sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Anket

24 Haziran'da oyunuz kime?
  • Muharrem İNCE
  • Recep Tayyip ERDOĞAN
  • Meral AKŞENER
  • Selahattin DEMİRTAŞ
  • Temel KARAMOLLAOĞLU
  • Doğu PERİNÇEK
Mustafa KÜPÇÜ

3 Haziran 2016 Cuma Saat: 22:21

Bir Dost Bulamadık!..

Mustafa KÜPÇÜ

Bir insan düşünün; hemen herkesle kavgalı. Bu insanın ne özel yaşamında ne de toplumsal yaşamında “huzur, mutluluk ve başarı” olabilir mi?

Devletler de böyledir; dostu az düşmanı çok olan bir ülkede bireysel ve toplumsal kaygılar yükselir. Ekonomisi büyük zararlar görür. Üretime, yatırıma ayıracağı kaynakları borç faizlerine ve savunmaya harcamak zorunda kalır.

Türkiye bugün ne yazık ki, “dostu kalmayan ülke” konumundadır!

Hatırlayalım; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD için ne diyordu? “ABD bizim stratejin ortağımız, model ortağımızdır!” ABD’den gelen her türlü talep koşulsuz yerine getiriliyordu. Öylesine ki, aynı Erdoğan; “BOP-Büyük Ortadoğu Projesi Ortadoğu’ya demokrasi getirme projesidir. Ben de bu projenin EŞBAŞKANIYIM” diye açıkça konuşuyordu!Ne oldu? Ortadoğu’ya demokrasi mi geldi?

Tam tersine, ABD çıkarlarına koşulsuz hizmet edecek yeni diktatörler işbaşına geldi!

IRAK, mezheplere ve etnik kökenlere göre bölündü, fiilen parçalandı. Irak petrolleri Kuzey Irak Kürt Yönetiminin ve İŞİD Terör örgütünün elinde!

SURİYE, kanlı bir iç savaş süreci yaşadı. Batı emperyalizmi Esad yönetimine karşı savaşan örgütleri açıkça destekledi, para ve silah yardımı yaptı. Ülke fiilen parçalandı. Hala kan gövdeyi götürüyor! Türkiye’de siyasal iktidar, açıkça Esad yönetiminin yıkılması için çalıştı ve çalışıyor. Ne geçti elimize? Suriye’deki PYD örgütü lideri Türkiye’de üst düzeyde ağırlandı, gizli toplantılar yapıldı.. Ya sonra? Şimdi, PYD ile ABD ordusu işbirliği içindeler! Biz; “PYD Terör örgütüdür” diyoruz ama ABD’nin Türkiye’yi adam yerine koyduğu yok!

ABD’nin en gelişmiş silahları, füzeler ve insansız hava araçları bile  PKK’nın elinde! PKK Güneydoğu kentlerimizi tonlarca patlayıcı ile donatmış. Nereden bulmuşlar bu kadar patlayıcıyı? Kimler vermiş, nasıl vermiş? AKP’nin ağır toplarından Hüseyin Çelik bile; “PKK şehirlere silah yığarken devlet eli kolu bağlı bekledi” diyor! Bizatihi Erdoğan; “Valilere biz talimat verdik, dokunmayın diye” diyor! Ama sorumluluğu kabul etmiyor!

Eski Başbakan Davutoğlu; “Suriyeli mültecilere 5 yılda 30 milyar dolar harcadık” diye açıkladı. ( 5.Şubat 2016/Gazeteler) BATI, mülteciler kendi ülkelerine gelmesin diye “rüşvet” teklif ettiler! Bizim siyasal iktidarımız kabul etti! Ama o parayı bile vermediler! “Vizesiz Avrupa” sözü de havada kaldı! Biz Avrupa Birliği’nden 3 milyar Avro beklerken, ABD Uluslar arası Yardım Ajansı bile “Yolsuzluk var” diye yardımı kesti!

Suriye dalaşında, ABD’nin eli güçlensin diye Rus uçağını düşürdük, önce dayılandık, sonra suçu ve günahı pilota yıktık! Rusya’nın ekonomik ambargosu yüzünden turizm sektörümüz, gıda ithalatçılarımız ve Rusya ile iş yapan şirketlerimiz perişan oldu!

İRAN’la, İsrail’in güvenliği için topraklarımızda kurulmasına göz yumduğumuz FÜZE RAMPALARI yüzünden aramız açıldı. İran; “Bir durum olursa önce Türkiye’yi vururuz” diye tehdit etti!

YUNANİSTAN; Türkiye’ye bağlı 17 adamızı fiilen işgal etti, gıkımız çıkmıyor!

ALMANYA; güya mülteciler için AB yardımı yapılması için en büyük çabayı gösteren ülkeydi ama şu anda parlamentosunda “Soykırımı tanıma yasası” çıkarmakla meşgul!? Ve aynı Almanya, “Türkiye’de askeri üs kurmak istiyor! Neden?

Özellikle ERDOĞAN, AKP tabanına hoş görünsün diye İSRAİL için atıp tutuyor ama “Davos Şov” dan bu yana en büyük dış alımı İsrail’den yapıyoruz! Neden?

Bu da yetmedi, “Türkiye, vetoyu kaldırdı, İsrail NATO’ya giriyor!” NATO üyesi İsrail’e bir daha nasıl kafa tutacaksınız?

FRANSA; “Soykırım Yasası” nı çıkardı, Sarkozy “AB içinde 70 milyon Müslüman’ı istemem” dedi ama Fransa’nın NATO’nun askeri kanadına yeniden girişine onay verdik!

Sözün özü; tutarsız, ikiyüzlü dış politikalar yüzünden dünya ölçeğinde ne prestijimiz kaldı ne de güvencemiz!”

Hele siz durun, bir de “BAŞKANLIK” olursa, daha kimbilir neler göreceğiz?


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları