sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

23 Şubat 2009 Pazartesi Saat: 00:00

PEHLİVANDAN YÜKSEK PERFORMANS

ORDULULARDAN HEMŞEHRİLERİNE TAM DESTEKKörfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan seçim çalışmaları kapsamında dernekleri geziyor.Başkan Pehlivan Ordulular derneğini ziyaret etti. Ordulu hemşehrileri Pehli

ORDULULARDAN HEMŞEHRİLERİNE TAM DESTEK
Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan seçim çalışmaları kapsamında dernekleri geziyor.Başkan Pehlivan Ordulular derneğini ziyaret etti. Ordulu hemşehrileri Pehlivan’ın katıldığı toplantıya yoğun katılım gösterdiler.Hemşehrileri Pehlivan’a tam destek verdiler.

Körfez Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma derneği lokalinde gerçekleşen toplantıya katılan Körfez Belediye Başkanı Yunus pehlivan’ı,Dernek Başkanı Hasan Yılmaz ve yüze yakın Ordulu hemşehrisi karşıladı.Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Hasan Yılmaz “Başkan Pehlivan Ordulular Derneğine misafir olarak değil,ev sahibi olarak katılmıştır.Belediye Başkanımız Yunus Pehlivan’dan hemşehrileri olarak çok memnunuz.Geçtiğimiz beş yıllık süreçte Körfez’e çok hizmetleri olmuştur.Bunları yakinen takip ettik.Sivil toplum kuruluşu olarak  önerilerimizi hep dikkate almış,isteklerimizi yerine getirmiştir.Hemşehrimizle gurur duyuyoruz.” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan Ordulu hemşehrilerinin iki yüzlü politikacılara prim vermeyeceklerini bildiğini söyleyerek sözlerine başladı. “Ben siz hemşehrilerimin bana sahip çıkacağınızı biliyorum.Bundan zerre kadar tereddüt duymuyorum.Beş yıllık belediye başkanlığım süresince Ordulu bir hemşehriniz olarak sizleri mahcup etmedim.Hiçbir yolsuzluğum konuşulamıyor.Çalışmalarım her kesim tarafından takdir görüyor.Bundan dolayı Genel Başkanımız,Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan ve Parti teşkilatım beni tekrar aday gösterdi.” diye konuştu.

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan yaptığı çalışmaları ve projelerini hemşehrilerine anlattı.Başkan Pehlivan  “Bugün kat etmiş olduğumuz yolun ne kadar önemli olduğunu kavrayabilmek için görevi   devraldığımız dönemdeki Körfez Belediyesi’nin durumunu iyi bilmek gerekiyor. 64 trilyonluk borç yükü, kangren haline gelmiş İlimtepe ve Yarpaş. Tüm bu sorunlar artık yok.Belediyemiz borç yükünden kurtuldu,İlimtepe üyeleri tapularını aldı.Yarpaş işçisinin maaşlarını ödüyor.Hatta geçmiştekileri alacaklarını da ödedi.Bunlar kolay olmadı.Ama bu sorunları düzeltmek için, Körfez için gece gündüz çalıştık.”diye konuştu.

Yapısal problemlerimizi aşarken sosyal belediyecilik anlamında çok önemli işler yaptıklarını kaydeden Pehlivan, “İlk adaylığımı açıklayacağım zaman bir tane mekan yoktu. Yarımca’da güzel bir düğün salonu ve kompleksi var. Petkim çok amaçlı salonun halkımızın hizmetinde kullanmak üzere kiraladık. Tütünçiftlikte çok güzel bir kültür merkezi inşaatına başlıyoruz. 4 sinema salonu, kafeleri, düğün salonu, konferans salonu olacak. İsteyenlerin kısa metrajlı filmlerini yayınlayabilecekleri salonlarda bulunacak. Büyükşehir eliyle yapılan projelerdir ama hazırlığı, projeleri ve yerleri Körfez Belediyesi tarafından sunulmuştur. Gelirlerimizin önemli bir bölümü Büyükşehir’e gittiği için bir noktada bizim paramızla yaptığımızı kimse gözden kaçırmasın. Tütünçiftlik ve Yarımca’da 2 sahil projesi yaptık ve 2 sahile de 8-9 trilyon lira para harcandı. 7 muhtarlık binasını teslim ettik. Her ay park yapacağız dedik ve 58 ayda 62 tane parkı bitirip hizmete açtık.Bugüne kadar okullara 3 trilyon liranın üzerinde desteğimiz oldu. Üniversite öğrencilerimize 5 yılda toplam 4 bin 620 adet burs verdik. Bu yıl verdiğimiz rakam bin 726. Çok önemli bir rakam. Ankara Büyükşehir belediyesinin yaklaşık 4 milyon nüfusu vardır. 20 bin öğrenciye burs veriyor. Bizim 100 bin nüfusumuz var ve bin 700 öğrenciye veriyoruz. Demek ki Ankara Büyükşehir Belediyesinin başardığı işin 4 katını başarmışız, Kocaeli’nin 3 katını. Burada bir popülizm, siyasi menfaat asla yok. Bende burslarla üniversite okudum ve bu küçük paralar öğrenci için çok daha önemli” diye konuştu.

Körfezle ilgili kültür alanında önemli çalışma yapalım dedik.Körfez İlçesi Tarih Mirası Eserler başlığı altında önümüzdeki günlerde Körfez’i Türkiye’ye tanıtacağız. Diğer taraftan Körfez Belediyespor; Bir kulübe bulaşmış belediye başkanları uzun vadede bu işten zararlı çıkacağı kanısındayım. Ben öyle bakmadım Körfez’deki olaya. 2 sene önce amatör ligte mücadele eden bir takımken belediye imkanlarını kullanmadan sanayi kurumlarının omuzladığı bir takım haline dönüştü ve şu anda 2 lig yükselme grubu maçları yapıyor. Türkiye’ye doğru yayılıyoruz ve inanılmaz bir başarı öyküsü var.

Önümüzdeki dönemde artık yapısal problemlerimiz olmayacak. Rutin çalışmalar zaten devam edecek. Daha anlatacak çok iş yaptık ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; verdiğim görüntülerin haber niteliği olmasına özellikle özen gösteririm. Şehir içi trafiğinde çok büyük sıkıntımız var. Trafik akmıyor ve önümüzdeki günlerde daha da kötüye gidecek. O açıdan biz şu anda Tütünçiftlik bölgesinde inşa edilmiş olan ve şehri resmen ikiye bölen viyadüğü yıkarak onun başladığı ve bittiği noktalar arasına yer altı geçici yapacağız. Buna projenin devamında bağlı kent meydanı oluşturacağız.” dedi.

Başkan Pehlivan’ın konuşmalarını dikkatlice dinleyen Ordulu hemşehrileri, konuşmayı sık sık alkışlarla kestiler.

 AK PARTİ KİRAZLIYALIDA ÇOŞKULU AÇILIŞ
AK Parti Körfez İlçesine bağlı Kirazlıyalı mahallesinde seçim irtibat bürosu açılışı çoşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirildi.

Atatürk Caddesi üzerindeki seçim bürosunun açılışına Ak Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, Körfez Belediye Meclis Üyesi adayları, İl Genel Meclis üyesi adayları, yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fehmi Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Katılım yoğun oldu

Ak Parti Kirazlıyalı Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kirazlıyalı temsilcisi Şamil Karaçay; daha kaliteli bir yaşam ve daha doyurucu bir Kirazlıyalı özlemlemlediklerini belirtirken; Başkan Pehlivan’la bu isteklerine ulaşacaklarını inandığını belirtti.

“Kirazlıyalı, Körfez’in en güzel beldelerinden biri olacak”

Daha sonra sözü alan Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun ise; “Kirazlıyalı’nın bundan 6 yıl önceki halini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Ancak hizmetler bitmedi ve bitmeyecektir. Geçmişte görev almış tüm belediye başkanlarımıza ve Cevdet başkanımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak küçük beldelerin kendi yağıyla kavrulmasıyla ilgili büyük sıkıntılar çektiğini biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak neler yaptığımızı iyi bilmenizi istiyoruz. Kirazlıyalı girişi ve sahille kesişme noktası ne kadar güzelleştiğini görüyoruz. Kirazlıyalı gibi şirin bir beldemizin sahili yoktu. Büyükşehir Belediyesi Başkanıyla birlikte güzel bir sahile kavuştu. Altyapısı, doğalgazı, üstyapısı olmayan bir beldeyken farklılaştı. Körfezle birleşmenin meyvelerini alacaksınız. Göreceksiniz ki 29 Marttan sonra Kirazlıyalı’nın en icra köşeleri bile hizmet alır duruma gelecektir. Kirazlıyalı Körfez’in en güzel beldelerinden biri haline gelecektir. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın.

“Ak Partiyle Büyük Bir Dönüşüm Yaşadık”

Bugün  Ak Partiyle birlikte Kocaeli’de sağlıkla ilgili dönüşümle ilgili yapılan icraatları iyi hatırlayalım. Eskiden vatandaşlarımız hastane kapılarında beklerken şu anda herkes istediği hastaneye istediği zaman gidebiliyor ve hastaneler 5 yıldızlı otel gibi konforlu ve hastaların rahat etmeleri için her türlü detay düşünülmüş durumdadır. Ülkemizdeki gelişmeleri takip ederken son 2-3 ayda bu ülkeye talibiz diye çıkanlar oldu. Sosyal etkinliklere, vatandaşlarımızın cenazelerine, düğünlerine davet edildiğimiz takdirde her zaman iştirak ettik. Başta Başbakanımız, Körfez Belediye Başkanımız ve değerli meclis üyesi arkadaşlarımız bu ülkeye önemli hizmetler yapmıştır.

Pehlivan: “Hereke ve Kirazlıyalı’dan medet umanlar cevabını sandıkta alacaklar”

Açılış töreninde coşkulu kalabalığa hitap eden Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, şimdiye kadar yaptığı hizmetlerden ve yeni dönem projelerinden bahsederken, “Kirazlıyalı’nın maalesef geçmişte yaşadığı sıkıntıları birlikte aşacağız. Bu beldede belediye oluşumundan sonra hizmet vermiş olan Cevdet Şahin ve Mehmet Ali Yıldırım’a beldeye imkânlar çerçevesinde yapmış oldukları hizmetler için teşekkür ediyorum. Ağustos 2001 tarihinde Türkiye genelinde başlayan ve tüm Türkiye’ye yayılan tüm beldeleri, şehirleri, kentlerini kalkındırmak için yola çıkan Ak Parti kervanı sizlerin desteğiyle 29 Mart yerel seçimlerinde de yoluna büyük azim, kararlılık ve gayretle devam edecektir. İnşallah 29 Mart sonrası kentimiz ve ilçemiz için çok güzel bir dönemin başlangıcı olacaktır. Kirazlıyalı 1996 yılından beri kendi başına belediye olarak kendi imkanlarıyla kavrulmaya çalışan bir belediyedir. Bugün bu birleşme çok tartışıldı. Ancak; Kirazlıyalı bu bekleme esnasında hizmetlerden yoksun kaldı. Kirazlıyalı 2-3 ay içerisinde modern ve güzel bir belde haline getireceğiz. Kirazlıyalı’nın talep ve eksikliklerini biliyoruz. Kimse Kirazlıyalı’nın denizine dokunamayacak. Taşocağı açıyoruz diye buranın yeşilini, doğasını bozamayacak. Hizmete talip olan arkadaşlarla birlikte söz veriyoruz. Kirazlıyalı halkının istemediği hiçbir şey olamayacağına söz veriyorum. Körfez’in 5 yıldan beri ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak, Körfez’in talebini karşılamak, Körfez’de daha yaşanabilir, daha kaliteli bir hayat sunmak için gayret ediyoruz. Bugün Kirazlıyalı, Hereke ve Körfez’de alnımız ak başımız dik geziyoruz. Ak Parti iktidarını ve Ak Parti belediyeciliğini bu millet iyi biliyor. Yerel seçimlerde ve genel seçimlerde %50 ye yakın bir oy potansiyeline sahibiz. Sandıkta cevabınızı vereceğinizi biliyoruz. Hereke ve Kirazlıyalı’dan medet umanlar cevabını alacaklar. Kentimize, milletimize ve şehrimize hayırlı olsun diyorum. İrtibat büromuzun açılışına katılımınız için teşekkür ediyor, saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”dedi.

PEHLİVAN, “RUTİN İŞLERİN DIŞINA ÇIKMA ZAMANI GELDİ”
Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, 5 yılda çok ciddi aşamalar katedildiğini belirterek, daha büyük projeleri hayata geçirmek, rutin işlerin dışına çıkmak için 5 yıl daha destek beklediğini söyledi.

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Gümüşhane Tekke Köyü Yardımlaşma Derneği ile Gümüşhane Harmancıkdere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Pehlivan, Gümüşhane Tekke Köyü Yardımlaşma Derneği lokalinde başkan Kadir Aydoğdu ile üyeler tarafından karşılandı. Gümüşhane Harmancıkdere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Kökcan ve üyelerle de Tütünçiftlik sahilinde yemekli toplantıda bir araya gelen Pehlivan’a sıcak ilgi gösterildi. Pehlivan iki dernekte üyelere hitabettikten sonra Esentepe Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

İki dernekte yaptığı konuşmalarda  Körfez İlçenin zor bir şehir olduğunu belirten Pehlivan, “Türkiye’nin her bölgesinden vatandaşlarımız gelmiş buraya yerleşmiş. Farklılıklardan bir bütün yaratmak zor. Ama bu yolda önemli aşamalar katettik. Yapısal bir çok sorunu aştık. Artık büyük projeleri hayata geçirme zamanı. Bu nedenle istikrarın sürdürülmesi önemli. 5 yılda 250 kilometre yol yapmışız. Kilometrelerce bordür, tretuar, ayda bir park, yapılmış. İlçemizi trilyonluk yatırımlarla tanıştırdık. Kültür merkezi, sahil projeleri, 95 Evler kavşak düzenlemesi gibi. İlimtepe gibi bir sorunu ortadan kaldırdık. Yarpaş ve belediyede iş barışını sağladık. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz bir ay sonra hizmet vermeye başlayacak. Güvenliğin tesisi için 250 MOBESE sistemi kuracağız. İlçemizi ilimizin en güvenli bölgesi haline getirmek istiyoruz. Önümüzdeki 5 yılı edindiğimiz tecrübe ve birikimlerimizle planlıyoruz. Artık rutin işlerin dışına çıkma zamanı geldi. Viyadük kaldırılıp, kent meydanı oluşturulacak. Sokak aralarındaki semt pazarlarını kaldırıp kapalı pazar yerlerini yaygınlaştıracağız. D-100 güzergahındaki binaları tek renk boyayacağız. Eğitim ve spora olan desteklerimiz devam edecek. Görev süremde sizi utandıracak, başınızı öne eğdirecek, yüzünüzü kızartacak hiçbir olayın içinde olmadım. Sizlerden 5 yıl daha görev ve yetki bekliyorum” diye konuştu.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Güncel

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Hürriyet, 19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Güncel

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

Eğitim İş’ten 19 Mayıs açıklaması

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Güncel

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

İzmit Öğretmenevi’nde büyük saygısızlık…

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Güncel

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Yöneticisi olduğu sendikaya dava açtı. İşte iddialar..

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Güncel

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Spor

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke Nuh Çimento MTAL öğrencisi Türkiye Şampiyonu oldu

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Eğitim

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hereke’de Muhteşem Kimya Şenliği

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Güncel

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Hürriyet’ten anneler günü mesajı

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Güncel

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

Gebelikte Oruç Tutulur mu?

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne  özel toplantı düzenlendi

Güncel

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne özel toplantı düzenlendi

KOTO’da ‘Doğalgaz Sektörü’ne özel toplantı düzenlendi

 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız