sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

5 Mart 2009 Perşembe Saat: 00:00

DELİKANLILIKTA SANA SIRA GELMEZ

 MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğana Afyonkarahisardan yüklendi. “Omzunda paltoyla konuşmanda efelik ve delikanlılık ararsan, sana bu ülkede sıra gelmez. Haddini bil, kendine gel,” “Baykalın kırmızı

 

MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a Afyonkarahisar'dan yüklendi. “Omzunda paltoyla konuşmanda efelik ve delikanlılık ararsan, sana bu ülkede sıra gelmez. Haddini bil, kendine gel,” “Baykal'ın kırmızı dosyasının rengiyle uğraşacağına içine bak. Ne var o dosyada?”

Dokunulmazlıktan bahsederken CHP lideri Baykal'a destek çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afyonkarahisar mitinginde Başbakan Erdoğan'a Dokunulmazlıkları kaldıralım' çağrısında bulundu. Bahçeli, "Çok basit bir şey söylüyorum. Başbakan, başbakan olduktan sonra savcılıktan Adalet Bakanlığı yoluyla kendi imzasıyla TBMM'ye iki dosya göndermiştir. Bu dosyalar Meclis'te bulunuyor. Gel Sayın Başbakan bir iyilik yap kaldır şu dokunulmazlığı da şu hesabı görelim. Hele bu dosyalar dokunulmazlık kalktıktan sonra, 700 yıl Osmanlı'yı yöneten padişahların sayılarını katlar" dedi.

Partilere mesaj verdikten sonra Başbakan Erdoğan'a yönelik eleştirilerini ardı arkasına sıralayan Bahçeli, "Devletin imkanlarını kullanıyor, özel görevlilerle meydanın yarısını dolduruyor, taşıma birliklerle büyük kalabalıklar oluşturup kamuoyuna propaganda yapıyor. Bunu yapabilirsin, iktidar kendi iktidarın" dedi.

İFTİRAYLA BİR YERE VARAMAZSIN

Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"Başbakan olmayı bir kenara bırakıp, siyasi kültürü yozlaştıran bir üslupla herkesi küçümseyen, herkesi hor gören bir konuşmayla bugüne kadar yapamadıklarının, millete vermiş olduğun sözü yerine getirmemenin üstünü örtmeye çalışıyorsun. Bu oyuna millet düşmeyecektir. Bu millet geç de olsa seni tanımıştır. Başbakan bununla da kalmıyor, çok yönlü bir kışkırtma ve ayrımcılıkla Türkiye'de bir gerilim stratejisi uygulayarak, kendisine hasbelkader oy vermiş kitleye de yansıtarak kutuplaşma ve cepheleşmeyle sahip olduğu oy oranını pekiştirmeye, iktidarını devamlı kılmaya gayret ediyor. Meydanlardasın, aynı şeyi tekrarlıyorsun. Bir partinin Genel Başkanı olarak değil, bu ülkenin bir insanı olarak, çirkin, hakaret dolu yaklaşımlarla siyaseti çürütme, siyaseti kirletme, yozlaştırma, önder olmanın yolunu bul. Yoksa iftira ve karalamayla bir yere varman mümkün değildir."

TOPLUM SAFLAŞIYOR

Başbakan Erdoğan'ın iktidarda bulunduğu 6 yılı aşkın bir dönemi heba ettiğini ileri süren Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sayın Başbakan ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit edecek, hatalarla dolu bir yönetimi sürdürmek istemektedir. Gerilim stratejisiyle bir yere varılmaz, kutuplaşmayla bir yere varılmaz. Kavga, kaosla Türkiye yönetilmez. Bunların açık işaretini görüyoruz. Yazık bu millete. İlericiler gericiler, İslamı istismar edenler, laikliği istismar edenler, laik anti-laik gibi keskin hatlarla ayrışmaya yönelen bir Türkiye görmekteyiz. Bu halkın arasında yaygınlaştıkça barıştan huzurdan refahtan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Bu ayrışma devletin kurumlarında da kendini göstermektedir. Yargı, parlamento, yasama, yürütme arasında önemli anlaşmazlıklar söz konusu oldu. Bazı devlet kurumları arasında da ayrışmanın izleri görünmüştür. Toplum büyük sıkıntılara sürüklenmeye çalışılmıştır. Bu anlatıdan uzaklaşarak kaynaştırıcı, kardeşliği öne çıkartan, birlikte yaşama arzusunu öne çıkaran bir anlaşıyla ülkeyi yönetmek lazımdır."

MUHALEFETİ SAVUNDU

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın miting meydanlarında bölünme emarelerini kaşımaya çalıştığını savunan Bahçeli, bu konuda şunları söyledi:

"Başbakan ne diyor Sivas'tan öteye gidemiyor.' Ne demektir? Sivas neresidir? Sivas'ın ötesi neresidir? Bazı siyasi partiler için de Batman'dan bu yana gelemiyor' diyor. Önce aklını başına al. Konuştuğun sözün nereye gideceğini bil. Her siyasi parti Türkiye'nin partisi olarak Türkiye genelinde faaliyet gösteren partiler olarak, Anayasa çerçevesinde kurulmuş olan partilerdir. Türkiye'nin içinde bir hat çekerek bölgesel partiler haline dönüştürmek Başbakan'a yakışmaz. Bay bölen olmaya heveslenme. Bölünmeyi kimse istemiyor. Ama sende bir rahatsızlık var. Sende bir rahatsızlık, huzursuzluk, bir ruh hali var. Önce Türkiye'yi 36 etnik gruba bölüyorsun. Sayacağına, birliğinden niye bahsetmiyorsun? Türkiye'yi bölmek için Sivas'tan bu yana harita çizen odaklar var. Yoksa onların tesirinde ve kontrolünde olarak mı böyle konuşuyorsun? Ne yaparsan yap, hangi fitneyi ekersen ek, sana önce AKP'liler sonra da Türk milleti müsaade etmeyecektir."

'AKP'NİN HİKAYESİNİ ANLAT'

AKP'nin ne zaman ve kimin tarafından kurulduğunun hatırlanmadığını savunarak konuşmasını sürdüren Bahçeli, "AKP, kuruluşunun üzerinden geçen 1.5 yıl içinde hangi iç ve dış odaklara iktidar olmuştur. Gel Başbakan, bu kürsüde, bu AKP hikayesini anlat da dinleyelim" dedi. Başbakan Erdoğan'ın yasaklı önemine atıfta bulunan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Ancak bir sebepten dolayı milletvekili olamayacağı ifade edilmiş, seçimlere katılamamıştır. Gel Sayın Başbakan bu gelişmelerin nasıl olduğunu anlat. CHP'yle anlaşarak, bir başsavcıdan nasıl destek bulduğunu bir anlat. Milletvekili engeliniz varken şimdi nasıl oldu da Siirt'te bir ara seçimle Siirtlilerin seçtiği milletvekilinin yerine seçimde aday oldun da milletvekili oldun. Sana bu iyiliği kim yaptı? Bu iyiliğin borcunu kimlere ödüyorsun. Cevabını dil uzatmadan, vicdanını da ver. Kuru gürültüyle ananı da al git demeden, bilmem kime hakaret ederek, gerçeklerin üstünü örtmeye kalkma. Başbakanlıktan bir gün gidersin, hesabı sorulur, halka açık olarak anlatılır."

Türkiye'de 5 milyon 640 bin işsiz bulunduğunu belirterek, yaşanan ekonomik krize değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, esnafın, çiftçinin, dul ve yetiminin halinin perişan olduğunu söyledi ve "Sayın Başbakan kürsülerde ekonominin bu krizine karşı alınacak tedbirleri anlatacağı yerde bize bir şey olmaz, bize teğet gelir geçer diyor. Başbakanlığın önünde hayatına kıymaya kalan insanları görmüyor. Onun gördüğü yandaşları ve hanedanı. Onlara da Allah versin. Yandaşları zengin ediyor, vatandaşı fukaralaştırıyor" dedi.

"PADİŞAHLARIN SAYILARINI KATLAR"

Konuşmasının son bölümünü yolsuzluklara ayıran Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a "Senin yaptığın hortumlar nereye bağlandı acaba?" diye seslenirken Baykal'a destek çıktı ve şunları söyledi:

"Yolsuzlukların hesabını sormak lazım. 'Elinizde bilgi varsa yargıya verin' diyor. Baykal'ın kırmızı dosyasının rengiyle uğraşacağına içine bak. Ne var o dosyada? Çok basit bir şey söylüyorum. Başbakan, başbakan olduktan sonra savcılıktan Adalet Bakanlığı yoluyla kendi imzasıyla TBMM'ye iki dosya göndermiştir. Kendisi ve milletvekillerinin katılımıyla ilgili birinci dosya, numarası 3/127. Suç içeriği görevi ihmal. Birinci Recep Tayyip Erdoğan dosyasıdır. İkinci dosya numarası 3/132. Suç içeriği zimmet, evrakta sahtecilik, cürüm işlemek. Bu dosyalar Meclis'te bulunuyor. Gel sayın Başbakan bir iyilik yap kaldır şu dokunulmazlığı da şu hesabı görelim. Hele bu dosyalar dokunulmazlık kaktıktan sonra öyle ikide kalmaz. 700 yıl Osmanlı'yı yöneten padişahların sayılarını katlar."

"DELİKANLIKTA SANA SIRA GELMEZ"

Seçimlerin güzel bir üslup içinde geçmesi, demokrasi içinde rekabetin oluşması dileğiyle konuşmasını tamamlayan Bahçeli, "Gidişat iyi değil. Siyasete yeni üslup kazandırmalı. Omzunda paltoyla konuşmanda efelik ve delikanlılık ararsan, sana bu ülkede sıra gelmez. Haddini bil, kendine, AKP'ye, Başbakanlığa, millete saygı duy. Onun için Afyon'dan AKP'ye Osmanlı tokadı atalım. O zaman Sayın Başbakan birinci padişah mı değil mi görelim" diyerek Afyonkarahisar mitingini tamamladı. Bahçeli, daha sonra karayoluyla Uşak'a geçti.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Güncel

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğretmenleri iftarda buluştu

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız