sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sedat ÇORUH

6 Kasım 2013 Çarşamba Saat: 10:43

Seçim Çalışmaları

Sedat ÇORUH

Her parti kendi plan ve programına göre bir takım çalışmalar yürütmektedir. Biz isteriz ki elbette bu yarış oldukça centilmen bir şekilde geçsin. Ancak son zamanlarda bırakın centilmenliği, tarafların birbirlerine hakaret ettiği, iftiralar attığı, hatta birbirlerinin propaganda çalışmalarını engellediğini, bunu daha da çirkinleştirerek karşı tarafa fiili saldırıların yapıldığı boyutlara ulaştığını görmekteyiz. Hiç şüphesiz bu hareketler hiç bir şekilde bize ve bizim insanımıza yakışan hareketler değildir.
Bundan sonra bütün seçim çalışmalarının centilmence hiç bir sorun çıkmadan geçmesini diliyorum. Ayrıca siyasiler seçim ziyareti yaptığında bazı insanların oldukça nezaketsiz tutum takındıklarını, adeta gelen misafire hakaretamiz sözler sarf ettiklerini duyuyor ve görüyoruz, bu hareketler kesinlikle bize yakışmaz, bir siyasiyi eleştirebilirsiniz, soru sorabilirsiniz, ama onu aşağılamak, hele hele ona hakaret etmek asla bize yakışmaz.
Değerli halkımızın hiç şüphesiz oy verirken bu hususlara dikkat edeceğini düşünüyoruz. Dürüst, ilkeli, iyi bir kadroya sahip, iyi bir programa sahip, vizyon sahibi, demokrasiden yana olan, birlik ve beraberlikten yana, kadroların iş başına gelmesini diliyoruz.
Bu seçim çok önemli, zira halk hem çalışmayan,hiç bir değer üretmeyen bir takım başkanlarını daha iyileri ile değiştirecek ve aynı zamanda gerek iktidara, gerekse muhalefete vermesi gereken mesajı verecektir.
Zira siyasi ortam, sürekli bir takım gelişmelere gebedir,aynı zaman da seçmende de, gerek övgü manasında, gerekse tepki manasında, belli süreler geçtikten sonra birikim oluşur,bu birikimde seçim dönemlerinde harekete geçer ve sonuç alır, o nedenle herkes seçim dönemlerinde, üzerine düşen görevi mutlak manada yapmalıdır,aksi halde ders almayanlar bir dahaki seçimi göremeyebilirler.
Partilerimizin demokrasi iddiasının sözde kalmaması için,bütün adayların ön seçimle belirlenmesi ,gerek demokrasinin, gerekse yönetim kadrolarındaki kalitenin artırılmasının gereğidir. Aksi halde sürekli olarak olduğumuz yerde kalmaya mahkum oluruz.Bu bizim ileri demokrasi hayalimiz,her parti belediye başkan adayını,milletvekili adayı ve belediye meclisi üyesi adayını,gizli oy,açık tasnif yöntemi ile,ön seçimle seçecek ve sonucunda genel merkez kesinlik kabul edecek, bu olduğunda inanın hem kaliteli adaylar ön plana çıkacak,küskünlük olmayacak, herkes sandığa saygı duyacak ve sonuçta demokrasi ve halkımız kazanacak.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları