sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

12 Şubat 2009 Perşembe Saat: 00:00

AK PARTİNİN HEDEFİ 12 BELEDİYE

 AK Parti Kocaeli İl Başkanlığının yerel seçimler öncesinde tüm Kocaeli de başlattığı “Hedef 12” toplantısının üçüncüsü büyük bir kalabalıkla Derince de yapıldı.

 AK Parti Kocaeli İl Başkanlığının yerel seçimler öncesinde tüm Kocaeli de başlattığı “Hedef 12” toplantısının üçüncüsü büyük bir kalabalıkla Derince de yapıldı.

Derince Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür merkezinde yapılan Hedef 12 toplantısı büyük ilgi gördü.  Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Zeki Aygün, İl yöneticilerinde Mehmet Uzunoğlu, Derince Belediye Başkan Adayı Dr. Aziz Alemdar, İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, İl Genel meclisi başkanı Ali Ayaz, Belde A.Ş. Genel müdürü Kemal Yazıcı, Meclis üyesi aday adayları,  kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda partili salonda hazır bulundu. AK Parti Derince gençlik kolları üyelerinin sloganları ile salon inledi. Gençlerin heyecaı görülmeye değerdi.

Eryürek “Rekor kırmak istiyoruz”

Katılımın büyük olduğu Hedef 12 toplantının açılış konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Eryürek yaptı. Eryürek gençlerin attığı sloganlar dolasıyla bir süre konuşmasına başlayamadı. Eryürek Kocaeli de ve Derince de yapılan hizmetlere değinerek” AK Parti kurulduğundan beri, gücünü halktan alan bir parti oldu. Siyasi ahlaktan asla ödün vermedi. Bizden önceki siyasi partiler gibi değil, teşkilatları ve halkı ile daima bütünleşen ve bugünkü başarını kazanan bir parti oldu. 2004 yılında girdiği ilk yerel seçimde Derince de rakiplerine 6 bin 500 fark atan AK Parti şimdi hedef en yakın rakibine 20 bin oy fark atacak varmısınız ? bu farka diye seslendi.  20 bin oya yakın fark atmazsak başarısız sayarım. Salondan hep birlikte evet cevabı alan Eryürek bunda tabiî ki Kocaeli de halkın sevgilisi olan Büyükşehir Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlunun büyük katkısı vardır. AK Parti kurulduğunda millete hizmette yorgunluk olmayacak dedik ve bu sözü tuttuk. AK Parti Temiz siyasetin tam adresidir. AK Parti artık milletin partisidir. Bugün Hedef 12 diyoruz. Diğer siyasiler ya bizim projeleri konuşuyor yada karalamaya çalışıyor. Bunlar laf edip ancak çamur atarlar.  Bunlar proje üretemez ancak laf üretir. Bizi yavaşlatmaya çalışıyor bunlara prim vermelin.” dedi. Derince Belediye Başkanı Haydar Bulut’a da bu zaman kadar yaptığı büyük katkılardan dolayı teşekkür eden Eryürek Başkanımız Haydar Buluta hep birlikte güçlü bir alkış gönderelim dedi. Daha sonra bu dönemki Başkan adayı Dr. Aziz Alemdardan bahseden Eryürek “Sizin için biz varız” diyerek yola çıkan Aziz kardeşimiz göreceksiniz, bu büyük başarıların üstüne kendiside eklemler yaparak Kocaeli Büyükşehir ile hizmete devam edeceğiz. Derincede seçimleri yeniden kazanacağız. Derince de artık rekor kırmak istiyoruz” diyerek güzel bir şiir ile konuşmasını tamamladı.

Alemdar Alkışlar içinde sahne aldı

Büyük bir alkış furyası içinde kürsüye çıkan AK Parti Derince Belediye başkan adayı Dr.Aziz Alemdar yaptığı konuşmada özgeçmişi anlatan bir giriş konuşma yaptı. Dr.Alemdar” İnsan odaklı hizmeti gaye edinmiş bir mesleğin mensubu olarak, mesleğim gereği yıllarca halkın içerisinde oldum. Bürokrasinin çeşitli kademelerinde görevlerde bulundum. 2 yıldır Derince Sağlık Grup Başkanlığı görevini layığı ile yerine getirdim. Beni Dr. Aziz Alemdar yapan bu kente ve bu kent insanımıza daha sağlıklı ve kaliteli hizmet üretmek için Derince Belediye Başkanlığı görevine talip oldum.Daha sosyal ve sağlıklı bir yerleşim alanları oluşturabilmek için, yıllarca gözlemlediğim ve hayata geçmesini arzuladığım düşüncelerim oldu. Bu hizmetleri sunabilmek için en doğru adresin Belediye Başkanlığı olduğu için bu göreve talip oldum. Halkımızın teveccühü ile bu göreve seçildiğim takdirde Derince için düşündüğüm projelerimin ve hayallerimin gerçekleşmesi için var gücümle çalışacağım” dedi.

Alemdar” Susmakla yetiniyorum

“Uzun bir maraton olarak gördüğümüz bu yolda kısır siyasi çekişmelerin içerisine girmedik ve girmeyeceğiz. Çünkü bizler, tarihimizden gelen milli birlik ruhunu zedeleyecek en küçük dil sürçmesine bile tahammülü olmayan bir siyasi aksiyonuz. Bugün, dünde olduğu gibi “ Siyasetin limanı ahlaktır” diyerek yola çıkmış Ak Parti gibi bir siyasi oluşumun içerisinde olmaktan mutluluk duymaktayım. Üzülerek müşahede ettiğim ve söylemeden edemeyeceğim hadiseler karşısında müteessir olamamak elimde değil. Ahlaki çerçeveye uymayan, Kısır çekişmelerin içerisinde olanların, halka hizmet üretmekten uzak, muhalif siyasi görüşlerin, karalama çalışmaları karşısında yetişme tarzımın bir gereği olarak ahlaki erdemlik gösterip çoğu zaman susmakla yetiniyorum”şeklinde konuştu.

Alemdar” 60ın üzerinde projemiz var”

Uzun bir konuşma yapan Başkan adayı Dr.Aziz Alemdar konuşmasına atılan sloganlar nedeniyle zaman zaman ara vermek zorunda kaldı. Alemdar projelerini anlattığı konuşmasına şöyle devam etti. “Belli başlı bu projelerimizi sizlerle paylaşmak isterim; Çok amaçlı kültür merkezi, çok amaçlı kapalı pazar alanları, yüzme havuzu, aqua Park Oyun Havuz, kapalı otopark ve spor merkezi, Mimar Sinan Parkı piknik ve çamlık mesire alanı, Çenedere Yenikent Mesire alanı, Engelli vatandaşlarımız için engelsiz park, Mezbaha, hayvan kesim ve satış alanı, Çınarlıdere Mesire alanı, Kentsel dönüşüm projesi,  Derince alternatif 20 metre yol, Monoray, İbn-i Sina Bulvarı  (çavdar caddesi) 60 evler Köprülü geçişi, Çenedere Caddesi Spor ve dinlenme alanı, Kent giriş düzenlemeleri, Derince Liman katlı kavşağı, Derince Çenesuyu demiryolu köprüsü, Derince 60 evler demiryolu köprüsü, Sahil batı düzenlemesi, Sosyal Konut yapımı,  D-100 Otoban bağlantısı,  Kadın sağlık merkezi, Ev Hanımlarımız için El Sanatları Satış Merkezi, Karting Pisti, Paintbol Oyun Alanı projelerimizdir” diyerek Derince için çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Sorunları biliyoruz, çözümlerle geliyoruz

“Şu veya bu ideolojinin siyasi temsilcisi olmak yerine, topyekûn bir milleti kucaklayan AK Parti siyasetinin bir temsilcisi olarak, Halkımızın içerisinde, halkımız ile birlikte bir ve beraber olmak için, Sokakların sesini ve halkın vicdanını devlete ulaştırmak için, sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesi olmak için, Hangi etnik ve dini alt kimliğin bir parçası olursa olsun. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi bir bütün olarak kucaklayarak eşit ve adaletli hizmet almalarını sağlamak için, Tüm benlik duvarlarını yıkarak  “Hepimiz için biz varız” şeklinde konuşmasını tamamladı ve AK Parti Derince Kadın kolları başkanı Fatma Akarsu ve eşi Nihal Alemdar AK Parti Derince Belediye başkan adayı Dr.Aziz Alemdara bir çiçek takdim ederek başarılar diledi.

Karaosmanoğlu sert konuştu

Ayakta alkışlanarak sahneye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise yaptığı konuşmada “Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde yaptığımız çalışmalar ortada, bundan sonra Kent değerlerini hedeflerimize koyuyoruz. Biz Büyükşehiri %52 oyla kazandık. Saraybahçe, Bekirpaşa, Alikahya,Kuruçeşme ve İzmit birleşerek güçlü bir İzmit Belediyesi oldu.Bu birleşme ancak güçlü bir iktidar iradesiyle yapılabilirdi.Geçmişte iktidar kaynakları kullanılmıyordu,şimdi artık bu imkanlar halkımız için en güzel şekilde kullanılıyor,artık kasamıza Allah bereket verdi”dedi.

Karaosmanoğlu” İzgazı özelleştiremediler”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında İzgaza değinerek “Biz göreve geldiğimizde İzgazı 550 Trilyon borçla devraldık. CHP geçmişte hatırlayın, gazetelere bile çıktı. İki defa özelleştirmek istendi, fakat kimse beş kuruş para vermedi ve satamadılar ellerinde kaldı. Şimdi biz aynı İzgazı 532 Milyon Dolara peşin paraya sattık. Belediyeye sahip çıktık, çakallardan koruduk. İnsan kızını sarhoşa, kumarbaza verirmi, bizde vermeyeceğiz tabii ki. Devlete biz sahip çıkmazsak, Belediyeyi, Devleti çakallara kapar dedi. Başbakanın Davosta İsrail liderine gerekli dersi verdiğini de sözlerine ekleyen Karaosmanoğlu  Başbakanımız  kendisine bir Osmanlı tokadı  vurmuştur. Böyle bir Başbakana sahip çıkmalıyız ve onu seçimlerde güçlü kılmalıyız. Hedefin 12 Belediye olduğunu belirterek bunu sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

İl Başkanı Aygün “Evleri tek tek gezin”

Son olarak konuşan AKP İl Başkanı Zeki Aygün de yaptığı konuşmada Kocaeli de 12 Belediye ve Büyükşehir Belediyesini kazanacaklarını belirterek “Çalışmaları vatandaşlara anlatın. Yüzde 47 den aşağıya düşmemeliyiz. Evlerive  insanları tek tek gezeceksiniz. Uzaktan anlatmakla olmaz. Teşkilatlar çok çalışacak halkımızdan aldığımız güçle yeniden tüm Belediyeleri kazanacağız” dedi. Konuşmaların ardından başkan adayları ve başkanlar kürsüye çıkarak ellerini havaya kaldırıp güç gösterisinde bulundu.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne  özel toplantı düzenlendi

Güncel

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne özel toplantı düzenlendi

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne özel toplantı düzenlendi

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız