sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

14 Mart 2009 Cumartesi Saat: 00:00

CANBAZ’IN BİR DİZİ PROGRAMLARINDAN İZLENİMLER

 Körfez DP’liler’den MİMAŞ’a ziyaretYAKLAŞAN yerel seçimler öncesinde Demokrat Parti’deki hareketlilik devam ediyor. Partinin en iddialı olduğu yerlerden birisi olan Körfez ilçedeki hazırlıklar aralık

 

Körfez DP’liler’den MİMAŞ’a ziyaret
YAKLAŞAN yerel seçimler öncesinde Demokrat Parti’deki hareketlilik devam ediyor. Partinin en iddialı olduğu yerlerden birisi olan Körfez ilçedeki hazırlıklar aralıksız bir şekilde sürüyor. İlçenin hemen her sokak ve caddesine ziyaretlerde bulunan DP’nin Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz ve beraberindekiler, önceki gün de ilçenin önemli sanayi kuruluşlarından birisi olan MİMAŞ’a ziyarette bulundu. İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile ilçe yöneticileri ile birlikte ziyaret eden Fevzi Canbaz, burada işçilerle işyeri sahipleri ile çalışan personelle görüştü.

YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜ
Körfez ilçede artık sanayiyi kesinlikle göz ardı edemeyeceğinizi dile getiren Canbaz, “Körfez’de çok sayıda fabrika ve kuruluş var. MİMAŞ’da bunlardan birisi. Burada çalışan hemşerilerimizle bir araya gelmek istedik. Tüm arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim” dedi. Canbaz ve beraberindekiler daha sonra fabrika yetkilileri ile görüşerek, fabrikanın genel yapısı ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

KALABALIK ZİYARET
Ziyarette DP Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz’a ilçe yöneticileri Murat Erdoğan, Fuat Çakır, Fatma Akgül ve Ömer Dilek, Osman Şeker, İl Genel Meclis Üyesi adayı Ayşe Güney, Belediye Meclis Üyesi adayları Mehmet Aydın Mutlu, Hetem Karahancı, Cemal Yaman, Mecit Aydemir ve Sare Varol hazır bulundu.Körfez DP’lilerin okul ziyaretleri sürüyorDEMOKRAT Parti Körfez ilçe Teşkilatı, yaklaşan yerel seçimler öncesindeki çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiriyor. Bu yıl Körfez’de seçimleri kazanabilmek için çok iddialı olan ve ilçe halkının büyük desteğini alan DP’nin adayı Fevzi Canbaz, Körfez’deki eğitim kurumlarına olan ziyaretlerini sürdürüyor. DP’lilerin önceki günkü durağı ise Körfez TÜPRAŞ 50. Yıl Lisesi ile SEKA İlköğretim Okulu oldu. Buradaki okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya gelen Canbaz, eğitimle ilgili olarak projelerini anlattı.

ÇOCUKLARIMIZ ARTIK
TEKNOLOJİDEN FAYDALANACAK

Ziyaretleri sırasında Körfez’deki okullarda bulunan eksiklikleri tam anlamıyla görme imkanı bulan DP Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz, şunları söyledi: “Bizim eğitim hakkındaki projelerimiz çok iddialıdır. Okullarımızın tüm eksikliklerini gidermek öncelikli hedefimizdir. Böylece öğrencilerimizin hem daha özel salonlarda eğitim almalarını sağlamak ve hem de teknolojik yeniliklerden faydalanma imkanını sunmak amacındayız.”

OKULLARA GÖREVLİ SÖZÜ
Her okul için bir hizmetli sözünü de hatırlatan Canbaz, “Okullarımızdaki eksiklikleri görünce çok üzülüyorum. Çünkü geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın daha modern ve sağlıklı alanlarda eğitimlerini almaları gerekir. Okullarımızdaki hizmetli sıkıntısını biliyorum. Bu nedenle belediye yönetimini aldığımızda her okul için bir hizmetli sözünü veriyorum. Böylece hem belli sayıdaki insanı istihdam etmiş ve hem de okullarımızdaki önemli bir eksikliği gidermiş olacağız” açıklamasında bulundu.Körfezli emekliler, Canbaz ve DP’lileri çok sıcak karşılarıDEMOKRAT Parti Körfez İlçe Teşkilatı’nın yaklaşan yerel seçimler öncesindeki çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. İlçedeki tüm kurum ve kuruluşlarla bir araya gelen DP’nin adayı Fevzi Canbaz ve partililer, önceki gün Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Körfez Şubesi Başkanı Mehmet Akşit ve yönetimini ziyaret etti. Dernek lokalinde düzenlenen ziyarette Canbaz’a, DP Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız ile birlikte İl Genel Meclis Üyesi Remzi Çeri ile birlikte meclis üyesi adayları ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

EMEKLİLER İÇİN
YAPILAN HİÇBİR ŞEY YOK

Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sırasında yaşanan problemler hakkında Fevzi Canbaz ve DP’lileri bilgilendiren derneğin şube başkanı Mehmet Akşit, yerel yönetimlerden de emeklilerin beklediği desteği göremediğini söyledi. İşçi emeklilerinin yıllar boyunca bu ülke için çaba gösterdiğini kaydeden Akşit, “Emeklilerimize son dönemlerde hiç ilgi gösterilmedi. Yapılan değişikliklerin hiç birisi bizi tatmin etmediği gibi önceki yıllarda elde ettiğimiz birçok hak da elimizden alındığı. Bizler artık emeklilere ciddi oranda destek verilmesi ve hak ettiğimiz görmek istediğimizi açıklamak istiyoruz” dedi.

SİZİN KIYMETİNİZİ
BİZ BİLİYORUZ

DP Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz ise, parti misyonlarının emeklileri her zaman baş tacı ettiğini dile getirerek, şunları söyledi: “DP, işçi ve emeklileri her zaman memnun etmiş ve hak ettikleri değeri vermiştir. Şu anki hükümet ise yaptığı zamlarla, emeklileri hiçbir zaman dikkate almadığını ortaya koymuştur. Bu durum yerel yönetimlerde de böyledir. Kazanılmış birçok hak belediyeler tarafından ortadan kaldırılmıştır. Bizler bu eksiklikleri mutlaka gidereceğiz. Sizlere kaybettiklerinizi yeniden kazandıracağız.”

Seçimleri gençlerle kazanacağız


DP Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, gençlik kollarının önceki gün düzenlediği toplantısında yaptığı konuşmada, gençlik kollarının örnek bir teşkilatlanma içinde olduğunu ve seçimleri kendilerinin desteğiyle kazanacaklarını söyledi

YAKLAŞAN 29 Mart seçimleri öncesinde Körfez’deki çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren ve ilçe halkından büyük teveccüh gören Demokrat Parti, diğer taraftan da parti içi çalışmalarda bulunuyor. Özellikle İlçe Gençlik ve İlçe Kadın Kolları yönetimleri ile örnek bir teşkilatçılık anlayışı ortaya koyan Körfez DP’liler, önceki gün gençlik kolları yönetiminin düzenlediği mangal partisinde bir araya geldi.

KATILIM BÜYÜK OLDU
Partinin Atalar Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosunda gerçekleşen mangal partisine partililerin ilgisi de büyük oldu. DP Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız’ın yanı sıra, ilçe yöneticilerinden Rukiye Kırat, Murat Erdoğan, Halil Şener, Fatma Akgül, Genel Merkez Gençlik Kolları GİK Üyesi Aytekin Meydan, İl Genel Meclis Üyesi Remzi Çeri, Körfez Belediye Meclis Üyesi adaylarından Sibel Moralı, Sare Varol ve Hetem Karahancı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Durmaz, Kuzey Mahallesi Başkanı Engin Canayaz ile çok sayıda genç programda hazır bulundu.

SEÇİMLERİ GENÇLERLE KAZANACAĞIZ
Gençlik teşkilatı olarak son derece aktif bir yapılanma içinde olduklarını söyleyen DP Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, partili gençlerle böylesine bir ortamda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Seçimleri mutlaka kazanacaklarını da dile getiren Yıldız, “29 Mart seçimleri ilçemiz açısından büyük önem taşıyor. Bizler DP olarak mutlak kazanmak parolasıyla bu zorlu yola çıktık. Gençlerimiz de seçimlerin kazanılması için büyük çaba gösteriyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Canbaz’ın Yukarı Hereke’deki çay sohbeti, gövde gösterisine dönüştü29 MART seçimleri öncesinde Körfez ilçede çok iddialı olan ve seçimleri mutlaka kazanmak isteyen Demokrat Partililer, önceki gün Yukarı Hereke bölgesine bir ziyarette bulundu. Bölgede yer alan Avcılar Derneği’ne uğrayan ve burada vatandaşlarla çay sohbeti yapmak isteyen Canbaz’a Yukarı Hereke halkının ilgisi büyük oldu. Küçük çaplı olarak başla  yan çay sohbeti, halkın yoğun ilgisi sonrasında bir anda büyürken, vatandaşların kendisine olan sıcak tavırları, Canbaz ve beraberindeki DP’lilere büyük moral verdi.

SEVGİNİZE LAYIK OLACAĞIZ

Bu arada Yukarı Hereke’deki programı meclis üyesi adaylarından Emin Öztürk, Turgut Çelikel, Eyüp Çakal ve İlhan Demir tarafından organize edilen programda görüşlerini ifade eden DP Körfez Belediye Başkan adayı Fevzi Canbaz, seçimlerin çok önemli olduğunu söyledi. Hereke ve özellikle de Yukarı Hereke halkının artık doğru kararı verdiğini dile getiren Canbaz, “Biz bugün burada küçük bir çay sohbeti için gelmiştik. Ancak Körfez’de olduğu gibi Herekemiz de bizi bağrına basıyor. Her şey yolunda gidiyor. Halkımız Körfez Belediyesi’ni kendisini hak ettiği hizmetlere götürecek, Demokrat ellere emanet edilecektir” dedi.

DÖNÜŞÜN NASIL OLUR
GÖRECEKLER

Çok iddialı bir ekip ve projelerle yola çıktıklarını dile getiren Canbaz, “Körfez ilçemizle birlikte Hereke ve Kirazlıyalı beldelerimiz için çok özel projeler hazırladık. İlçe bütünüyle yeniden kalkınacak. Dönüşümün nasıl yapıldığını halkımız görecek ve takdir edecek. Çok farklı bir başkan bulacaksınız karşınızda. Sürekli sizlerin dertleri ile dertleneceği. Herekemiz bizler için çok önemli. Belediyemizin kapatılması, hem halkımıza, hem de tarihe karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır” açıklamasında bulundu.

İŞ BULMAK ÇOK ZOR DEĞİL
Kendilerinin iktidarı döneminde Körfezli gençler için önemli gelişmelerin yaşanacağını da dile getiren Fevzi Canbaz, şunları söyledi: “En çok iddialı olduğumuz projemiz işsizlik üzerinedir. 5 yıl içinde 5 bin gencimize iş bulma sözü veriyoruz. Günümüz Körfez ilçesinde bunu gerçekleştirmek zor bir iş değildir. Körfez Belediyesi’ne değil, tamamıyla yeni fabrika ve işyerlerinin kurulmasını teşvik ederek bunu başaracağız. Bugün belediye yöneticileri, işçileri karşısına alıp, onları işten çıkaracağımız yalanını uydurmaya başladı. Bunun böyle olmadığını kendileri de, işçi kardeşlerimiz de çok iyi biliyorlar aslında. Bu yüzden artık yenilgilerine bahane bulmaya çalışmaktadırlar. Ancak korkunun ecele faydası yok. Belediyedeki işçi arkadaşlarımızın emeklerine en küçük bir saygısızlık etmeyeceğimizi bilmelerini isterim.”

ÖZTÜRK, 600 HEREKELİ
GENCE İŞ VERDİ

Şimdiye kadar yaptıkları çalışmalarla işsizlikle mücadele konusunda önemli hamleler yaptıklarının altını çizen Canbaz, “Biz şu ana kadar yüzlerce gencimizi çeşitli sanayi kuruluşlarında iş başı yaptırdık. Bu konuda çok iş bitirdik. Nasıl iş bulunacağını iyi biliyoruz. Biz öyle bugünkü belediye yöneticileri gibi, “Burası işçi bulma kurumu değil” diyerek vatandaşı kovmayacağız. Ayrıca bizimle birlikte hareket eden Emin Öztürk gibi bir isim vardır. Kendisi yaklaşık 600 Herekeli gencimize iş imkanı vermiş ve bu gençlerin evlerinde rahat bir şekilde yaşamalarını sağlamıştır. Bu konuda en büyük destekçilerimizden birisi olacaktır” diye konuştu.

FARKLI BİR BAŞKANI
KARŞINIZDA BULACAKSINIZ

Hereke için çok önemli işler yapacaklarını da sözleri ekleyen Canbaz, konuşmasını şöyle bitirdi: “Hereke Belediyesi’nin kapatılması gerçekten büyük üzüntü verici bir durumdur. Halkımızın kesinlikle dışlandığı, burada yaşayanların göz ardı edildiği bir karardır. Biz öncelikle sizlere belediyenizin eksikliğini hissettirmeyeceğiz. Her zaman bizleri yanınızda bulacak ve gelen taleplerinize en kısa zamanda çözüm yolları bulacaksınız. Belediye binanız yine sizindir. Yukarı Hereke bölgesinde ise yaşanan tüm eksiklikleri gidereceğiz. Mevcut belediye yönetimi hizmetler üretmeye çalıştı. Esener Başkanımız iyi işler yaptı. Ancak iş yapan, hizmet üreten herkes gibi kendisi de AKP’de hak ettiği değeri göremedi. Sizlerin artık asla haksızlıklar karşısında pes etmeyecek, her dönem iyi işler yapacak Demokrat Parti’ye olan ilginiz ve desteğiniz bizleri çok sevindirmektedir.”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Güncel

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız