sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

3 Mart 2009 Salı Saat: 00:00

PEHLİVAN’A MEKTUP (ÖZEL HABER)

Pehlivan’ı nasıl güreşe davet etti, Başkanları beddua etmekle nasıl tehdit etti, haksızlığa uğradığını nasıl ifade etti, Tüm yaşantısını anlattığı duygu yüklü mektubu yazan kim?Mutlaka okuyun, bir vat

Pehlivan’ı nasıl güreşe davet etti, Başkanları beddua etmekle nasıl tehdit etti, haksızlığa uğradığını nasıl ifade etti, Tüm yaşantısını anlattığı duygu yüklü mektubu yazan kim?
Mutlaka okuyun, bir vatandaşın duygu yüklü ifadelerle yaşadığı sorunu anlattığı 4 yapraktan oluşan mektubunu tamamı. Vatandaşın ifade tarzı ile noktasına, virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyoruz.

Yarımca sahilinde çok değerli bir arsa sahibi olduğunu ancak imar izninin kaldırılmasıyla 5 kuruş etmeyen bir arsaya dönüşen yerin sahibi olduğunu belirten Rahman Çiftçi isyan ediyor. Rahşan Balaban’ın özel haberi: İşte Çiftçi’nin mektubunun tamamı;

“Sayın Yunus Pehlivan ve bu meseleyi ilgilendiren bütün beylerin dikkatine.

“çocukluğumuzda ne ineğin sütünü içebildik ne de tavuğun yumurtasını yiyebildik”
Devletimizin değerli yetkilileri, bu memlekette bir vatandaşın işinin yapılması için, Kanuna kurala uymayan vatandaş olması mı gerekiyor anlamadım gitti. 12 yaşında çalışmaya başlamış fakir bir aile çocuğuyum. Sekiz çocuk bir tek adam yani babamız iki inek bir çift öküz, 5-10 tavuk sahibi bir babanın ama çok, çok şerefli bir babanın çocuğuyduk. Yani haram yemez yalan demez bir babanın evladıyız. Çok şükür çocukluğumuzda ne ineğin sütünü içebildik ne de tavuğun yumurtasını yiyebildik. Aman satıp defter kalem alın derlerdi. Genelinde yediğimiz ağırlıklı arpa ekmeğiydi, onun içindir ki hepimiz güçlü kuvvetli birer delikanlı olduk yamalı giydik eski giydik ama kimsenin iğnesine el sürmedik. 12 yaşında yaz tatilinde orman yolu yapımında 90 gün kazma vurup yevmiye yaptık, o para ile eğitim yaptık.

“dava aç dünyanın tazminatını alırsın dediler” “fakirdik ama gözü tok insanlardık”
 Her yaz ormanda odun siteri yaptık, kışında annemizin Pazar günü pişirdiği ekmekleri heybelerle çarşıdaki gaz lambası kullandığımız vay naçar evde bir hafta yiyerek eğitim yaptık. Rakı şişesiyle süt, çıra, yumurta satarak zor şartlarda eğitim yaptık. Askerliğimiz geldi koşa, koşa gidip en şerefli biçimde teşekkür belgesi alarak hatta kalçamda bir kalaşnikof mermisiyle teskere aldım, tabiki bu mermiyi çatışmada aldım çünkü ben seyyar jandarma idim herkes bu mermiden dolayı dava aç dünyanın tazminatını alırsın diye bana akıl verirken, benim dedemde gazi maaşını kabul etmemiştir. Benim ve devletimin canı sağ olsun dedik fakirdik ama gözü tok insanlardık. Çünkü biz aç göz olamayız. Çünkü biz asil bir neslin torunuyuz yani Bekiroğlu Mustafa’nın torunuyuz. Askerden geldik çalışmaya koyulduk en beceremediğimiz bir şey varsa sabah geç kalkmak ve boş durmaktır. Tek başıma bile yüzlerce kamyon taş, kum yükledim, boşalttım.

“Siz beyler bilemezsiniz, damper falan yeni çıktı hatta naylon bidon bile yeni çıktı biz hep güğüm kullanıyorduk.”

Ben şu anda 54 yaşında bir insanım. Bu güne kadar bir gün bile boş durmayan bir adamım. Bakalım neyim var bir tek daire, 15 bin TL değerinde bir araba, bir de bütün alnımın terini verdiğim lanetli bir arsam.

Sayın yetkili beyler,
Sayın Yunus Pehlivan,
Ben arsamı 1992 yılında alırken gidip belediyeye sorduk. Beraber sorduğumuz kişiyi de şahit gösterebilirim. Bu arsanın imarı var mı? Yok mu? Tabiiki var, hemen istersen inşaat yapabilirsin dediler. Bende ancak arsa parasını zar zor verdik, İnşallah ileride yaparız dedik ve gittik. Adamdan arsa imarlı olduğu için dolu fiyata aldık.

“Senin en büyük hatan tapulu arsayı almak”
Sayın Baştopçu’nun son zamanlarınday dı, arsayı yapmak için belediyeye gittiğimizde imarın kalktığını söylediler. Nasıl olur? Falan dedik, demiryolunun altına artık imar verilmiyor dediler. Bizde olabilir bu bizim sonuçta tapulu yerimiz imarı kaldıran beyler kimse herhalde çözmesini de bilirler.

Baştopçu’ya söyledik, ilgilenmedi sonra Erhan Yenilmez diye bir arkadaş Reis oldu, O’na defalarca yalvardık, dilekçe verdik hatta zaman, zaman azar bile işittik derken Siz Yunus Pehlivan teşrif ettiniz. Kendinizi dahi falan sanmayın, o tarihte Ak Parti’den Ahmet aday olsa Ahmet, Mehmet aday olsa Mehmet seçilirdi. Piyango size vurdu o kadar.

“Sen benim yanıma gel”
Karaosmanoğlu ile sahilde ben bu meseleyi konuşurken siz müdahale ettiniz. “Sen benim yanıma gel” diyerek Karaosmanoğlu’na anlatacağım derdimi de engellediniz. Daha sonra “bana arsanın pafta numarasını getir” dediniz, bende size tapu fotokopisini verdim. Üstüne üç adet telefon yazdım, ilgileneceğinizi söylemenize rağmen beni kandırdınız.

Sayın Yunus Pehlivan sizin Yarımca’da adınız şanınız yokken benim o arsam vardı ama şimdi bakıyorum ki sizin benim arsama 2-3 yüz metre mesafede denize nazır lüks daireniz var. Benim arsam yine çözülmemiş.

“bakalım kim yeniliyor, kim Pehlivan.”
Baştopçu, Yenilmez, Pehlivan Maşallah üçünüzün de güzel soyadları var. Bense naçizane Rahman Çiftçi. Tapusu olsa ne olur, yeri olsa ne olur, bütün alnının terini oraya dökmüşse bize ne, Rahmanmış, Çiftçiymiş. Aslında ben üçünüzden de yiğit adamım biliyormusunuz? Bire bir gelin görüşelim istediğiniz çimende veya spor salonunda, bakalım kim yeniliyor, kim Pehlivan. Mısır korkuluğu değil halkın derdi ile ilgilenen reis istiyoruz.

( Not: Sağolsun bana en güzel cevabı hatırlamadığım bir arkadaş verdi, aynen şöyle dedi. “Senin en büyük hatan tapulu arsayı almak, tapusu olmasaydı elli sefer hallolmuştu, size değil o arkadaşın Türkiye gerçeklerini iyi fark ettiği için ona saygılar, sevgiler.)

Demiryolunun altına imar yok diyen ağız kime aitse bu işi çözelim diyen ağızda o olmalı diye düşünüyorum.

Sayın Yunus Pehlivan,
Sayın İbrahim Karaosmanoğlu,
Ben Rahman Çiftçi, diyorum ki, madem hepimizin nüfus cüzdanında İslam yazıyor, gelin İslamın gereklerini hep beraber yerine getirelim, hak hukuk, helal, haram nedir halka bunu enjekte edelim. İslam olmayan Avrupa ülkelerinin doğruluğuna, dürüstlüğüne, hakkaniyetli toplum olduklarına özenmiyelim, dürüstlüğü toplum olarak bizimde tatmak hakkımız değil mi? Yöneticileri halk izleyerek kendine yönlendiriyor, sizler dürüst olursanız inanın halk sizlerden görerek dürüst toplum olabilir, bu zor değil.

“alnımızın terini yok etmeye çalışırsanız beddua etmesini de biliriz”
İnsanların tapulu malına yapacak bir şey yok deyip geçiştiremezsiniz, biz cahil insan değiliz, sizleri ulusal medyaya daha olmasa Avrupa’ya şikayet edecek yetenek ve aklımız var ama bu bize hoş ve etik gelmiyor, istiyoruz ki bizim yöneticilerimizde meydanlarda yalancı pehlivanlar gibi böğürmektense insanları kandırma yollarını aramaktansa insanlar sizlere güvensin.

Sizin aldığınız deniz manzaralı evinizin arsasından bana 5 adet verseydiler yan bakmazdım ama sayenizde orası altın, benim yerim beş kuruş etmez oldu. Yarımca sayfiye alanı değil, belediyenin kıyıya yaptığı bina kıyıdaki vinçler, limanlar hatta petrol siloları yani gaz siloları, kıyının güzelliğini bozmuyor da benim kıyıdan iki yüz metre içerideki arsama yapacağım tek veya iki katı ev mi güzellik bozacak.

Yaptıklarınız lütfen mantıklı olursa bizde size Allah razı Olsun demiyecek kadar nankör değiliz ama alnımızın terini yok etmeye çalışırsanız beddua etmesini de biliriz

Rahman Çiftçi”

İşte Mektupun İlk Sayfası....

 

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne  özel toplantı düzenlendi

Güncel

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne özel toplantı düzenlendi

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne özel toplantı düzenlendi

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız