sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sedat ÇORUH

5 Haziran 2009 Cuma Saat: 00:00

Körfez Belediyesi

Sedat ÇORUH

Körfez Belediye Başkanı Sayın Yunus Pehliva

Körfez Belediye Başkanı Sayın Yunus Pehlivan’ın, ne kadar dürüst, çalışkan, içten ve samimi bir insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Samimiyetle güzel şeyler yapmaya çalışıyor, göreve başladığında, adeta bitmiş tükenmiş, bütçesi iflas etmiş, başta kendi işçileri olmak üzere, herkese borcu olan, adeta iflas durumunda olan, bir Belediye teslim aldığını biliyoruz.

Öncelikle işe ciddi tasarruf çalışmaları ile başladı, Belediye’nin önemli borçlarını ödedi ve tasfiye etti, Belediye bütçesini döndürülebilir seviyeye getirdi ve önemli projelere imza attı, bunları hiç kimse inkar edemez.

Başta Yarımca ve Tütünçiftlik sahilleri olmak üzere ciddi projelere imza attı. Biz her zaman iyi niyetle Başkanımızın yapmış olduğu icraatları, anlatıyor ve takdir ediyoruz.

Ancak bir gazeteci olarak yeri geldiğinde de, yapıcı olmak şartı ile, eleştirilerimizi tabiî ki yapmamız gerekir. Eleştirinin olduğu yerde gelişme olur, eleştiri yoksa, insanlar hatalarını göremezler ve buda daha büyük yanlışlara neden olur.

Halkımızın Sayın Başkan’a en önemli eleştirileri, kendisine ulaşamamaları, kendisinin halkla yeterince diyaloga girmemesi, onların dert ve sıkıntılarını dinlememesi gibi eleştirileri bulunmaktadır.

Ayrıca yapılan ve devam eden hizmetlerin, şehrin caddelerinin, parklarının ve diğer icraatların bizzat Başkan tarafından yeterince denetlenmediği gibi bir takım eleştiriler yapılmaktadır.

Bende merakımdan bazen şehrin bir takım cadde ve sokaklarını geziyorum. Gördüğüm manzara şudur; cadde, sokak ve parklarda inanılmaz ölçülerde temizlik problemi var. Cadde, cadde, park park isim verebilirim zira bizzat kendim gidip gezdim gördüm ve notlarımı aldım. M. Akif Ersoy Cad. ve o caddenin alt kısmında, Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nun yanında bulunan iki parkta inanılmaz temizlik problemi ve yeşil alanların sulanması sorunu var. Bağdat Caddesi ve bu caddede bulunan parklar, başta M. Sinan Camii ve diğer camiilerin bahçeleri temizlik manasında çok ciddi problem yaşamaktadırlar.

Sayın Başkan yukarıda yazmış olduğum konularla ilgili yeterli görevlendirmeleri eminim ki yapmıştır ancak sorun görevlendirme değil, sanırım sorun bu görevlileri yeterince denetlememek, ödül ve ceza uygulamasının sağlıklı olarak çalışmamasıdır.

Bir çok konuda başarılı hizmetler yapan Sayın Başkan’ın, yukarıda belirtmiş olduğumuz konularda da, gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları