sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

6 Mart 2009 Cuma Saat: 00:00

BAŞTOPÇU: “YUNUS PEHLİVAN BAŞKANDIR, BAŞKAN KALACAK”

Yavuz Sultan Selim Mahallesi seçim irtibat bürosu açılışı Ak Partinin gövde gösterisine dönüştü. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu ve Ak Parti Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın y

Yavuz Sultan Selim Mahallesi seçim irtibat bürosu açılışı Ak Partinin gövde gösterisine dönüştü. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu ve Ak Parti Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın yaptığı Yavuz Sultan Selim Mahallesi seçim bürosu açılış töreninde halkın ilgisi büyük dikkat çekti.  

Açılış törenine Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, Yunus Pehlivan’ın eşi Ayşe Baştopçu, Ak Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun ve yönetimi, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Körfez Belediye Meclisi üyesi adayları, Ak Parti Körfez Kadın Kolları Başkanı Melek Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Körfez Gençlik Kolları Başkanı Fehmi Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri,  mahalle başkanları ve yönetimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Coşkulu Yoğun Katılım
Körfez Belediye başkanı Yunus Pehlivan’a olan ilgi her geçen gün artarken, dün akşam yapılan açılış töreni tam anlamıyla renkli görüntülere sahne oldu. 500’den fazla kişinin hazır bulunduğu açılış töreninde “Yunus Pehlivan gerisi yalan”, “İşte meydan işte Pehlivan” sloganları dikkat çekti.

Turuncu ve mavi bayrakların dalgalandığı, meşalelerin rengarenk yandığı ve konfetilerin patlatıldığı miting havasındaki açılış töreninde ilk konuşmayı Belediye Meclis üyesi adayı Abdullah Mete yaptı. Açılış konuşmasında 29 Mart yerel seçimlerinin şimdiden sonucunun belli olduğunu ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi sakinlerinin Pehlivan’a tam destek olduklarını belirtti.

Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun; Ak Partinin bayrağını zirveye dikeceğine inandığını ve ikinci dönemde bu desteği fazlasıyla hakkettiğini ifade ederken, desteklerinden dolayı tüm Körfez halkına teşekkür etti.

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ise yaptığı konuşmasında; yapılan çalışmaların diğer projelerin ilk aşaması olduğunu vurgularken Körfez’de çağdaş, modern projelere imza atma günü söyledi. “Yaradanımız “İnsana ancak çalıştığının karşılığı vardır” diyor. İnsan ne kadar çalışırsa o kadar karşılığını alabilir. Çalışmadan, gayret göstermeden netice beklemek sadece Allah’a güvenip yatmakla Körfez’de hizmet üretilemeyeceğini Cumhuriyet tarihi boyunca birçok kez maalesef gördük. Ağustos 2001 tarihinde kurulan milletin partisi olan Ak Partinin Ak kadroları 3 Kasım 2002 seçimlerinde Türkiye’de tek başına iktidara geldi. O günden bugüne kadar 2. kez seçimi de almak suretiyle Türkiye’de tek başına iktidara geliyor. Ve bugün gelinen noktada net olarak görülmektedir; Ak Parti Türkiye’de en az 10-15 yıl daha tek başına iktidara gelecektir. Bu güzel parti ve Başbakanımızla birlikte hizmet etmekten onur gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.

Körfez, 1994-1999 yılları arasında şu anda Milletvekilimiz olan Muzaffer Baştopçu başkanlığında çok büyük hizmetler almıştır. 1999 seçimleriyle iş başına gelen başkan ve ekibi bırakın 5 yıl boyunca bu hizmetlere devam etmeyi, Körfez’i 15 yıl geriye götürmüştür. Ve milletimiz bu ekibe öyle bir ders verdi ki; kent yönetimine talip olan bu parti meclise 1 kişi bile sokamadılar. Alınları ak gezemediler. 5 yıllık zaman diliminde elbette ki eksiklerimiz olacaktır. Ama Körfez’in her köşesinde alnımız ak gezebiliyoruz. Yolsuzluk, usulsüzlük yapmadık. Alnımız ak, halkla beraber yürüyebiliyoruz. Bu vermiş olduğumuz sözü tuttuğumuzun göstergesidir. Destek veren Körfez halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye’de; hizmet eden insanlar ve hizmete karşı çıkanlar insanlar olmak suretiyle 2 çeşit kategoriye giren insanlar vardır. Yarımca sahillerinin peyzaj çalışmaları tamamlandığında muhalefet parti temsilcileri başkanları “Bunlar ot dikiyor” dediler; oysa ki bu çalışmalar Körfez’in yıllardır hasretle beklediği çalışmalardır. Bir gün sahile inselerdi halkımızın bu çalışmaları nasıl değerlendirdiğini görürlerdi.  Bulvarları yeniledik;  geldiler dediler ki kaldırım taşlarını yeni baştan döşüyorlar, ancak baksalardı aynı bulvarlarda gençlerimiz, yaşlılarımız her gün yürüyüş yapabiliyorlar. 95 Evlerde yıllardır sorun haline gelmiş, trafik kazalarına sebebiyet veren kavşağı yeniden düzenlemek için bir proje sunduk; buna ne gerek var dediler. Çamlıtepe’de kapalı pazar alanı yaptık. Siyasi parti adayları bunları seçimden sonra yerle bir edeceklermiş.Biz çalışırken, bazıları sadece eleştiri üretiyorlar.

Devraldığımız belediyenin 2004 yılına kadar İlimtepe Kooperatifi sorununu, yoların eski halini, Yarpaş’ın personelinin eski halini, sahillerimizde başıboş hayvanların gezdiği günleri, Esentepe Standı’nda gençlerin çamurda maç yaptığını zamanları, derelerin eski görüntüsünü, su baskınlarını, muhtarlarımızın binalarının hizmet üretmediği günleri, eğitim kurumlarının fiziki koşulları düzenlemek için maddi borç sıkıntılarını, Körfez Belediyespor’un amatör ligde oynadığını, üniversite öğrencilerine sahip çıkılmadığı günleri, Körfez Belediyesi’nin 64 trilyonluk borcunu unutmayalım.Tüm mahallelerin eski görüntülerini unutursak olmaz. Görünen o ki; 5 yılda büyük işler başarmışız. Cumartesi günü 95 Evler kavşağını da sizlerin katılımıyla açacağız.

PEHLİVAN: “Verdiğiniz Destek ve Moral İçin Teşekkür Ediyorum.”
Koceli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte viyadük sorunun çözümü, Körfez’de Kent Meydanı Projesi, şehir içi ışıklarına takılmadan geçişi ile ilgili çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca; Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde karayollarının şantiyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali haline dönüştürülecektir. 5 yıl sonra şehir içi trafiği yer altına alınmış, kent meydanına kavuşmuş, 2şer tane otoparkı yapılmış, bütün mahallelerin kendine ait kapalı pazar alanları, her mahalleye bilgi evi, eğitime destek verilmiş kent estetiğine dönük çalışmalarla Körfez ilçemiz Kocaeli ve Marmara’nın en güzel ve cazip bir ilçesi haline gelecektir. Bu tablo gösteriyor ki 2009 yerel seçimlerinde de devam edeceğiz 2014 yılına kadar iş başında Körfez’i imar etmeye devam edeceğiz. Verdiğiniz destek ve moral için teşekkür ediyorum” dedi.

Baştopçu: “Körfez Halkı Hizmetlerin En İyisine Layıktır”
Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu ise; 1994 seçim çalışmalarını yaparken bu mahallelerde ayakkabıyı bırakın çizmelerle dolaşmıyorduk Yunus kardeşim burada çok büyük problemlerle uğraştı. Körfez’in bizimle birlikte yaşadığı altın yılının ardından 5 yanlış yılı geldi. Ancak, bu yanlış yılları yaşatanları tarihe gömdük, bir daha kolay kolay gelemezler. Yunus Bey ve ekibi Körfezde çok güzel işler yaptılar. Bu işler, Körfez’in özlemle beklediği hizmetlerdi. Körfez, gerçek kent görüntüsüne sahip oldu. Bundan sonra da inanıyoruz ki, yolumuza devam edeceğiz. Körfez halkının istediği hizmetlerle ve bu ekibin çalışmalarıyla devam edeceğiz. Körfez halkı her şeyin en iyisine layıktır. Ekibimiz nasıl çıtayı yukarı taşıdıysa, bu dönemde daha da yukarı taşıyacağız. O kadar garanti görüyorum ki başarımız şimdiden kutlu olsun diyorum. 30 Martı bayram olarak kutlayacağız. Ayrıca, Başbakanımızın Kocaeli için yaptıkları bizi her zaman onurlandırmıştır. Meclis çalışmalarında, yerel yönetim çalışmalarında bizlere hep destek vermiştir. Ak Parti bu ülkede düğümleri çözen, tıkanan yolları açan, sivil siyaseti gündeme getiren, tabuları yıkan partidir. Çükü gerçek anlamda bu parti sizin partinizdir. Yerel yönetim çalışmalarında hizmetten başka gayemiz yoktur. Gücümüz millet işimiz hizmet olduğunu hiç aklımızdan çıkarmadık. Barış içerisinde güzel bir yarış amaçlıyoruz. Yaptıklarımız ortada, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Halkımız, gördüğüm kadarıyla kararını vermiş. Yunus Pehlivan başkandır; başkan kalacak.” dedi.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Güncel

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız