sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

1 Nisan 2009 Çarşamba Saat: 00:00

ERYÜREK” DERİNCE DE BÜYÜK BİR BAŞARI SAĞLADIK”

AK Parti Derince ilçe başkanı Mehmet Eryürek yerel seçimler ardından bir değerlendirme toplantısı yaparak” Derince de büyük bir başarı yakaladık” dedi.

AK Parti Derince ilçe başkanı Mehmet Eryürek yerel seçimler ardından bir değerlendirme toplantısı yaparak” Derince de büyük bir başarı yakaladık” dedi.

Derince AK Parti ilçe binasında gerçekleşen bilgilendirme toplantısında AK Parti ilçe başkanı Mehmet Eryürek yerel seçim değerlendirmesinde bulundu. Toplantıya Derince Yene belediye başkanı Dr. Aziz Alemdar, İl genel ve belediye meclis yeni üyeleri ve partililer katıldı. Eryürek yaptığı değerlendirmede büyük bir başarı kaydettikleri ifade ederek” Belediye Başkanlığına seçilen değerli kardeşim Dr. Aziz Alemdar’a ve meclis üyelerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Sizlerinde yakından takip ettiği gibi yerel yönetim seçimleri tamamlandı ve Ak Parti Kocaeli’ de çok önemli bir başarıya imza attı. 11 ilçe ve Büyükşehir deki başarımız takdire şayandır. Ben başta sayın il başkanım olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılarının devamı diliyorum. Öncelikle seçimleri kazanmamızdan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Derince’ mizin güzel insanlarına Ak Parti’ ye vermiş oldukları destek için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eryürek “Derince halkına teşekkür ediyorum”

Derince AK Parti ilçe başkanı Eryürek yaptığı uzun değerlendirmede seçimlerin bir oyla bile olsa kazanılanacağını hatırlattı. Eryürek” Seçim sonucunda zafer sarhoşluğu yaşanabilir ancak bizim siyaset anlayışımız gereği kazandığımıza değil, meclis üyesi olamayan arkadaşlarımız adına duyduğumuz üzüntü daha önceliklidir. Derince’ de yerel seçimler her zaman 3 partinin çekişmesi halinde cereyan etmiştir. Yerel aktörlerin tutum ve davranışları, parti içi hırslar ve beklentiler, muhalefetin seçim kampanyasının niteliği seçim sonuçlarını etkileyen faktörlerdir.

Bu seçimler Derince açısından değerlendirildiğinde de aynı başarılı sonuçun alınması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Seçim çalışmalarının başlamasından sonra sürekli işaret ettiğim gibi seviye açısından ve ittifaklar açısından bu seçimler bir daha yaşanmamasını talep ettiğimiz kalitesizlikte cereyan etmiştir. Son geceye kadar partimiz ve adayımız hakkında yürütülen seviyesizlik kampanyası karşılığını bulmamış olsa da Derince siyasetinde derin izler bırakmıştır. Ancak, milletimizin büyük bir bölümü Derince’ de ne yapılmak istendiğini iyi algılamış ve iradesini buna göre sandığa yansıtmıştır. Teşkilatım adına bizlere destek veren tüm Derince halkına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Seviyeli siyaset yapanlar oldu

AK Parti Derince ilçe başkanı Eryürek diğer siyasi partilerin adayların seviyeli siyaset yaptıklarına dikkat çekerek” Bu seçimlerin partilere yansımasında önemli gördüğümüz tarafı ise Derince’ de bazı siyasi aktörlerin değişmesinin gerektiğidir. (ki bu sonuçlarla sabittir) Ayrıca iftira ve kalitesizlik siyaseti yapanların hedeflerine asla ulaşamayacağı şeklinde de değerlendirilebilir. DP, MHP, DSP aday ve teşkilatları bu seçimlerin kalitesine katkı sağlayan parti ve adaylar olmuştur. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. CHP adayı İrfan Kabaloğlu’ nun şahsi gayretleri seviyeye katkı sağlamakla birlikte teşkilat yapısının aynı değerlendirme kapsamına alınamayacağı gerçeğini de vurgulamak isterim. Çenedağ irtibat bürolarımızın camlarının kırılmasından tutun, yürüyüş yaparken arkamızdan pankart açmalara ve son iki gün gece yarılarında adayımız hakkında iftira kampanyalarını içeren basılı evrak dağıtımına kadar her türlü yolu denemek seviyeli siyaset yapmaya çalışan adaylarının profiline hiç uygun düşmemiştir” ifadelerine yer verdi.

Eryürek” SP Sınıfta kaldı”

Eryürek Derince de AK Partinin oylarını bölmeye çalışanlar olduğunu vurguladı. Eryürek” SP bu seçimlerde tam anlamıyla sınıfta kalmıştır. Karnesini yazan vatandaşımızda koca bir zayıfı not olarak karneye iliştirmiştir ancak bu zayıfı tüm SP’ ye değil özellikle adaylarına vermiştir. Sayın Altuntaş talimatlara uyarak oylarımızı bölmeyi başarmış olup CHP’ nin çıkmasını ise maalesef başaramamıştır. İlçe Belediye Başkanlığında aldıkları oyların 1/4 ‘ ünü dahi Büyükşehir de alamamalarının ve Sefa Sirmen’ e verilen desteğin umarım iç eleştirisini partilerinin üst kademeleri yapacaktır. Tabanında çok kıymetli arkadaşlarımızın siyaset yaptığı bu partide siyasetin gerçek aktörleri yani oyunu kuralına göre nezaketle oynayanların neden bu seçimlerde etraflarından uzaklaştırıldığını anlamamak imkânsızdır. Çünkü bu seviyede siyaset yapmak için gerçek milli görüşçülerin kenarda tutulması gerekirdi. Birçok değerli arkadaşın Sayın Altuntaş’ la birlikte olmaması aday profillerinin niteliğine bağlanabilir” diyerek CHP ve SPnin sonuçlarını kendi üst kademelerinin değerlendireceğini belirtti.

Eryürek” Oyumuzu yüzde 4.15 arttırdık”

Eryürek konuşmasının devamında Derince de oylarını arttırdıklarını vurgulayarak” İşte seçim bitti ve Derince’ de yaşayan bizler yüz yüze geleceğiz. ”Değer miydi” dediğimizde yüzlerin kızarmaması için dikkatli ve seviyeli olmak gerekirdi. Umarım yine aynı pişkin siyasete devam edilmez ve Derince, siyasetin seviyesini aşağı çekenlerden bir an önce kurtulur. Seçimleri Ak Parti açısından değerlendirdiğimizde ise alınan sonucun yeterli olduğu ancak özellikle Yavuzsultan ve Yenikent’ te yapılan onca hizmetlere rağmen beklediğimiz sonucun karşımıza çıkmadığı açıkça görülüyor. En yüksek oyu aldığımız mahallelerimiz İbni sina, Sırrıpaşa, Çenedağ’ dır. Dumlupınar mahallemizde bıçak sırtı geçmiş olup Fatih, Mersincik, Deniz mahallesi,Çınarlı mahallelerimizde ve köylerde ise her zamanki gibi birinci parti çıkmayı başarmış bulunuyoruz.Bu sonuçlarla birlikte Ak Parti Derince’ de 13+3 yani 16 belediye meclis üyesi ve 3 il genel meclis üyesi çıkarmıştır.Meclis üyelerimizden Kontenjan 1. sırada Adnan Balcı, Meclis asil 1 ve 2. sıradaki Coşkun Çabukel, Okşin Becet ve Belediye Başkanımızla birlikte 4 arkadaşımız Büyükşehir Encümenine seçilmişlerdir. Kendilerine başarılar diliyorum. Küresel ekonomik krizin etkisini en çok hisseden ilçelerden biri olan Derince tüm olumsuz şartlara rağmen 2004 yerel seçimlerine kıyasla tam olarak 7387 oy fazla almıştır. Bu % 4.15 oy artışına tekâmül etmektedir ve büyük bir başarıdır” dedi ve emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

Eryürek konuşmasını teşekkürler ile bitirdi


Eryürek seçimleri rağmen kazandıklarına vurgu yaptı. Eryürek”Bu seçimler teşkilatlarımızın büyük bir gayreti ile ve “Rağmen” kazanılmıştır. Bu “Rağmen” in kapsamı alanına girenleri teşkilatlarımızın ve kamuoyunun takdir ve anlayışına bırakıyorum.Birçok siyasi aktörlerin zamanlarının olamaması sebebiyle yeterli çalışma ve desteğini bizlere veremediğini ancak alınan sonuçtan çok çok memnun kaldıklarını bizler iyi biliyoruz” diye hitap etti. Eryürek” Son olarak “Doktor Aziz Alemdar isminin altına başbakanımızın attığı imzayı şerefi olarak gören ve muazzam desteğini bizler için seferber eden başta Milletvekilimiz Fikri Işık, her şeyimiz İl başkanımız Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’ na ve diğer milletvekili ve parti üst düzey yöneticilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir teşekkürde seçim sürecinde bizleri asla yalnız bırakmayan, gücünü ve desteğini sürekli yanımızda hissettiğimiz ve partisi adına tüm varlığını ortaya koyarak çalışan eski Derince Belediye Başkanımız Sayın Ali Haydar Bulut ve çalışma arkadaşlarına gönderiyorum ve kendilerini buradan alkışlamanızı rica ediyorum. Son söz olarak da Gece gündüz demeden canla başla çalışan, canımdan aziz bildiğim İlçe teşkilatıma ve tüm kardeşlerime ve can yoldaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Alemdar” Eryürek çok sevdiğimi değer verdiğim ağabeyimdir”

Derince yeni belediye başkanı Dr. Aziz Alemdar AK Parti ilçe başkanı Eryürek konuşması ardından söz alarak Derince için çok çalıştıklarını ve kazandıklarını anlatarak” Büyük bir özveri ile çalıştık. Bugünlere gelmemden en büyük destekcim. Sayın ilçe başkanım Mehmet Eryürek oldu. Kendisini öz abim gibi benimsedim. Ne olursa olsun her zaman büyüğümdür. Kendisine her zaman büyük saygım oldu ve olacaktır. Kavga etmemizi bekleyenler şimdiden yanılsın. Kendisi ve teşkilat ile uyum içinde çalışacağız. Bizler hata yapabiliriz ama bu konuları aşacak insanlarız. Kimse büyüklerimle aramıza girmesin. Herkes beni bilir şeffaf bir insanımdır. Hatam da olsa söyleyen eleştirilere açığım. Artık çalışma zamanı ve bu beş yıl içinde çalışmak zorundayız. Ben gelecek 5 yıl sonra iyi bir miras bırakmak istiyorum, fatura bırakmak istemiyorum.”dedi.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

Güncel

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

Kocaeli Devlet Hastanesi’nden Özel Gençlere Özel Hizmet

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

Güncel

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

ÇALIK; “Çanakkale ruhunu evlatlarimiza anlatmaya devam edeceğiz”

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Güncel

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Tekel bayileri eylemde: Artık Efes ürünleri almayacağız

Özen; "Güvenli şehir oluşturacağız"

Siyaset

Özen; "Güvenli şehir oluşturacağız"

Özen; "Güvenli şehir oluşturacağız"

Körfez'de otomobilde ölü bulundu

Güncel

Körfez'de otomobilde ölü bulundu

Körfez'de otomobilde ölü bulundu

Özen: “Paraları bitince gönüllerimiz akıllarına geldi”

Siyaset

Özen: “Paraları bitince gönüllerimiz akıllarına geldi”

Özen: “Paraları bitince gönüllerimiz akıllarına geldi”

Diliskelesi’nde hurda yüklü kamyon devrildi

Güncel

Diliskelesi’nde hurda yüklü kamyon devrildi

Diliskelesi’nde hurda yüklü kamyon devrildi

Körfez Halk Eğitim Kırkyama Sergisi açılıyor

Kültür Sanat

Körfez Halk Eğitim Kırkyama Sergisi açılıyor

Körfez Halk Eğitim Kırkyama Sergisi açılıyor

Tedbir almak yerine kamufle etmeyi seçtiler

Güncel

Tedbir almak yerine kamufle etmeyi seçtiler

Tedbir almak yerine kamufle etmeyi seçtiler

Saadetli  Gençlerden  esnafa  siftah

Siyaset

Saadetli Gençlerden esnafa siftah

Saadetli Gençlerden esnafa siftah

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız