sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

1 Mart 2009 Pazar Saat: 00:00

AK KÖRFEZ HEDEFİ 12’DEN VURDU

Ak Partinin 12 ilçe için düzenlediği Hedef 12 toplantıları hız kesmeden devam ediyor. Hedef 12 körfez miting havasında gerçekleştirildi.

Ak Partinin 12 ilçe için düzenlediği Hedef 12 toplantıları hız kesmeden devam ediyor. Hedef 12 körfez miting havasında gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti körfez başkan vekili Şener Söğüt ise; “Önümüzde 29 Mart yerel seçimleri var. Yerel yönetimlerin merkezi yönetimden ayrılan en önemli özelliği yaşadığı kentle, beldeyle, ilçeyle bütünleşmiş, bu kente hizmet üreten, hayat standartlarını yükselten, kentte insanların hayatını kolaylaştıran çalışmalar yapan adaylar partileri ne olursa olsun tercih edilirler. Bizde inanıyoruz ki; bu 5 yıl içerisinde Körfez’de bütün insanlarımıza karşı eşit, adaletli ve düzgün hizmet üretmeye gayret ettik.” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün konuşmasında CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen’e yüklenerek, Efsane geri dönüyormuş? Bunlardan olsa olsa fareli köyün kavalcısı olur açıklamasında bulundu. 
 
AK Parti Körfez İlçe Belediye Başkan adayının tanıtım toplantısı Petkim Çok Amaçlı Salonda yapıldı. Toplantının açılış konuşmasında AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün “29 Mart mahalli seçimlerine az bir zaman kalmıştır. Fedakarlık yapılarak çalışmalar devam etmektedir. İktidarda bulunduğumuz dönem içerisinde destansı hizmetlere imza atılmıştır. Hizmetlerimize devam edebilmek için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız” dedi. AK Parti Milletvekili Sibel Gönül “Siyasi partilere bir haller oldu. Şov yapmaya, milletin önünde takla atmaya başladılar. Peki millet size sormayacak mı? 22 Temmuzdan beri parlamentodasınız, bu şehirler için ne yaptınız diye sormayacaklar mı? Elbette soracaklar. 29 Mart günü bu tokatçılara, şovmenlere, bu sanal siyasetçilere cevabını en güzel şekilde sizler vereceksiniz. Beraber yürüdük bu yollarda demiştik. Türkiye’nin büyük medeniyet yolculuğunda sizler her zaman yanımızda oldunuz. Katkınız, desteğiniz, hayır dualarınızı bizden hiçbir zaman eksik etmediniz. Bu kutlu yolculukta bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Yalnızca halka hizmet etmek için yola çıktık. Türkiye’nin ve Kocaeli’nin nasıl değiştiğini biliyoruz. Körfez ve Kocaeli’nde sizin yüklediğiniz bu emaneti hiçbir zaman ihanet etmedik, düşürmedik. Bundan sonra da Allahın izniyle mahcup olmayacağız.” açıklamasında bulunurken AK Parti Milletvekili Muzaffer Baştopçu “Yanlış operasyon yapmadan yola devam edilmesi önemlidir. Sorunları AK Parti iktidarı çözüyor. Halkımızdan büyük destek görüyoruz. Bu seçimler oldukça önemlidir. Herkes AK Parti’nin çıtayı ne kadar yukarı çıkaracağını konuşuyor. Denenmişleri halkımıza denemeyecektir. Denenenlerin ne olduklarını gördük. Bütün ilçeleri alarak seçimden galibiyetle çıkacağız” dedi.
 
AK Parti Milletvekili Eyüp Ayar “Kocaeli’nin her yerinde bizler varız ilgi her gün artıyor. AK Parti döneminde belediyeler hizmet üretmeye başladılar. Geçmiş dönemlerde 3 Ç kuralı vardı. Şimdi 3 H dönemi istiyoruz. Hürriyet, hukuk ve hizmet istiyoruz. Bunları da başaran bilecek hükümet AK Parti iktidarıdır” açıklamasında bulunurken AK Parti Milletvekili Fikri Işık “Sizlerden aldığımız moral ile daha fazla çalışacağız. Geçmiş dönemlerde de adayların tanıtılması toplantıları yapılmıştı. Ancak bu akşam diğerlerinden farklı bir durum var. Sanki açık hava mitingi yapıyoruz. Burada CHP mitingine toplananların yarısı buradadır. Belediyelerin çalışmalarını anlatmaya kalkarsak saatlerce bitmez. Kentimiz kaybettiği yılları Karaosmanoğlu ile yakalamaya çalışıyor. Körfez İlçede gitmediğiniz kişi kalmamalıdır” açıklamasında bulundu. 

Konuşmasında Sefa Sirmen’e yüklenen AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün “29 Mart seçimlerine gidilirken yeni bir sistem kuruldu. Bu sistem ile seçimlere gidilmektedir. Bu sistemin en iyi şekilde işlemesini sağlayacak olan yine AKP’lilerdir. 22 Temmuz seçimleri öncesinde “Aman ha tehlikenin farkında mısınız? Cumhuriyet tehlikede, laiklik tehlikede” sonra millet cevap verdi hiçbir şey tehlikede değil sizlerin koltukları tehlikede. Bunlara soracak olursanız tehlike geçti. Bu seçimlerin konsepti nedir her yerde yolsuzluk var, herkes kirli bunlar temiz. Bu söylemeleri millet tarafından kenara itilecektir. Çünkü söyledikleri hiçbir şey doğru değildir. İftira ve karalamaya dönül bir kampanya yürütülmektedir. Bugün geçmişin karanlığına sürüklenmek istenen ülkemizde buna fırsat verilmiyor. Dün geçmişte karanlık işlere bulaşmış ise bunun hesabını vermiyor mu? Çetelerle mücadele edin diyorlar, muhalefet partileri özellikle ana muhalefet partisi AKP’yi eleştirenlerin ceza evine atıldığı yönünde propaganda yapılıyor. Dünyanın her yerinde iktidara muhalefet edenler var.

Demokrasilerde iktidar var ise ondan daha önemlisi muhalefette olmaktır. Elinde bombaları, planlar olan nasıl bir muhalefettir? Her gün ihbarlar geliyor. Vergi kaçakçılığı konusunda gelen ihbar değerlendiriliyor. Vergi kaçakçılığı ile mücadele edilmesin mi? Göz mü yumalım guruma? Yapılan yanlışları düzeltebilecek tek iktidar AK Parti’dir. Kömür dağıtılıyor, şimdi seçim varmış dağıtılmasın deniliyor. Kış ayındayız. Devlet olarak şimdi kış ayı sen don soğuktan biz gelirimi diyelim? Böyle devlet olur mu? Fakirlere verilenleri eleştiriliyor. Fakiri görmedikleri için ne söylerse kar deniliyor. Şimdi fakiri gören sahip çıkanda var. Global ve ekonomik kriz yaşanıyor dünyada. Çok sert bir rüzgâr esiyor.

Birçok fabrika banka bu durumdan etkilenerek battı. Türkiye’de etkileniyor ancak iyi bir kaptanımız var. İşsiz kalan arkadaşlarımız var bunlarında sorunlarını çözecek iradeye sahibiz. Türkiye’nin bu dengesini kimseye bozdurmayız. Millet izin vermeyecek. Bu seçim sonuçları 22 Temmuz’da olan olacak. Biz yüzde 47 alsak, muhalefet yüzde oy alsak, biz üst üste yüzde 47 oy alsak, üst üste iktidara geliriz. Partilerin başarısı iktidara gelmek değimlidir. CHP yüzde 20 alırsa ne olur muhalefette kalma başarısını gösterir. CHP’nin iktidara gelme niyeti yok milletin getirmeye niyeti yok. Başbakanımız 21, Baykal 4, Bahçeli daha başlayacak.            

Kocaeli’ye geliyoruz. Sonuç bellidir. 29 Mart bunu tescil edilecek. Bakıyorsunuz efsane geri dönüyor afişleri her yerde var. Ne efsanesi Gılmamış Destanı mı? Ergenekon Destanımı? Noturdamın Kamburumu ne? Bunlardan neler çekildiğini bilen birisiyim. Bunlar yağmurlu günlerde adama su vermezler. Adamı sulu dereye götürürler susuz geri getirirler. Bunlar adamı yüzüne güler arkasından 40 dalevere çevirirler. Bire yapılan işi 100 e yaparlar. Bu konuda maharetlidirler. Bu işlerin efsanevi kahramanları bunlardır. Bunların devri bitti. Kocaeli’de bu devri açılmamak üzere kapandı. Bunlardan efsane kahramanı olmaz. Bunlardan olsa olsa fareli köyün kavalcısı olur. 29 Mart seçimleri onlara kabir arazı gibi geliyor. Seçimden sonra asıl kabir arazı kopacak. Hiçbir şey kimsenin yanına kar kalmaz. Allah’ın değirmeni yavaş döner ince öğütür. Efsane geri dönüyormuş, Hz.İsa, yeryüzüne indi ölüleri diriltmeye başladı da bizim haberimiz yok. Seçimin sonucu bellidir” dedi.

AK Parti’nin kuruluş dönemini anlatarak konuşmasına başlayan Körfez Belediyesi Başkan adayı Yunus Pehlivan “28 Mart 2004’te karanlık günlerden kurtulmak için, sahillere, kültür merkezlerine, derelerin ıslah edilmesine, yeşil alanları artırmaya, eğitime sahip çıkmaya, yollarımızı düzenlemek, spora destek vermek ve ilçemizi kalkındırmak amacıyla yola çıktık. 5 yılda bize güvenenleri mahcup etmedik. Körfez’in 25 yılda çözülür denilen bazı problemleri 4 yıl gibi kısa bir zaman zarfında çözüldü, büyük problemleri giderildi ve yatırımlar da devam etmek suretiyle Körfez diğer ilçelerle aynı hizmetleri almıştır. Şimdi de Körfez büyük açılımların arifesindeki bir ilçe haline dönüştürülmüştür. Sizlerden aldığımız destekle, oluşturduğumuz yeni ekibimizle, kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmek ve ilçemizi kalkındırmak için tekrar göreve talip olduk. AK Parti nasıl ülke genelinde başarılı çalışmalara imza atarken bizlerde burada çok önemli başarılara imza atıyoruz. Verdiğimiz sözlerinin hepsini yerine getirdik” açıklamasında bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Bekirpaşa’da yapılan Adnan Menderes Bulvarının altında pislik kanalı vardı. Bunlar hiçbir zaman bunları görmediler. Biri 15 yıl biri 5 yıl belediye başkanlığı yapmışlar sıkılmadan hiç görmemişler burayı görmemişler. Elinize fotoğrafları alız size CHP’yi hatırlatacak, yeni fotoğrafa bakacaksınız AK Parti hizmetlerini anlatacaktır” dedi.

29 Mart yerel seçimlerinde Körfez Belediye Başkanlığını kazanmak için iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Ak Parti Körfez İlçe Başkanlığı’nın yoğun bir şekilde hazırlandığı aday tanıtım toplantısında il genel meclisi ve belediye meclisi aday adayları da kamuoyuna tanıtıldı.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Güncel

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız