sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sedat ÇORUH

4 Şubat 2011 Cuma Saat: 00:00

İnsanlık Tarihi ve Avrupa

Sedat ÇORUH

Yüce Rabbimiz 1500 yıl önYüce Rabbimiz 1500 yıl önce insanlık alemine rahmet olarak, Hazreti Peygamberi göndermiş ve o adı güzel kendi güzel Peygamber de,bir hırka ile gelmiş ve yine bir hırka ile bu fani dünyadan göçmüştür. insanlığa tek olan tanrıya inanmalarını ve ibadet etmelerini, birbirlerine haksız etmemelerini, haksız yere adam öldürmemelerini, çalmamalarını, kumar oynamamalarını, içki içmemelerini, zina etmemelerini ve kendisinin daha önce gelen Peygamberleri tasdik edici olarak geldiğini insanlığa tebliğ etmiştir.

Şimdi sorarım Papa’ya, insanlığa yalnız ve yalnızca iyiliği ,güzelliği, güzel ahlakı getiren, kendisinden önce gelen bütün peygamberleri yücelten, adı güzel kendi güzel Peygamberi eleştirme cüretine düşenler, yalnızca kendi kendilerini alçaltmış olmazlar mı?

FRANSA’YA TEPKİMİZ

Fransa meclisi geçen hafta çıkarmış olduğu ‘’sözde Ermeni soykırımını inkarı suç sayan’’ yasa ile tartışmasız bir biçimde dünya tarihine geçmiştir. Zira dünya tarihinde, insan haklarına, özgürlüklere ve yasa yapma tekniğine bu kadar aykırı bir düzenleme asla görülmemiştir ve görülemez.

Çünkü konu hangi boyutu ile ilgili olarak incelenecek olursa olsun, böyle bir yasayı hiç bir ülke kabul edemez. Konunun siyasi ve diğer boyutlarını bir kenara bırakalım, her şeyden önce yasa yapma tekniği açısından böyle bir yasa kabul edilemez. Konunun diğer boyutlarına gelince, demokrasi,fikir özgürlüğü açısından da, böyle bir yasa kabul edilemez. Ancak Fransa’nın asıl amacının bizim Avrupa Birliği üyeliğimizin engellenmesi ve kendi Ermeni vatandaşları açısından seçim yatırımı yapmaktır. Fakat sonuç olarak amaç ne olursa olsun, böyle hukuk ve insan haklarını hiçe sayan düzenlemeleri yapma hakkı hiç bir ülkeye verilemez.

Bu durumda neler yapılabilir ; Başta Devlet olarak Fransa’ya ihale verilmemeli,büyük şirketlerin ihale ve diğer işleri durdurması,halkımızın Fransa’ya ait malları boykot etmesi ilk başta düşünülebilecek protesto yöntemlerdir. Bu tepkilerden sonuç alınamazsa, daha sonra diğer yöntemlerde devreye sokulacaktır. Ancak ben bu tepkilerimizin işe yarayacağını ve Fransa senatosundan bu yasanın geri çevrileceğine inanıyorum. Çünkü daha öncede Fransa ve diğer bir çok ülke aynı denemeleri yapmış ve sonra bu denemelerin pahalıya mal olacağın anlayınca vazgeçmişlerdir.

Ancak sonuç olarak, ne tepki verirsek verelim asla aşırıya kaçmamalıyız, aksi halde haklı davamızda haksız konuma düşeriz.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları