sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sedat ÇORUH

26 Kasım 2009 Perşembe Saat: 00:00

Büyük Önder Atatürk

Sedat ÇORUH

Büyük Önder Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Büyük Önder’i yazacak ve anlatacak o kadar

Büyük Önder Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Büyük Önder’i yazacak ve anlatacak o kadar konu,o kadar meziyet ve o kadar başarı var ki, hangi konulardan başlayacağımı bilemiyorum. Tarihe ölümsüz damgasını, ancak dahi ruhlar ve devrimci ruhlar vurabilir,bize göre de Büyük Önder Atatürk işte o dahi ve Devrimci ruhlardan biridir.

Atatürk’ün askeri,siyasi,sosyal dehası,devlet adamlığı ve milleti için,vatanı için yaptığı fedakarlıklar anlatmakla bitmez. 1.Dünya savaşında, o Büyük Asker, adeta savaşmadık cephe bırakmamıştır. Başta Çanakkale,Libya,Filistin,Balkan cepheleri olmak üzere bir çok cephede savaşmış ve inanılmaz başarılara imza atmıştır. Bu savaşlarda göğüs göğüse muhaberelere dahi katılmış ve yaralanmıştır.

Bütün bu inanılmaz fedakarlık ve başarılara rağmen ; Bazı vatan-millet düşmanları ,sözde yazar ve gazeteciler köşelerinde ‘’Çanakkale’nin aslında geçildiğini, Çanakkale’nin geçildiğinin ispatının İstanbul’un işgali olduğunu,eğer Çanakkale geçilmeseydi,İstanbul işgal edilemezdi’’diye yazıyorlar. Bu kadar aşağılık bir iftira olamaz,güya bir takım Atatürk düşmanı,millet düşmanı güruhlar, bu tür iftiralar atarak Atatürk’ün büyüklüğünü küçültmüş olacaklar.

Bir kere Çanakkale savaşı 1915 yılında yapıldı,İstanbul ise 1920 yılında işgal edildi,şimdi soruyorum, bu kadar aşağılık bir iftira olur mu,savaştan 5 yıl sonra olan hadise için, bu aşağılık güruh Atatürk’ü sorumlu tutuyor.Bu kadar aşağılık bir yalan olur mu,tabi daha nice yalan ve iftiralar…

Bu güruh her konuda Osmanlıyı,Vahdettin’i göklere  çıkarıyor,Atatürk’ü ise her konuda eleştiriyor ve iftiralar atıyorlar.İşte Atatürk,Ege adalarını,Kıbrıs’ı,Balkanları,Musul ve Kerkük’ü kaybetmiş. Allah aşkına Atatürk bitmiş tükenmiş bir memleketi yeniden ayağa kaldırmadı mı,olabilecek en az zararla 1.Dünya savaşından ve Kurtuluş savaşından bizi çıkarmadı mı?

Koskoca İmparatorluğun Avrupa,Balkanlar,Rusya,Afrika ve Arap yarımadasındaki topraklarını, Osmanlı kaybetmedi mi,Padişahların yaptıkları yanlışları neden yazmıyorsunuz,Vahdettin maden o kadar büyük Devlet adamıydı, size göre Atatürk’ü neden görevlendirdi,onu neden seçti,kendisi Anadolu’ya çıkıp,kendisi Atatürk olsaydı,hem kendiside zaten mevcut Padişah, herkes onu daha çok dinler ve itaat ederdi,tarih yalan söylemez ve tarih affetmez bu yalanları.

Küçücük bir iyilik veya menfaat karşısında eğilip bükülenler,bir millet için savaşıp,yeni bir Devlet kuran,onlara Cumhuriyet’i armağan eden,bir çok devrimi ve akıl almaz kalkınma hamlelerini yapan,milleti için sağlığını feda eden,ağır hasta iken dahi Hatay meselesi ile uğraşan Büyük Önder’e eğer vefa gösterilmiyorlarsa,bu asla onun değerini düşürmez aksine yüceltir,Büyük Önder’i saygı ve rahmetle anıyoruz…


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları