sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

8 Şubat 2009 Pazar Saat: 00:00

AMASYALILAR VE İLİMTEPELİLER DP’LİLERİ ÇOK SICAK KARŞILADI

Önceki gün Körfez Amasyalılar Derneği yönetimine konuk olan Körfez DP’liler, burada gördükleri sıcak ilgi karşısında büyük moral depoladı. Başkan adayı Fevzi Canbaz, Hacı Osman Mahallesi’nin sorunları

Önceki gün Körfez Amasyalılar Derneği yönetimine konuk olan Körfez DP’liler, burada gördükleri sıcak ilgi karşısında büyük moral depoladı. Başkan adayı Fevzi Canbaz, Hacı Osman Mahallesi’nin sorunlarını çözeceklerini söyledi.

29 MART tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde çalışmalarını devam ettiren Demokrat Parti Körfez İlçe Teşkilatı, ziyaretlerini sürdürüyor. Şimdiye kadar ilçenin hemen her noktasında görüşmelerde bulunan, esnaf turundan derneklere kadar çok sayıda insanla bir araya gelen Körfez DP’liler, önceki gün de ilçedeki Amasyalılarla bir araya geldi. Hacı Osman Mahallesi’ndeki Amasyalılar Derneği lokalinde düzenlenen toplantıya katılım büyük olurken, çok sayıda Amasyalı, DP’lileri dinledi ve taleplerini dile getirdi.

KALABALIK ZİYARET
Ziyarette DP Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz, eski MKYK Üyesi Orhan Bozkurt, Emin Öztürk, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, İl Genel Meclis Üyesi Remzi Çeri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyesi aday adayları ile çok sayıda partili ve Amasyalı toplantıda hazır bulundu. Samimi bir ortamda düzenlenen ziyarette, ilk konuşmayı yapan DP Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, seçimler öncesindeki hazırlıklarını büyük oranda kazandıklarını ve yaptıkları ziyaretlerde halkın taleplerini ve sorunları daha iyi görme şansı bulduklarını dile getirdi.

HALKIMIZ BELEDİYEYİ
YANINDA GÖRMEK İSTİYOR

Körfez ilçenin hizmet anlamında fakirleşmiş bir yapıda olduğunu dile getiren Yıldız, “Özellikle son 5 yıl içinde halkımızın taleplerin hemen hiç birisi karşılığını bulamamış. Halktan uzak oldukları için sorunları da tespit edememişler. Bu da çözüm yollarının kapanmasına neden olmuş. Ancak 29 Mart seçimlerinden sonra ilçemiz artık Demokrat ellere emanet edilecek. Halkımız hak ettiği değeri görecek ve hizmetlere kavuşacak. Bugün baktığımızda DP ve Fevzi Canbaz büyük destek görmekte. Çünkü vatandaşımız artık hizmet istiyor. Söz sahibi olmak istiyor, belediye başkanıyla oturup sohbet edebilmek istiyor. Düğününde kendisiyle sevinmesini, cenazesinde kendisiyle üzülmesini istiyor” diye konuştu.

İKTİDARIN GİDEREMEDİĞİ
SORUNLARI BİZ ÇÖZDÜK

Daha sonra söz alan DP Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz, seçim süreci yaklaştıkça halkın da artık tercihini açık bir şekilde ifade etmeye başladığını söyledi. 29 Mart tarihinde zafer kazanacaklarını dile getiren Canbaz, “Körfez halkımız son yıllarda hizmet fakiri bir yer haline geldi. Bizler 5 yıl önce seçimleri kaybetmemize rağmen halkımızdan hiç kopmadık. Bugün iktidarın bile yapamadığı birçok noktada vatandaşımızın sorunlarını çözdük. Bu nedenle Körfez halkı artık Demokrat Parti diyor ve desteğini bize veriyor. Bu seçimleri mutlaka biz kazanacağız” dedi.

HACI OSMAN MAHALLESİ’NE
HİÇ HPİZMET ETMEDİLER

Hacı Osman Mahallesi’nin yıllar öncesinde daha güzel olduğunu söyleyen Canbaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mahallemizde yapılan hiçbir şey yok. Vatandaşı sürekli yalan yanlış vaatlerle kandırıyorlar. İlçemize her ay milyonlarca TL para geliyor. Bütün bu paralar şimdiye kadar adam akıllı bir şekilde kullanılabilseydi, Hacı Osman Mahallemize bugün içinde sineması, kongre salonu ve daha birçok etkinliğin düzenlenebileceği bir kültür merkezi yapılabilirdi, bir kapalı pazar kurulabilirdi. Fakat bunu bir türlü yerine getiremediler. Daha doğrusu buradaki insanımızı sürekli ikinci, hatta üçüncü plana attılar. Enkaz edebiyatı yapmaktan başka söyledikleri bir olumlu söz yok.”

ULAŞIMDA BAYANLARIN YAŞADIĞI
SIKINTILARIN SORUMLUSU BÜYÜKŞEHİR’DİR
Ulaşım konusunda önemli projeler ürettiklerini ve bunları kısa bir zaman sonra açıklayacaklarını da sözlerine ekleyen Canbaz, “Ulaşım bugün çok kötü durumda. Durumdan ne halkımız, ne de kooperatifteki arkadaşlarımız memnun. Vatandaşlardan sürekli şikayetler geliyor. Kooperatif başkanı arkadaşımız bir an önce ya AKP ilçe yönetiminden, ya da kooperatif başkanlığından istifa etmek zorunda. Ayrıca bizim geldiğimizde kooperatifi ortadan kaldıracağımız sözü tamamen uydurulmuş bir yalan. Özellikle bayanların yolculuk sırasında yaşadıkları rahatsızlar önemlidir. Bu konuda sorumluluk, kooperatif yönetimi veya şoför arkadaşlarımızın değil, tamamen ilçe halkına bu uygulamayı layık gören Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME), dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi yönetiminindir” açıklamasında bulundu.

SORUNLARI HALKIMIZLA ÇÖZECEĞİZ
29 Mart seçimlerinin önemine de değinen DP’nin adayı Fevzi Canbaz, sözlerini şöyle bitirdi: “Türkiye tarihi bir dönemden geçiyor. Körfez ilçemiz için bu seçimler çok önemli. Körfez, bugün Türkiye’nin birçok yöresinden insanı bünyesinde barındıran bir yer. Bu nedenle herkese hitap eden, insanların, mahallelerimizin dertlerini ve çözüm yollarını iyi bilen birisi olarak yola çıktık. Her biri birbirinden değerli ekibimizle sorunları, Hacı Osman Mahallesi’nin problemlerini gidereceğiz. Bunu da halkımızla birlikte yapacağız.”


İlimtepeliler, Canbaz’ı ve DP’lileri bağrına bastı

İlimtepe’de DP coşkusu. Konutların kurulduğu yıldan itibaren önemli sıkıntılar yaşayan İlimtepe’de vatandaşlarla bir araya gelen ve büyük ilgi gören Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz, kazandıkları takdirde İlimtepe’ye kalkındıracaklarını söyledi

YEREL seçimler öncesinde Körfez ilçede oldukça iddialı olan ve büyük bir destek gören Demokrat Parti’de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçe genelinde geniş bir desteği arkasına alan ve belediyeleri kapatılan Hereke ve Kirazlıyalı’da da halkın teveccühü ile karşılan Körfez DP’liler önceki gün İlimtepe’de vatandaşlarla bir araya geldi. Merkezdeki kıraathanede vatandaşlarla bir araya gelen DP’nin Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz ve beraberindekiler, gördükleri yakın ilgi karşısında duygusal anlar yaşadılar ve büyük moral depoladılar.

KATILIM BÜYÜK OLDU
Düzenlenen halk toplantısına yaklaşık 200 İlimtepeli katılırken, DP’lilerden de belediye başkan adayı Fevzi Canbaz ile birlikte eski MKYK Üyesi Orhan Bozkurt, Emin Öztürk, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gürsel Şanlı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fırat Ünal, İl Genel ve Belediye Meclis Üyesi aday adayları ile çok sayıda partili toplantıda hazır bulundu. Törende ilk konuşmayı yapan eski MKYK Üyesi Orhan Bozkurt, geniş bir halk desteği ile yola çıktıklarını ve seçimlerin en iddialı partisinin Demokrat Parti olduğunu söyledi.

YAPILAN HİÇBİR ŞEY YOK
Yaptıkları çalışmaların önemine değinen Bozkurt, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Körfezliler, 5 yıl önceki seçimlerde hükümetin desteği ile AKP’li bir adayın başarılı olabileceği düşüncesiyle bugünkü yönetime görevi verdiler. Bunu yaparken bize de ana muhalefet görevini verdiler. Sıra size de gelecek mesajını verdiler. Bugün de belediye yönetiminin başarısız bir 5 yılı geride bıraktığını görüyoruz. Yapılan hiçbir şey yok. Eğer sorunlarını çözdük dedikleri İlimtepe’den bu kadar tepki görüyor ve insanımız bizi bu kadar büyük bir coşku ile karşılıyorsa, söylenecek daha fazla söze de gerek yok demektir. Körfez halkımıza hak ettiği değeri, bundan önceki yıllarda olduğu gibi, geçmişte olduğu gibi yine Demokrat Parti verecektir. Seçimlerde halkımızın tercihi DP ve Fevzi Canbaz olacaktır”

İLİMTEPE’NİN MASRAFLARI
YİNE HALKIMDAN ÇIKARILDI
Daha sonra söz alan DP Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz ise, İlimtepe’nin mevcut yönetim döneminde tam anlamıyla mahrumiyet bölgesi olacağını dile getirdi. Canbaz, “İlimtepe’nin sorunları bugün daha da büyüyerek devam ediyor. Maalesef sorunları giderdik diyerek ortaya çıkanlar, halkın üzerine yıktıkları borçları nasıl açıklayacaklar? Sıcak bir yuva sahibi olma hevesiyle kooperatif imkanından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, bugünkü yönetim sayesinde ödemesi gereken rakamın çok daha üstünde rakamlar ödemek zorunda bırakıldı. Bunun açıklamasını belediye yöneticilerinin yapmasının imkanı yoktur ve bu durumun hesabını mutlaka verecekler” diye konuştu.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ
NEDEN BİTİRİLEMEDİ?
İlimtepe’den bir İngiliz firmasına 72 dönüm arazinin de satıldığını dile getiren DP’nin Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz, “AKP düşüncesi her nedendir bilinmez, elindeki büyük ve stratejik değerlerini sürekli birilerine, yabancılara veriyor. İZGAZ’ı Fransızlara satan zihniyet, Körfez ilçeden de, İlimtepe bölgesinden 72 dönüm araziyi İngilizlere sattı. Ben halkımızdan temeli atılan ve öylece kalan Beykent Üniversitesi’nin neden hala bitirilmediğini sormasını istiyorum. Burası ile ilgili olarak bize hiç de öyle yenilir, yutulur olmayan iddialar geliyor. Bu konu ile de yakından ilgileniyoruz. Ayrıca göreve gelmemiz durumunda ilçemize iki üniversitenin kazandırılacağı sözünü veriyorum. Bu konuda da gerekli girişimlere şimdiden başladık” dedi.


İLİMTEPE’YE KÜLTÜR
MERKEZİ ŞARTTIR

İlimtepe ile ilgili olarak önemli projeler ürettiklerini ve bunları en kısa zamanda açıklayacaklarını sözlerine ekleyen Canbaz, konuşmasını şöyle bitirdi: “İlimtepe’de büyük bir eksiklik var. Burasının gelişmesini isteyen insan, şimdiye kadar burası için bir kültür merkezi projesini hayata geçirirdi. Böylece İlimtepe bölgesi kente dahil olur ve burası daha da hareketlenir. İnsanların küçük bir talebi için şehir merkezine inmesine gerek kalmaz. Fakat bunu bile düşünemeyen insanlar maalesef bugün Körfez ilçesini yeniden yönetmeye talip oluyorlar.”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Körfez Fen Lisesi Taşınıyor mu?

Eğitim

Körfez Fen Lisesi Taşınıyor mu?

Körfez Fen Lisesi Taşınıyor mu?

AES’den adaylara çağrı

Eğitim

AES’den adaylara çağrı

AES’den adaylara çağrı

51 yıllık spor kulübüne büyük şok

Spor

51 yıllık spor kulübüne büyük şok

51 yıllık spor kulübüne büyük şok

KOTO’nun girişimleriyle  ÖTV ve KDV indirimleri uzatıldı

Güncel

KOTO’nun girişimleriyle ÖTV ve KDV indirimleri uzatıldı

KOTO’nun girişimleriyle ÖTV ve KDV indirimleri uzatıldı

Millet İttifakı'ndan muhteşem miting

Siyaset

Millet İttifakı'ndan muhteşem miting

Millet İttifakı'ndan muhteşem miting

Körfez ADD’den, “Noksan Atmış Noksan”

Kültür Sanat

Körfez ADD’den, “Noksan Atmış Noksan”

Körfez ADD’den, “Noksan Atmış Noksan”

Gebzeliler Belediye’deki İsraf, Yolsuzluk ve Rüşvetten Şikâyetçi

Siyaset

Gebzeliler Belediye’deki İsraf, Yolsuzluk ve Rüşvetten Şikâyetçi

Gebzeliler Belediye’deki İsraf, Yolsuzluk ve Rüşvetten Şikâyetçi

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

Güncel

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

Güncel

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Güncel

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız