sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

23 Şubat 2009 Pazartesi Saat: 00:00

BAYKAL GELDİ, YER YERİNDEN OYNADI

Onbinlerce  kişinin katıldığı mitingde, CHP Genel Başkanı  Deniz Baykal AKP’yi yerden yere vurdu. Kocaeli böyle bir gün görmedi. Bir çok basın mensubu AKP mitinginde yer alan topluluğun iki katına yak

Onbinlerce  kişinin katıldığı mitingde, CHP Genel Başkanı  Deniz Baykal AKP’yi yerden yere vurdu. Kocaeli böyle bir gün görmedi. Bir çok basın mensubu AKP mitinginde yer alan topluluğun iki katına yakın bir kalabalığın Baykal’ın birlik mitingine katıldığını belirtti.

Kırmızı beyaz renklerle gelincik tarlası gibi gözüken miting alanında coşku hat safhadaydı. Gördüğü coşku karşısında Baykal çok memnun oldu. CHP resmen Kocaeli’ye damgasını vurdu ve gücünü gösterdi.

Mitingin kalabalık olmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen’in büyük payı oldu. Çok iyi çalışan CHP’liler çalışmalarının karşılığını da almış oldu.

Mitingi başından sonuna kadar takip eden belirtiyorum.com ekibi en ince ayrıntısına kadar tüm gelişmeleri izledi. Coşkulu kalabalığın çok heyecanlı olduğu gözlendi.


 
KOCAELİ, SİRMEN DİYE İNLEDİ
 
İki hafta önce AKP’lilerin miting yaptığı Perşembe Pazarı’nda CHP, “Birlik Mitingi” yaptı. CHP’lileri, dondurucu soğuk ve yağışlı hava da engelleyemedi, partililer Perşembe Pazarı’ndaki miting alanını doldurdu, AKP’ye yanıt verdi. Mitinge katılan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kocaeli’ne  özel uçakla geldi, Cengiz Topel Havaalanı’na indi. Baykal’ı burada CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ve ilçe belediye başkan adayları karşıladı. Baykal, daha sonra “Birlik Mitingi”nin yapıldığı alana geldi.

SEÇİMLERDE SEFA’YI VERECEKSİNİZ 

Alana girerken büyük bir sevgi gösterisiyle karşılanan, konuşmasına teşekkür ederek başlayan Baykal, pankartların indirilmesini istedi, “Birbirimizi görelim”dedi. Tezahüratlar eşliğinde konuşmasına başlayan Baykal, “İzmit’i, Kocaeli’ni çok özlemişim. Bu muhteşem toplantı için hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, sefa verdiniz. ‘Sefa verdiniz’ diyorum,  inşallah bu seçimde bir Sefa vereceksiniz. Her seçim Kocaeli’nde heyecanlı, canlıdır,  ama bu seçim daha heyecanlı, daha coşkulu. Kocaeli ayağa kalkmış, Türkiye’ye ve Kocaeli’ne sahip çıkma kararı almış. Bu kararınızdan dolayı hepinizi yürekten kutluyorum, size bu yakışır” dedi.

OĞUL SİRMEN, KAŞKOL HEDİYE ETTİ

Bu arada Deniz Baykal’a, Sefa Sirmen’in oğlu Mustafa Sirmen tarafından  bir yanında Kocaelispor, diğer yanında Antalyaspor logosu bulunan kaşkol hediye edildi. Kaşkol için teşekkür eden Baykal, akşamki maç için de başarılar diledi. Baykal, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu defa başka bir heyecan var. Acaba bunun altında ne yatıyor? Bana öyle geliyor ki sizin amacınız Sirmen’i Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak, belediyelere CHP’li başkanları getirmektir. Ama öyle bir hissiyatım var ki bu size yetmeyecek gibi geliyor. Öyle bir ayağa kalkmışsınız ki sizi belediye başkanlığı kesmeyecek, ‘daha daha’ diyeceksiniz. Sadece kent yönetimi değil, Türkiye yönetimi de değişsin isteyeceksiniz. Öyle değil mi?” Miting alanından “Evet” sesleri yükselince Baykal, “ Kocaeli bu meseleyi yürekten kavramış, sizlerle iftihar ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

HALKA , DURUM VAZİYET SORDU

Baykal, miting alanını dolduran binlerce kişiyle adeta sohbet edercesine konuşmaya başladı. “Siyaset bir yana durumlar nasıl? İşler yolunda mı? Geçiminiz yolunda mı? Geliriniz gideriniz birbirini tutuyor mu? Kredi kartı borçları ödeniyor mu? Alınan krediler ödeniyor mu?” diye soran Baykal, binlerce kişiden “hayır” cevabını aldı. “Elinizi vicdanınıza koyunuz, gerçekten durumunuz nasıl gidiyor? Oluyor mu? Kalkınma var mı? Büyüme var mı? Güçlenme var mı ekonomik olarak?” diye sormaya devam eden Baykal, yine “hayır” yanıtını aldı. Baykal, şöyle devam etti: “Eeee, niye böyle. Çiftçiyseniz mazot, gübre fiyatları çok mu yükseldi? Sattığı ile masrafı birbirini tutmuyor mu? Banka borçları ödeniyor mu? İcra takibi başladı mı köylerde? Haciz memurları köylünün evine gelmeye başladı mı? Esnaf ne alemde, kazanıyor mu, sermayeyi koruyabiliyor mu? Neden böyle oldu? Hani Türkiye kalkınıyordu? Hani Türkiye zenginleşmişti?

KOCAELİ’NDE 30 BİN KİŞİ İŞSİZ KALDI

Kocaeli sanayinin başkenti. Yeni fabrikalar açılıyor mu, yeni yatırımlar yapılıyor mu, yeni istihdamlar var mı? Biliyor musunuz sadece Kocaeli’nde bir yılda 30 bin kişi işsiz kaldı. Türkiye’de ise kasım ayı itibariyle bir yılda işini kaybeden insan sayısı 635 bin. Bu iyi bir tablo mu? Dünyada işsizlik oranında Türkiye 4. sırada. Bu güzel bir Türkiye mi? Bunun arkasında ne var? Bunun arkasında kalkınmayı üretim yapmak olarak görmeyen, ithalatla zenginleşeceğini zanneden, devletin parasını dövizini ithalata dayayıp kalkınmayı gerçekleştirdiğini zanneden yanlış zihniyet var. Fabrika açmayan tam tersine fabrika satan bir zihniyet var. Ekonomik olarak ciddi sorunlarla karşı karşıyayız ama hükümet bunun ciddiyetinde değil, ne önlem alıyor ne de vatandaşına bunu açıklıyor. Kayıkçı kavgası yapıyor.

HALKI TUZAĞA DÜŞMEMELERİ KONUSUNDA UYARDI

Bu tuzağa düşmeyin. Bunu iyi gördüğünüzü biliyorum.  Ben İzmitliler’in aklına fikrine inancına güveniyorum. Bunlara hak ettiği dersi 29 Mart’ta vereceğinizi biliyorum. Bunlar böyle de bunların çocukları nasıl? Milletin çoluğu çocuğu okula gidemiyor, okulu bitirse iş bulamıyor, sermaye yok yatırım yapamıyor. Peki bunların çocukları? Yakışıyor mu, Allah aşkına? Bunun insanlıkta, vicdanda, dinde, imanda yeri var mı? Bunların iç yüzü ortaya çıktı. Türkiye’de çok büyük ekonomik sıkıntı var ama cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlukları da bu dönemde yaşanıyor. Artık teşkilatlı yolsuzluk yapılmaya  başladı. Kolektif, el ele yapılıyor artık. Akılla, fikirle, planla, mevzuatla, teşkilatla, dernekle yapılıyor artık yolsuzluk.”

AKP’Yİ YERDEN YERE VURDU

Baykal, konuşmasının devamında AKP’ye yüklenmeye devam etti, bakan ve milletvekili çocuklarının ardından Deniz feneri  yolsuzluğunu gündeme getirdi. Baykal, CHP’nin iktidarı döneminde milletvekili dokunulmazlığını ortadan kaldırıp, yolsuzluklara son vereceklerini söyledi. Ekonominin gidişatı gibi siyasetin gidişinin de iyi olmadığını belirten Baykal, medyaya uygulanan baskıdan da bahsetti. Son 7 yılda medya gibi adalet sisteminin de bağımsızlığını kaybettiğini ifade eden Baykal, mahalle baskısının arttığını kaydetti. Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birileri Türkiye’nin iplerini, kontrolünü eline geçirmiş durumda. Adalet, dürüstlük tahrip oluyor. Ekonomide, siyasette, ahlakta sıkıntı var. Bu gidiş iyi bir gidiş değil. Bunları önümüzdeki yerel seçimlerde etkisiz kılmalıyız. Bu görev üzerimize düşen tarihi bir görevdir.

SİRMEN TAEZAHÜRATLERI ALANI İNLETTİ

Bu seçim öyle bir seçim ki. Bu seçimde öyle bir oy vereceksiniz ki her şeyi değiştireceksiniz. Bu büyük bir şans. Muhteşem belediye başkanını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçeceksiniz. Bir oyla bütün güzellikleri aynı zamanda gerçekleştireceksiniz. Sirmen, Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından biri. Hiç kuşku yok. Yaptığı çalışmaları siz iyi biliyorsunuz. Başbakan buraya gelmiş Sefa’yla uğraşmış. Şimdi onun iki derdi var. Bir Kılıçdaroğlu’na taktı bir de sefa Sirmen. Burada söylediklerinin tamamen yanlış gerçeklerden uzak olduğunu tüm Kocaeliller iyi biliyor.”

SİRMEN’LE HİZMET GÖRECEKSİNİZ
  
Sirmen, Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde hizmet nasıl yapılır, Kocaeli’nin sorunları nasıl çözülür göreceksiniz. Sevgili Kocaelililer yağmur falan dinlediğiniz yok. Şemsiyesi olan olmayan hep beraberiz, eksik olmayın, bize güç katıyorsunuz. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye’nin sahipsiz olmadığını, meydanın boş olmadığını gösterdiniz. İnşallah bunu sandıkta da kanıtlayacak, görmeyenlere göstereceksiniz. Türkiye’nin önünü açacak, geleceğini aydınlatacaksınız. Hep birlikte Türkiye’yi bunlardan kurtaracak, ülkeyi hak ettiği yere taşıyacağız. Geldikleri gibi gidecekler.” Baykal konuşmasının sonunda ilçe belediye başkan adaylarını tek tek kürsüye çağırarak mitinge katılanları birlikte selamladı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hürriyet’ten sessizlik çağrısı

Güncel

Hürriyet’ten sessizlik çağrısı

Hürriyet’ten sessizlik çağrısı

Körfez’de karne heyecanı

Güncel

Körfez’de karne heyecanı

Körfez’de karne heyecanı

Körfez’de çevreci okullara ödül

Güncel

Körfez’de çevreci okullara ödül

Körfez’de çevreci okullara ödül

İzmit Belediyesi’ne Yeni Kültür Müdürü

Güncel

İzmit Belediyesi’ne Yeni Kültür Müdürü

İzmit Belediyesi’ne Yeni Kültür Müdürü

Encümen’de önemli kararlar alındı

Güncel

Encümen’de önemli kararlar alındı

Encümen’de önemli kararlar alındı

TES tarafından “İşten El Çektirme”cezası verildi

Güncel

TES tarafından “İşten El Çektirme”cezası verildi

TES tarafından “İşten El Çektirme”cezası verildi

“Dost Eller Projesi” binlerce kişiyi sevindirdi

Güncel

“Dost Eller Projesi” binlerce kişiyi sevindirdi

“Dost Eller Projesi” binlerce kişiyi sevindirdi

Körfez Fen Lisesi öğrencileri Atatürk’ün izinde

Eğitim

Körfez Fen Lisesi öğrencileri Atatürk’ün izinde

Körfez Fen Lisesi öğrencileri Atatürk’ün izinde

Uğur Çiftçi, muhteşem bir düğünle  oğlunu evlendirdi.

Güncel

Uğur Çiftçi, muhteşem bir düğünle oğlunu evlendirdi.

Uğur Çiftçi, muhteşem bir düğünle oğlunu evlendirdi.

Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez yine şaşırtmadı”

Güncel

Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez yine şaşırtmadı”

Dilek FAZLIOĞLU; “Körfez yine şaşırtmadı”

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız