sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

8 Şubat 2009 Pazar Saat: 00:00

BAŞBAKAN KOCAELİ’DEN, TÜRKİYE’YE SESLENDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart seçimleri öncesi ilk startını ilimizde verdi. Kocaeli’ye övgüler yağdıran Erdoğan, ilimizden Türkiye’ye seslendi. Mitinge yaklaşık 25 bin kişi katılırken, vatand

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart seçimleri öncesi ilk startını ilimizde verdi. Kocaeli’ye övgüler yağdıran Erdoğan, ilimizden Türkiye’ye seslendi. Mitinge yaklaşık 25 bin kişi katılırken, vatandaşlar Başbakan Erdoğan’ı yaptıkları tezahüratlarla destekledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Perşembe Pazarı’ndaki miting alanına saat 13.00 de geldi. Recep Tayyip Erdoğan havanın yağışlı olması nedeniyle Kocaeli mitingine  İstanbul’dan karayolu ile geldi. Miting alanına gelen Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan platformdan mitinge katılan onbinlerce kişiyi selamladı. Erdoğan’ın selamlamasının ardından mitinge gelen bakanlar ve milletvekilleri vatandaşlara tanıtıldı

MİTİNGE ÇOK SAYIDA BAKAN VE MİLLETVEKİLİ KATILDI

Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli Mitingi’ne Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Nihat Ergün, Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kocaeli Milletvekillerinden Osman Pepe, Eyüp Ayar, Muzaffer Baştopçu , Sibel Gönül ve Fikri Işık ve çok sayıda AKP yöneticisi katıldı. 

“KOCAELİ ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEHİR”

Onbinlerce kişinin alkışları ile kürsüye çıkan Recep Tayyip Erdoğan, yoğun tezahürat nedeniyle bir süre konuşmaya başlayamadı. Erdoğan, “Bugün siyaset için tarihi bir gün yaşıyoruz AK Parti olarak seçim startımızı Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden Kocaeli’den veriyoruz. Sevgili kardeşlerim bizim vurma ile işimiz yok, bizim sevgi ile işimiz var.28 Mart 2004’te başladığımız yerel yönetimlerde  kalkınma programımızın ikinci turunu Kocaeli’den veriyoruz. Burada Kocaeli halkı var.Çünkü Kocaeli bizler için çok önemli şehir, Kocaeli Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden biri. Bunun için Kocaeli’de durmak yok hizmete devam diyoruz” dedi.

“KOCAELİ’YE KÜÇÜK DÜŞÜNMEK YAKIŞMAZ”

Gün artık büyük düşünme günüdür diyen Erdoğan, “Çünkü biz büyük bir devletiz.Türkiye son 6 yıl da çok büyüdü. Biz artık kendimize sığmıyoruz. Şimdi bu vizyonu yediden yaşıyoruz. Türkiye’ye küçük düşünmek yakışmaz. Kocaeli’ye küçük düşünmek yakışmaz.Onun için diyoruz ki Türkiye sen Türkiye’sin büyük düşün.Çünkü onun için diyoruz ki sen Kocaeli’sin büyük düşün. Yeniden bütün şerhlerimizi dünya şehirleri yapmaya alıştık.Başkalarının işi iftira.Ve bunların yandaş medyası var .Bunlar yandaş medya ile koşturuyorlar.Ve inanıyorum ki 29 Mart Türkiye başka bir Türkiye olacak. Türkiye dünya demokrasisinde üst taraflara tırmanıyor. Artı şehirlerimiz kendi ürettikleri ile dünyanın kentleri ile yarışıyor. İstanbul New York ile İzmir Milano ile yarışıyor. Trabzon gençlik olimpiyatlarına ev sahipliği yapıyor. Kayseri gelişmiş ülkelerle yarışıyor.Dünyada ki gelişmişlik artık kentlerin gelişmişliği ile anılıyor.”

“DİK DURACAĞIZ, DİKLEŞMEYECEĞİZ”

Erdoğan, “Biz ne o parti ile ne bu parti ile yarış içindeyiz. Biz kendi kırdığımız rekorlar ile yarış içindeyiz. İşimiz hizmet, gücümüz millet. AK Parti olarak Türkiye’yi yeniden inşa ediyoruz. Bu Türkiye de tüyü bitmemiş yetimin hakkı korunuyor.Hiç bir ırk hiçbir sınıf birbirinden üstün tutulmuyor. Türkiye de artık güçlünün sesi mazlumun sesini bastırmıyor. İşte bunun için durmak yok yola devam diyoruz. Bu yetmiş milyon için yürütülen mücadeledir.Bunun için 29 Mart'ta AK Parti’ye oy verin.  Dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz. Bu milletin onuru nasıl korunması gerekiyorsa koruyoruz. Bu yarış hizmet yarışıdır. Siz o pusulaya evet derken hizmete bakacaksınız. Neye evet derseniz deyin yeter ki Türkiye kazanacaksa  evet deyin. Ne derseniz deyin Şehrinize kazandıracaklara evet deyin. Gelin canlar adalette birleşelim, gelin canlar demokraside buluşalım, gelin canlar el ele tutuşalım birlikte yürüyelim. Bir olalım diri olalım.”

“BÜTÜN BELEDİYELERE EŞİT DAVRANDIK”

Bugünde aynı Kocaeli’yi kalkındıracak hizmetleri açıyoruz diyen Erdoğan, “Daha önce 2 açılış bayramı gerçekleştirmiştik.Bugün tam 105 hizmet açılışının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmetlerin içinde pek çok tesis ve pek çok eser var. Bu yatırımlar içinde sağlık tesisleri eğitim tesisleri yaptık. Bütün bunları seçim mitinginden sonra açılışlarını gerçekleştireceğiz. Değerli kardeşlerimiz biz ne zaman Kocaeli’ye geldiysek hep güzellikle karşıladınız sağ olun var olun.3 Kasım 2002 de bize destek oldunuz, 22 temmuz 2007 de bize destek oldunuz.Sizin iradenizle Türkiye büyüdü. Kocaeli büyüdü. Kocaeli ile aramızda başkalarının göremeyeceği gönül köprüleri inşa edildi. İnşallah 29 Mart’ta bu gönül köprüleri daha da güçlenecek.Ne kadar oy, o kadar hizmet bu bizim kitabımızda yazmaz.Hükümette iken devletin imkanlarını kendilerine kullandılar. Biz bütün belediyelere eşit davrandık. Bizden önceki iktidar da bunları yapmadılar.”

“YUVACIK BARAJI ŞAHİTTİR”

“Sayın Baykal’ın Enerji Bakanı olduğu bir dönemi hatırlayın. Benzin kuyruklarını hatırlayın. O dönemi hatırlayın. CHP dönemine bakın.  Ekmek ve gaz karnelerle veriliyordu. Karne bulamayanları nüfus cüzdanlarına el konuluyordu. Millet bu CHP'yi gördüğü için,  CHP ‘ye iktidar vermedi. Biz vurmaya değil, barışa geliyoruz. Biz bu milletin beraberliğine geliyoruz. Kocaelili kardeşlerim, Büyükşehir’i  CHP den 4.5 milyar dolar borçla aldık. Şöyle  bir bakın acaba Kocaelin de iki dönem ne yapıldı. Yuvacık Barajı bunun şahididir. Yuvacık Barajı’nın borcunu vatandaş ve hazine ödüyor. Bunun yüzde onuyla Ankara Büyükşehir Belediyesi iki kat baraj yaptı.”

“SEKA PARK ALANINDA VİLLALAR YAPACAKLARDI”

“Bu şehrin alt yapısı yoktu. Yağmurlarda şehri su basıyordu. Alt yapı gerçekleştirdik.5500 altyapı uydu takip sistemiyle kentsel dönüşümü  Endüstriyel dönüşümün en önemli ayağı Seka Park’ı yaptık . Ana muhalefet ne yaptı. Milletvekilleri getirdiler. Burayı yıktırmayız. Burayı peşkeş çekecekler dediler. Biz ne dedik. Şunu bilin buradaki işçileri sokakta bırakılmayacak. Bu işçileri Büyükşehir Belediyemiz aldı. Seka Park projesini Kocaeli Halkının emrine amede edeceğiz dedik. Ve ettik. Bunlar ne dediler Seka Park kapanacak işçileri atacaklar dediler. Ama biz yapmadık. Kimseyi aldatmadık. Peşkeş çekecekler dedik çekmedik. Halka verdik.Kocaeli’nin yeşil alanı yoktu. Şimdi Seka park ile denizle buluştu. Şimdi ortaya yeni bir dönem ortaya çıktı. O şahıs ne diyor. Ama diğer zihniyet Seka Park alanına 1998 de Özeleştirme idaresine villa yapmak için başvurdular. Buraları rant alanına çevirmek için Özelleştirme idarisine başvurdular”

“BUNLARDA UFUK YOK”

 “AK Parti’ye kapatma davasını açanlar bunları izliyordur herhalde. Benim halkım 29 Mart'ta sandığa gömecek, bütün bunlara rağmen hizmete devam ediyoruz.  CHP’li belediye yaptıklarından dolayı Ağır Ceza da yargılanıyor. Kocaeli de Kandıra ilçesi dahil 25 köye doğalgaz götürdük. Bizim belediyeciliğimiz ortada. Ben İstanbul da Belediye Başkanıyım, beyefendi de burada belediye başkanı . Ben kendisine su alacağım diye söz vermişim.En ufak yazılı belge yok, kaldı ki biz Gebze’ye Darıca’ya suyu biz veriyoruz. Şu anda Yuvacık Barajı bile Kocaeli’nin su ihtiyacını karşılamıyor. Bunlarda ufuk yok.”

“SULTAN ABDÜLHAMİT’İN HAYALLERİ BİZE NASİP OLDU”

“Biz ne yaptık. Sapanca’dan Kocaeli’ye su hattı çektik. Hatları yeniledik ve su kaybını yüzde otuz dokuza indirdik.İhmal edilmiş Gebze Kültür Merkezi’ni hizmete soktuk.18 kültür merkezi açtık.Söz değil iş üretiyoruz.Önümüzde ki dönemlerde Kandıra Namazgah, Karamürsel Avcı dere Barajı kazandıracağız. İbrahim Başkan bana söz verdi. Türkiye’nin ilk havadan raylı taşıma sistemini Koceli’ne kazandıracağız. İzmit merkez ile Umuttepe ve Kartepe’ye teleferik kurulacak.Bu yatırımlar ile Kartepe’nin cazibesi daha da artacak. Gebze den halkalıya kadar 2013 e kadar tamamen bitecek. Tabii bunlar Sultan Abdülhamit’in hayalleri idi ama bize nasip oldu. Sandıkları demokrasi ile patlatacağız. 12 İlçe ve Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız” dedi.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Güncel

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız