sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sedat ÇORUH

30 Aralık 2009 Çarşamba Saat: 00:00

Gerilimin Kaynağı Medya

Sedat ÇORUH

Medya uzun zamandır,Ülkemizde siyasi

Medya uzun zamandır,Ülkemizde siyasi ortamı bozacak ve gerilimi tırmandıracak yayınlar yapmaya devam etmektedir. Medya açıkça şunu demektedir,Hükümet mutlaka benim dediklerimi yapacak, aksi halde gerilimi tırmandırırım ve onu zor duruma sokarım.

Ülkemizde ne yazık ki, halkın iradesine ,yani demokrasiye saygı ve bağlılık yoktur. Bütün siyasi kesimler, kendi düşüncelerinin hayata geçmesi için demokrasi dışı yollarla Hükümeti baskı altında tutmaya çalışmaktadırlar.Düşünün ki, halkımız seçimlerde Hükümete 4 yıl Ülkeyi yönetme yetkisi vermiş,ancak bazı kesimler, başta muhalif basın olmak üzere bunu hazmedemiyor ve Hükümete çeşitli yollarla baskı yapmaya çalışıyorlar.

Sevgili medyamız bunu yaparken de halkı kullanmaktadır. Halkın Hükümetin icraatlarından rahatsız olduğunu,halkın laiklik konusunda kaygılı olduğunu yazmaktadırlar. Oysa hepimizde biliyoruz ki,halkımızın hiç bir zaman laiklik diye bir kaygısı olmamıştır.

Halkımızın gerçek kaygılarını hepimiz biliyoruz. Halkımızın demokrasi kaygısı var,aş-iş kaygısı var,kültürel ve dini kaygıları var,ancak medyanın kendi kaygılarının hiç birini halkımız, bir tehlike olarak görmemektedirler.

Aslında Ülkemizde gerçek kaygı ve korkunun nedeni şudur ;Medya ve Ülkemizde ki bir takım oligarşik yapı,yani gerçek iktidar sahipleri, iktidar gücünün gerçek manada ellerinden gitmesinden korkuyorlar ve bunu da hukuk ve demokrasi dışı yollarla engellemeye çalışıyorlar. Yoksa halkımızın % 47 ‘sinin oyunu alan bir hükümetten halkımız neden endişe etsin,asla endişe etmez ve etmiyor,ancak asıl iktidar sahipleri,güçlerinin ellerinden gideceğinden endişe ediyor, sorun tamamen budur.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları