sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tuğman KAYALI

21 Şubat 2014 Cuma Saat: 14:43

Merhaba

Tuğman KAYALI

Sevgili "Belirtiyorum.com" okurları, sürekli takip ettiğim, tarafsızlığına inandığım bu sitede yazı yazmaya başlamaktan sanırım mutluluk duyuyorum. Hangi konuları nasıl yazacağım konusunda açıkçası çok fazla fikrim yok. Ağırlıklı olarak siyaset ve ekonomi yazacağım. Yazılarımın tarafsız olacağı iddiasında bulunmak isterdim, ancak ben taraflıyım bu nedenle sürç-i klavyemden dolayı özür dilerim.

Yazacağım yazılarla amacım siz değerli okuyucuların dünya görüşlerini değiştirmek değildir. Benim penceremden gördüklerimi sizlerle paylaşmaktır.

Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde seçime girecek partilerin belediye meclis üyelerinin konuşulup tartışıldığını kentin her yerinden izlemekteyiz. Meclis üye listelerini beğenen var, beğenmeyen var. Ben şuna inanıyorum ki, karar vericiler her halükarda ince hesaplar yapmış ve seçimlerde en yüksek oyu alacak listeyi oluşturmaya çalışmışlardır.

Listelerin oluşturulmasında Cumhuriyet Halk Partisi tavrının, ülkemizde demokrasinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağı anlaşılmaktadır. CHP üye yapısının sağlıklı olmadığı yönündeki tartışmalara rağmen sandığa gitmiş ve Başkan adayı ve meclis üye listesinin beşte dördünü sandıktan çıkan kişilerden oluşturmuştur. Meclis üyelerinin yüzde yüzünün sandıklardan çıkacağının işaretlerini de net olarak vermiştir.

Çıkan sonuçlar partide memnuniyetle karşılanmış herhangi bir tartışma yaşanmamıştır. İddialı olan Adalet(!) ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi birkaç kişi bir odaya kapanarak kendilerine göre elde ettikleri verilerle listelerini belirlemişlerdir. Verilerle diyorum, çünkü kent hakkında karar verecek insanların ahbap çavuş ilişkisine veya çıkar ilişkisine dayanmaması(!) inancını taşımak istiyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi listelerin açıklanmasından sonra karışmış ağır top olarak düşünülen isimlerin gerek listelerden gerek partiden ayrıldığı haberleri haber merkezlerine düşmeye başlamıştır.

Değerli dostlar, partiler sözlerini bitirmiş kent hakkında karar verecek kişileri belirlemişlerdir. Söz artık seçmendedir. Ben inanıyorum ki bu seçimlerde seçmenlerimiz sadece konuşulan vaatlere, tutulmayan sözlere kanmayacak sandığa gerçek iradesini yansıtacaktır.

Saygı ve sevgilerimle....


Yazı Yorumları ( 8 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
H. YAŞAR 23.02.2014 22:37
sİZDEN MECLİSTE GÖSTERDİĞİNİZ MUHALEFETİN BİR UANTISINI BEKLİYORUZ. BELGELERİ AÇIKLAMANIZI BEKLİYORUZ. KOLAY GELSİN, YAZILARINIZI ZEVKLE TAKİP EDECEK VE PAYLAŞACAĞIZ
Tayfun balıkçı 23.02.2014 22:30
Mücadele gücün ve azmin konusunda hiçbir engelin sana mani olabileceğini sanmıyorum.Senin için başarı dün vardı ve bir hedefi.Bugünde var… Yarın ise başarı senin için bir alışkanlık olacak…Hayırlı olsun sayın meclis üyem
GrcanR 22.02.2014 21:01
Kutlarım. Bilginizi ve deneyimlerinizi paylaşacak çok güzel uğraşınız için çok teşekkür ederim.
Zekeriya SOYDAŞ 22.02.2014 19:27
Sayın Kayalı, belirtiyoruma hoşgeldiniz. Başarılar dilerim....
HAYRİ ALTUNOK 22.02.2014 18:37
Tuğman Bey şahsınız için hayırlı olmasını, yazılarınızın körfez dengelerini demokrasiden, eşitlikten, insan haklarından ve çevreden yana değiştirecek olmasını diliyorum..
mustafa 22.02.2014 09:53
Sizi chp den taniyoruz. Bu sitede sürekli okuyup takip ettigim yazarlardan olacaksiniz. Hayirli olsun.
salman 21.02.2014 17:28
başarılar... yazılarınızın devamını bekliyoruz...
Muzaffer OĞUZ 21.02.2014 15:29
Sayın Kayalı, aramıza hoş geldiniz. Gücümüze güç katacağınıza olan inancımla, başarılar dilerim.
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

1 Mayıs

Devamını Oku17.06.2019 - 01:41:30

İşte Sonuçlar

Devamını Oku17.06.2019 - 01:41:30

Son viraj

Devamını Oku17.06.2019 - 01:41:30

Reşat Başar

Devamını Oku17.06.2019 - 01:41:30
Tüm Yazıları