sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Anket

24 Haziran'da oyunuz kime?
  • Recep Tayyip ERDOĞAN
  • Muharrem İNCE
  • Meral AKŞENER
  • Selahattin DEMİRTAŞ
  • Temel KARAMOLLAOĞLU
  • Doğu PERİNÇEK
14 Mayıs 2009 Perşembe Saat: 00:00

KARTEPE MUHTARLARI BELEDİYECİLERLE TANIŞTI

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe ile ilgili plan ve yapılaşmasını önce muhtarlarla paylaştı. Önceki akşam ilçedeki muhtarları belediye yetkilileri ile buluşturan Başkan Karabalık, muh

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe ile ilgili plan ve yapılaşmasını önce muhtarlarla paylaştı. Önceki akşam ilçedeki muhtarları belediye yetkilileri ile buluşturan Başkan Karabalık, muhtarların sorun ve isteklerini de dinledi.

Kartepe’nin İl Genel Meclisi Üyesi de olan Hüseyin Yazıcı’ya ait Yazıcı Otel ve Restaurant’ta Kartepe’nin muhtarları ile bir araya gelen Kartepe Belediye yönetiminin tanışma toplantısı nezih bir atmosferde gerçekleşti. Kartepe İlçesi’ne bağlı 52 mahalle ile 10 köy muhtarının tamamının katıldığı toplantıda Başkan Karabalık, ilçe ile ilgili planlarını tek tek anlatırken bunu yapacağı ekibini tanıttı. Başkan Karabalık, “Aldığımız görevin bilincinde sizler gibi gönüllü hizmet elçileri ile birlikte çalışacağımız için birbirimizi çok iyi tanımalıyız. Kimlerle muhatap olacağınızı bilmeniz işlerin daha hızlı ve kaliteli gerçekleşmesine büyük katkı sağlayacaktır. Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımızın ve belediye birimlerimizin telefonları size dağıtıldı. Daha iyi hizmet için öncelikle başkan yardımcılarımızı 4 tane belirledik. Fen İşleri’nden sorumlu kıldığımız Başkan Yardımcımız Zafer Arat, meclis üyesi olarak seçilen daha önce Derbent eski Belediye Başkanlığında bulunmuş tecrübeli bir arkadaşımız Uzunçiftlik’te ki Kaymakamlık binası ikinci katında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile görev yapmaya başladı. İmar İşleri’nden sorumlu olacak Başkan Yardımcımız Bali Holat da, Maşukiyeli bir arkadaşımız olarak Bayındırlık Müdürlüğü’nden tecrübelerini ilçemizde yansıtacağına inanıyorum. İmar Müdürlüğümüz de halen Köseköy’de ki hizmet binasında konuşlandı. Mehmet Filiz de, eski Köseköy Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapmakta iken şimdi İdari İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdik. Sosyal İşlerden sorumlu yine meclis üyesi olarak seçilmiş Nilgün Yıldırım, dördüncü başkan yardımcısı olarak Balaban bölgesinden değerlendirdiğimiz bir hanımefendidir. Ayrıca yine meclis üyesi olan Osman Orhon, Fen İşleri koordinatörü olarak Köseköy bölgemizden kadroya dahil ettiğimiz deneyimli bir arkadaşımızdır” dedi

Görevlendirme yaparken birim amirlerinin bölgelere göre dağılımın yaptıklarını ifade eden Başkan Karabalık, “Coğrafi açıdan dağınık olan ilçemizde hizmetin aksamaması çalışmaların kontrol altına alınması adına birim amirlerimizi bölgelerden seçtik. Bu sayede her birim amiri bölgesinden görev yerine geçerken sıkıntı ve talepleri vatandaşımızdan alabilecek. Konunun çözümünde de takipçisi olacak. Görevlendirmeyi tamamladıktan sonra planlarımızı yapıp hayata geçirmeye başladık. Birim amirlerimizi değiştirmeyerek işin sürekliliğini aksatmamış olduk. Ruhsat, Emlak ve İmar gibi birim müdürleri aynen Kartepe Belediyesi içinde konuşlandılar. Her müdür kendi aracını kullanacak ve sivil plakalarla görevlerini yapacaklar” dedi. Ekiplerin görev yerlerini aktaran Başkan Karabalık, hizmetin hızlı ilerlemesi için birim sorumlularına, uslüp ve tarzlarına dikkat ederek, çalışanlarla muhatap olunmadan görüşmelerini istedi.

“BANA İSTEDİĞİNİZ HER AN ULAŞABİLİRSİNİZ”

Yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşadığını hatırlatan Başkan Karabalık, “Kapım sürekli açık kalacak. Bana ulaşmakta sıkıntı çekmeyeceksiniz. Turizmle anılmasını hedeflediğimiz ilçemizde sabah kalktığınızdan itibaren temiz bir çevre bulmanız için ekiplerimiz yolları süpürüp ana caddeleri ıslatmaktadır. Yazın asfalt sonbaharda da parke çalışması yapacağız. Ekiplerimizi diğer belediyelerden ayırt edilmesi için Yeşil ve Mavi renk ağırlıklı tişörtleri ile sokaklarda göreceksiniz. Acil Hizmet Ekibi oluşturduk, 6 kişiden oluşan bu ekip öncelikle asfalt yama işlerine bakacak. Kabristanlıklarımızı bakıma aldık, cennet bahçesi yapacağız. Bölgemizde kaçak yapılaşmaya da izin vermeyeceğiz. Ruhsatsız inşaata kesinlikle müsaade yok bu baştan bilinsin. Bu konuda sizlerden de destek istiyorum. Başıboş sokak hayvanları ile ilgili sıkıntılarınızı biliyorum. Bununla ilgili Hayvan Barınağının Köseköy’den kaldırılması için Büyükşehir ile görüştük.  Hepimiz kendi rızamızla geldik Bazı işler yetişmezse gönül koymayın. Birlik ve Beraberlik içinde bu dağınık coğrafyada hizmet verirken birbirimize doğruluk, güven ve samimiyet içinde destek olmalıyız. Benim için Kartepe önemlidir. Sıkıntınız olduğunda bildiğiniz gibi telefonum 0.532.4134000 ve hep açık. Benimle irtibata geçmek için Zabıta Müdürümüz ile de koordine halinde olduğumuz için ona da ulaşabilirsiniz. Tüm sorunlarınızda ilk adreslerinizden biri olacak Zabıta Müdürlüğümüze, İstasyon Mahallesi’ndeki merkezin 373 60 60 nolu telefonları yanı sıra önümüzdeki günlerde hizmete girecek Alo 153 hattı ile ulaşabileceksiniz. Zabıta aracılığıyla anons sistemine devam edeceğiz. Mevcut anons frekansları çerçevesinde ilçe geneline ulaşacağız. Ben de telsiz ile ekiplerimizi takip etmekteyim. Sizde boşta gördüğünüz işçileri bildirin. Mahallenizdeki muhtaç, ihtiyaç sahipleri ve yaşlı hastalardan da bizi haberdar edin. Yollarda hafriyat döken, ilçeyi kirletip doğal dengesini bozanlara karşı hepiniz birer dedektif gibi duyarlı olun” dedi. Evlerine hiç para girmeyen insanlarımıza iş bulma adına ilçe genelinde açılan ve açılacak işyerlerine önce Kartepeliler diye şart koştuklarını hatırlatan Başkan Karabalık, “5 yıllık görev süresi içinde muhtarlara çok önemli görevler düşmektedir. Sizler birlik içinde olun, tek çatı altında toplanın. Çok fazla hizmet ihtiyacımız var, sizler de bunun bilinci içinde olduğunuza inanıyorum” dedi. Muhtarların dilek ve temennilerini dinleyen Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, yaz döneminde tekrar bir araya geleceklerini söyledi.

GÖREV DAĞILIMI


Başkan Şükrü Karabalık; Suadiye eski Belediye Başkanı
Başkan Yardımcısı Zafer Arat; Derbent eski Belediye Başkanı
Başkan Yardımcısı Mehmet Filiz;Köseköy eski Mali Hizmetler Müdürü
Başkan Yardımcısı Bali Holat, Maşukiyeli
Başkan Yardımcısı Nilgün Yıldırım, Balabanlı
Fen İşleri Koordinatörü Osman Orhon, Köseköylü
Zabıta Müdürü Selman Çelik, Uzuntarlalı
Mali Hizmetler Müdürü Abdullah Yılmaz, Suadiye’den
Çevre ve Temizlik Birim Sorumlusu Gökçen Gönülay Sarımeşe’den
Park ve Bahçeler Müdürü Cengiz Dalkıran Arslanbey’den
Sadık Yılmaz Suadiye Belediyesi eski Fen İşleri Müdürü iken, şu an müdür vekili
İnsan Kaynakları Müdürü Abdullah Biçer, eski Maşukiye Belediyesi Yazı işleri Müdürü
Özel Kalem Müdürü Osman Turan Suadiye’den
Köseköy Belediyesi’ndeyken görevli mevcut müdürlüklerini Kartepe Belediyesi’nde devam ettiren birimler;
Yazı İşleri Müdürü Kadriye Turabi,
Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç,
Emlak ve İstimlak Müdürü İlknur Şakar,
İmar ve Şehircilik Müdürü Efkan Atmaca,
Fen İşleri Müdürü Hüseyin Ak
Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Abacıoğlu Bilici

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

CHP PM Üyesi Böke’den  KOTO’ya ziyaret

Güncel

CHP PM Üyesi Böke’den KOTO’ya ziyaret

CHP PM Üyesi Böke’den KOTO’ya ziyaret

Bir vahşette Körfez’de yaşandı

Güncel

Bir vahşette Körfez’de yaşandı

Bir vahşette Körfez’de yaşandı

Hayvancılık ithalatında rekor artış yaşandı

Güncel

Hayvancılık ithalatında rekor artış yaşandı

Hayvancılık ithalatında rekor artış yaşandı

15 Temmuz Milli İrade Parkı bakımsızlıktan dökülüyor

Güncel

15 Temmuz Milli İrade Parkı bakımsızlıktan dökülüyor

15 Temmuz Milli İrade Parkı bakımsızlıktan dökülüyor

Selin Sayek Böke, Körfez'e geliyor

Siyaset

Selin Sayek Böke, Körfez'e geliyor

Selin Sayek Böke, Körfez'e geliyor

Saadet’ten coşkulu ve kalabalık bayramlaşma

Siyaset

Saadet’ten coşkulu ve kalabalık bayramlaşma

Saadet’ten coşkulu ve kalabalık bayramlaşma

Ayağı kırılan martı emin ellerde

Yaşam

Ayağı kırılan martı emin ellerde

Ayağı kırılan martı emin ellerde

Akşener’e YASAK, Erdoğan’a DEĞİL

Güncel

Akşener’e YASAK, Erdoğan’a DEĞİL

Akşener’e YASAK, Erdoğan’a DEĞİL

Körfez'de 200 sandık görevlisi, görevi İADE ETTİ

Güncel

Körfez'de 200 sandık görevlisi, görevi İADE ETTİ

Körfez'de 200 sandık görevlisi, görevi İADE ETTİ

Bayramda parkomatlar ücretsiz

Güncel

Bayramda parkomatlar ücretsiz

Bayramda parkomatlar ücretsiz

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız