sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sedat ÇORUH

15 Temmuz 2014 Salı Saat: 14:58

İsrail ve Katliamları

Sedat ÇORUH

İsrail  yaklaşık 60 yıldır ; çocuk,kadın,yaşlı demeden Filistin’de inanılmaz katliamlarına devam ediyor.(Bugüne kadar binlrece kişi katledildi,bunların 1/3’ü çocuk) Beni İsrail’in katliamları şaşırtmıyor,ancak dünyanın ve özellikle İslam dünyasının duyarsızlığı şaşırtıyor.                       

İsrail ve dünyadaki 2 büyük destekçisi Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere tarih boyunca hep bu katliamlara ortak oldukları ve destekledikleri için beni şaşırtmıyor, ancak diğer dünya ülkelerinin ve İslam dünyasının duyarsızlığı gerçekten inanılmaz boyutlara ulaşmıştır.                        

Ülkemizde maalesef bazı yazar ve gazeteci arkadaşlarımız,İsrail’in katliamlarından Arapları sorumlu tutmakta ve Arapların Filistin’e destek olması gerektiğini yazmaktadır. Ben şimdi bu arkadaşlarımıza soruyorum. Filistin’den bütün İslam alemi ve bütün insanlık sorumlu değil midir?                        

Yüce Kitabımızda, ‘’Müminler kardeştir’’ diye buyurulmuyor mu? Hazreti Peygamber buyuruyor ki, ‘’Müslümanlar bir vücudun organları gibidir,organlardan birinde bir rahatsızlık olduğunda diğer organlarda bundan rahatsız olur.’’Şimdi bu ayet ve hadisler karşımızda bize böyle ağır ve büyük bir sorumluluk yüklerken,bizim bu sorumluluğu başkalarına atmamız veya bu sorumluluğu inkar etmemiz mümkün mü veya doğrumu?      

Şimdi sorumluluğu başkalarına atma değil,birlik beraberlik ve dayanışma zamanıdır. Unutmayalım ki Kurtuluş savaşında,başta Hindistanlı,Pakistanlı,İranlı ve Arap müslüman kardeşlerimiz olmak üzere bütün dünya müslümanları bize yardım etmiştir,ayrıca Kıbrıs savaşında da bize en büyük yardımı bir Arap ülkesi olan Libya vermiştir,yine 1999 büyük deprem felaketinde de en büyük yardımı bize Araplar yapmıştır.        

Zaten İsrail’de müslümanların bölünüp parçalanmasını istemektedir,biz İsrail’in bu amacına hizmet mi edelim. Şuanda çok acele olarak İslam dünyası bir araya gelip,Filistin’e madden ve manen yardımcı olmalıdır,iyi bir organizasyon yapıldığında, fedakar halkımızın çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklar yapacağını düşünüyorum. Yeter ki bu hayırlı hizmete ön ayak olunsun.        

Gerçekten Filistinli kardeşlerimiz bu ümmetin yetimleri konumundadır,çünkü öyle bir millet düşünün ki ;her ailede şehit,her ailede gazi ve her ailede zindanda ve sürgünde bir yakını var. Yahudiler Filistinli aileleri yok etmekle kalmıyor, aynı zamanda onların evlerini de yıkıp,onları yurtlarından sürgün ediyorlar. Soruyorum şimdi yapılan bu insanlık dışı katliamlara hangimiz duyarsız kalabiliriz.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları