı. 2000 yılında okul müdürlüğü sınavını kazandı ve aynı yıl Körfez Çok Programlı Lisesi’ne  öğretmen olarak atandı. 2001 yılında Körfez Ahmet Taner Kışlalı İlköğretim Okulu Müdürlüğüne atandı. 2006 yılında Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görevlendirildi. 04 Ocak 2010 tarihinden itibaren Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak  görev yapmaktadır ve bu görevine tekrar görevlendirildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

KARAMÜRSEL: Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Müdürü Murat Çakır, Karamürsel Milli Eğitim Müdürü oldu.

Murat ÇAKIR / Din Dersi Meslek Öğretmeni

1967 Ordu doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Tokat-Niksar'da tamamladı. 1990 yılı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Şubat 2010 tarihinde Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi müdürlüğüne atandı. Evli ve üç çocuk babası.

KARTEPE: Darıca İMKB Ticaret Meslek Lisesi Müdürü M. Sami Demirci, Kartepe Milli Eğitim Müdürü oldu.

M. Sami DEMİRCİ / Muhasebe ve Finansman Alan Öğretmeni

DARICA: Tavşantepe Hacı Bektaş Veli Ortaokul Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Milli Eğitim Müdürü oldu.

İsmail OĞUZ / Sınıf Öğretmeni iken branş değişikliği sonucunda Türkçe Öğretmeni oldu

 

İZMİT: İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Karabayır, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.

Ali Osman Karabayır / Makine- Tesviye Alan Öğretmeni

2004 yılında İzmit Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü iken Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcılığı görevine atandı. Aslen Trabzon’lu olup uzun yıllardır Kocaeli’de yaşamaktadır.


Yazı Yorumları ( 7 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
hakkı yılmaz 13.06.2014 00:11
Gülay hanım maşallah hepsini de ne kadar iyi tanıyorsunuz. Keske gorev yaptıkları okulkardaki ogretmenlere sorsaydiniz.mesela ben Akmanşeni iyi tanıyorum. Isterseniz siz de bir araştırın. .
Öğretmen 12.06.2014 00:34
Bu idareciler siyasi atanmış. Hepsi eğitim birsen li. Şimdi yetkiyi alamayan Keleş mutludur herhalde.
gülay 11.06.2014 02:40
Bunlar okul müdürüyken görevlerinin başında olmadıkları halde ücretlerini tam olarak alan kişilerdi.Baktığımızda hepsi ilahiyatçı.Hak ,adalet,haram helalden haberleriyok.Geçmişlerine bakarsanız öğretmenlik ve idarecilik vasıfları da düşük.
davut 08.06.2014 18:17
korkum odur ki çocuklar dini bütün yetişemeyecek, baksana bütün değerli dinciler müdür olmuş.
yakisir 07.06.2014 20:42
yeni mudurleri tebrik ederim. dindar bir nesil yetistirme yolunda basarilar dilerim. yolunuz cennete kadar acik olsun...
din dersi tek kosul 07.06.2014 20:39
sanirim liyakat denince artik imam hatipli olmak yada ilahayat mezunu olmak akla gelecek. vay be su guzel ulkemin dustugu hale bak...
kovboy ali 07.06.2014 12:46
Bu atanan müdürler ilçe (müftülük)imam hatip müdürü olarak mı atandılar.Hepsi din kültürü öğretmeni.Nasıl bir rastlantı.tebrikler.
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları