sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

1 Nisan 2009 Çarşamba Saat: 00:00

CANPOLAT HEZİMETİN SORUMLUSU CHP GEBZE İLÇE YÖNETİMİ

CHPnin Gebze Belediye meclis üyesi adayı Çetin Canpolat CHPnin Gebzedeki başarısızlığının faturasını CHP Gebze ilçe yönetimine çıkartarak Aday belirlenmesinde örgüt dikkate alınmamıştır. Örgüt denilin

CHP'nin Gebze Belediye meclis üyesi adayı Çetin Canpolat CHP'nin Gebze'deki başarısızlığının faturasını CHP Gebze ilçe yönetimine çıkartarak Aday belirlenmesinde örgüt dikkate alınmamıştır. Örgüt denilince aday belirleyenler tarafından sadece ilçe başkanları gelmektedir " diye konuştu.

Canpolat’ın açıklaması şöyle : "29 mart 2009 yerel seçimler geride kaldı. CHP  Gebze Belediye meclisi 9. sıra adayıydım. Partim 8 meclis üyesi çıkardı ve 9. sunu parti yönetiminin beceriksizliği yüzünden çıkaramadı.

AKP 23. meclis üyesini 2220,39’la MHP 2. meclis üyesini 2232,45 ile çıkardı ve CHP 2198,43 ile 9 ncu meclis üyesini çıkaramadı.

İlçe seçim kurulu sonuçlarına göre CHP’nin Belediye Başkanına verilen oylarla Belediye Meclis üyelerine verilen oylar arasında yaklaşık 1000 oy bulunmaktadır. Diğer partilerde ise bu oran 100-350 oy arasında değişmektedir. Bu kadar fark olması ya seçim kurulunda işlenen tutanaklar yanlış girildi yada seçmen CHP’nin meclis üye listesini beğenmedi. İki olasılıkta mümkündür. Bunlara rağmen ilçe yönetimine ve başkanına iptal edilen oylara itiraz etmelerini çünkü seçmen oy kullanırken mühürlerin aşırı ıslak olmalarından dolayı sanki seçmen birden fazla partiye mühür basmış izlenimini doğurduğunu ve sandık kurullarında u yeterince incelenmeden geçersiz oy olarak tutanaklara geçtiğini iletmemize rağmen ilçe başkanı ve yönetiminden yeterince destek görmedim. İlçe yönetimi toplanıp itirazla ilgili durumu değerlendirmek yerine olaya ilgisiz kalmışlardır. Bireysel olarak birkaç ilçe yöneticisi ile görüştükten sonra ilçe seçim kuruluna itirazımı yaptım ve itirazım reddedildi ilçe seçim kurulu tarafından.
Oysa ortada iptal edilen büyük oranda oy bulunmaktadır. Bunların içinde AKP ve CHP’nin oyları çoğunluktadır. İptal edilen oylarda AKP’nin 400-500 CHP’nin 300-400 ve MHP’nin  50 civarında olsa MHP’nin bir meclis üyesi düşecek CHP bir meclis üyesi kazanacak. Çünkü geçerli olan oy oranı artacak ve böylelikle onda birine tekabül eden sayının oranı artacak buda MHP’nin toplam oyundan çıkarıldığında geriye kalan sayı küçülecek ve kalan sayı önce bire sonra ikiye bölündüğünde ikinci sayı CHP’nin sayısından küçük çıkacaktır böylece CHP bir meclis üyesi çıkaracak MHP ikinci meclis üyesini çıkaramayacaktır. Kısaca MHP’nden 298 oy fazla alındığı taktirde meclis üyeliği CHP’nin olacaktır.
İlçe yönetiminde başkan dahil olmak üzere hiçbir yönetici bu konuya vakıf olmadığı için konunun üzerinde durmamışlardır. Çünkü ilçe yönetiminde bu konuyu ancak bir iki yöneticiye anlatabilirsiniz sayısal verilerden bihaber yöneticilere sahibiz maalesef. Görülüyor ki CHP’nin bir meclis üyesi CHP’nin Gebze ilçe yönetimin beceriksizliği yüzünden gitmektedir.
Kocaeli’de büyük beklentiler olmasına rağmen büyük hayal kırıklıkları olmuştur. Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır.

•    Kongre sürecinde Kocaeli bütününde toparlayıcı bir anlayış yerine maalesef kutuplaştırıcı kongre süreçleri partinin toparlanmamasına neden olmuştur. Sefa SİRMEN’den büyük beklentiler olmuştur ancak bu ağır faturanın altında sayın Sefa SİRMEN’in imzası da bulunmaktadır.
•    CHP’nin Kocaeli’de en büyük kanburu üzülerek ifade ediyorum ki Sayın Sefa SİRMEN ve milletvekilimiz Sayın Hikmet ERENKAYA’nın bir türlü bitmek bilmeyen çekişmesi. Bu çekişme partiyi perişan etmektedir. Örgütte birileri de bu çekişmelerden faydalandığından bir türlü bitmesini istemediklerinden parti bu iki değer yüzünden ağır yenilgiler almaktadır.
•    Belediye başkan aday adaylığı sürecinde Sayın Sefa Sirmen ve il yönetimin tutumu bugünkü sonucu doğurmuştur.
•    Belediye başkan aday adaylığı belirlenmesi sürecinde özellikle belli bir yörenin ve etnik yapının devre dışı bırakılmış olması yapılan hatalardan bazılarıdır.
•    Aday belirlenmesinde örgüt dikkate alınmamıştır. Örgüt denilince aday belirleyenler tarafından sadece ilçe başkanları gelmektedir son birkaç dönemdir. 
•    Özellikle Gebze’de yörecilik yapılarak sosyal demokrat olan bir partiye yakışmayan bir tutum gerçekleşmiştir.
•    Gebze’de meclis listeleri oluşturulurken akademik kariyeri olanlar ya listelerin alt bölgelerine yerleştirildi ya da devre dışı bırakıldı.
•    30 bin oyu olan bir bölgeden mimar, avukat, mühendis, doktor vb. meclis üyeleri yazmak yerine ilkokul ve ortaokul düzeyinde meclis üyesi yazılmıştır. Bir diğer bölgeden ise hem başkan adayı çıkarıldı hemde listenin en başına meclis üyesi yazılarak parti bir iki bölgeye özellikle Giresunlu seçmene mahkum edilmiştir.
•    Belediye Başkan adayımız Sayın Halil ÇALIK’ı daha önceden tanımıyordum milletvekilliği yapmış olması dışında. Çalışma temposunu beğenmeme rağmen oluşturulan meclis listesini nasıl kabul ettiğini hala anlayabilmiş değilim. İlk onda  benim dışımda fakülte mezunu bulunmamaktaydı. Hele hele mimar ve şehir plancısı hiç yoktu. Muhalefet olsak bile meclis oturumlarında imar planlarında hangi meclis üyemiz ne diyecek…
•    Meclis listemiz hem basın tarafında hem de Gebze kamuoyu tarafından daima eleştirilere maruz kaldı seçim süresince. Verilen oylardan da bu durum anlaşılmaktadır. Belediye başkanına verilen oy miktarı ile belediye meclis üyesine verilen oylar arasındaki fark en çok CHP dedir.

Sayın İsmet KARA ve yönetimi yukarda belirttiğim nedenlerden dolayı bir an evvel istifa edip partinin önünü açmalıdır. İstifa etmez ise üst yönetimler kendisini görevden almalıdır. Oluşturulacak yeni yönetim partiyi Gebze’de iktidara taşıyacak güçlü bir yönetim oluşturmalıdır. Genç, dinamik ve üretken yöneticilik yapabilecek yeni kadrolar oluşturulmalıdır.  Gebze’de CHP’nin iktidara gelmesi için oluşturulacak yeni kadroların oluşturulması için CHP’li herkesi göreve çağırıyorum.

Unutulmasın ki Kemalist ideolojide yorulmamak üzere yola koyulanlar asla yorulmazlar …….


CHP’ne Gebze de gönül veren partililer bir kez daha iyi düşünmelidir etkin ve verimli yönetimler iş başına gelmelidir. İlçe yönetimi bir an önce istifa edip CHP’sini Gebze’de iktidar yapabilecek yönetimler oluşturulmalıdır. Parti yönetimine akademik kariyeri olan yöneticiler, iş adamları gelmelidir.

•    CHP kökten dincilere değil Cumhuriyet’in temel değerlerine sahip olmalıdır.
•    CHP temel hak ve özgürlükler çerçevesinde Kürt sorunu gerçeğini irdelemeli ve Kürt sorununu kabul etmelidir.
•    CHP bir an evvel sendikaların içine girmeli ve işçiye kendisini yakın hissetmelidir.
•    CHP üniversitelerde var olmalıdır. Üniversite gençliğine sahip çıkmalıdır.
•    Parti içi demokrasiyi işler hale getirmelidir.
•    Kadın kollarını ve Gençlik kollarını işlevselleştirmelidir. Kadın kolları ve Gençlik kolları yönetimlerine işi olan, kariyeri olan kişilerden oluşturarak topluma mesaj verebilmelidir.
•    Parti binası çay içilen boş vakit geçirilen mekan olarak değil siyasi çalışma yapılan mekanlar olarak değerlendirilmelidir.


Not: Seçim günü Yavuz selim mahallesi Yavuz Selim ilköğretim okuluna gelen Belediye Başkanı Sayın Adnan KÖŞKER’le olan bir diyalogumu sizlere aktarmak istiyorum.
Sayın KÖŞKER beraberindekilerle okul bahçesine girdiler ve okulun merdiven basamağında karşılaştık. CHP Gebze eski Gençlik Kolları Başkanlarından abim Nurettin CANPOLAT beni sayın KÖŞKER ile tanıştırdı.
Abim  KÖŞKER’e CHP Gebze Belediye Meclis üyesi 9 ncu sıra adayı Endüstri Mühendisi Çetin CANPOLAT diyerek takdim etti.
Adnan KÖŞKER bana ben olsaydım o listeden istifa ederdim. Hangi üniversite dedi bende Kocaeli üniversitesi dedim. Ve yazık değil mi? 9 ncu sırada olman ilk beşte olman gerekirdi bu listeye baktığımda…. Bende partim oyle uygun gördü öyle oldu dedim ama içim sızladı. Gerçekten rakip Belediye başkan adayı bile üniversiteli birinin ilkokul ve ortaokul düzeyindekilerin gerisinde olmasını yadırgadı. Ve ardından ayrıldı okuldan…..
Bu arada seçimi kazanan AKP ilçe Yönetimi adına İlçe Başkanı sayın Bayram YILMAZ ve yönetimini,  Belediye başkanı Sayın Adnan KÖŞKER ve ekibini, Gebze Belediye meclis üyesi tüm meclis üyelerini kutlar, Gebze için en iyi hizmeti vermelerini temenni ediyorum…


                             Çetin CANPOLAT
                          Endüstri Mühendisi
             CHP Gebze Belediye meclis üyesi adayı"

 

 

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

Güncel

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

Güncel

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Güncel

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Özen; "Güvenli şehir oluşturacağız"

Siyaset

Özen; "Güvenli şehir oluşturacağız"

Özen; "Güvenli şehir oluşturacağız"

Körfez'de otomobilde ölü bulundu

Güncel

Körfez'de otomobilde ölü bulundu

Körfez'de otomobilde ölü bulundu

Özen: “Paraları bitince gönüllerimiz akıllarına geldi”

Siyaset

Özen: “Paraları bitince gönüllerimiz akıllarına geldi”

Özen: “Paraları bitince gönüllerimiz akıllarına geldi”

Diliskelesi’nde hurda yüklü kamyon devrildi

Güncel

Diliskelesi’nde hurda yüklü kamyon devrildi

Diliskelesi’nde hurda yüklü kamyon devrildi

Körfez Halk Eğitim Kırkyama Sergisi açılıyor

Kültür Sanat

Körfez Halk Eğitim Kırkyama Sergisi açılıyor

Körfez Halk Eğitim Kırkyama Sergisi açılıyor

Tedbir almak yerine kamufle etmeyi seçtiler

Güncel

Tedbir almak yerine kamufle etmeyi seçtiler

Tedbir almak yerine kamufle etmeyi seçtiler

Saadetli  Gençlerden  esnafa  siftah

Siyaset

Saadetli Gençlerden esnafa siftah

Saadetli Gençlerden esnafa siftah

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız