sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Umut ÇETİNER

19 Eylül 2013 Perşembe Saat: 01:19

İbre Koyun’dan yana

Umut ÇETİNER

Kim ne derse desin Mart 2014 yerel seçiminde Körfez ilçenin en şanslı partisi Ak Parti’dir.
Hatta çok daha ileri gidip aday kim olursa olsun seçimi Ak Parti’nin alma ihtimali daha yüksek diyebiliriz.
Taaakiii Ak Parti’nin siyasi rakiplerinin göstereceği aday belki seçim sonucunu etkileyebilir.
CHP ve MHP seçmenini yakınlaştırabilecek bir aday, Körfez ilçe de seçimin galibinin Ak Parti olmasının belki önüne geçebilir.
Her ne kadar bugün için CHP ve MHP’de bu ışık şimdilik gözükmüyor olsa da seçime çok az kaldığında belki dengeleri değiştirebilecek bir takım girişimler olabilir.
Tekrardan Ak Parti’ye dönersek, lafı fazla uzatmayı sevmediğimi beni yakın tanıyanlar çok iyi bilirler.
Diyeceğimi hiç esirgemeden hemen söylerim.
"Ak Parti’nin Körfez Belediye Başkanı adayı kim olacak ?" sorusunun yanıtını vermek için ibrenin bugünlerde daha çok Engin Koyun’dan yana olduğunu söyleyebilirim.
Yaklaşık 1 ay önce Ak Parti adına çok güvenilir bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre aday Engin Koyun olacakmış.
O gün için bu bilgiye ulaştığımda bunu kullanmak istemedim.
Ancak her geçen gün ibrenin Koyun lehine geliştiğini gördüğüm için bunu siz okurlarımla paylaşmayı doğru buldum.
“Neden Koyun?" denildiğinde ise Ak Parti içinde verilen cevap gerçekten çok ilginç.
Hiç kimse; “Koyun’un şu şu olumlu yanı bulunuyor” demiyor. Varsa yoksa derhal Pehlivan’ın olumsuz yanları sıralanmaya başlıyor.
Söylenen bir çok olumsuz ifadenin yanında bir kaçını sizlerle paylaşmakta yarar görüyorum.
Pehlivan’ın halktan kopuk olduğu, herkese çok yukarıdan baktığı, vatandaşa doğru düzgün randevu vermediği, görüşmediği bir çok kişinin Pehlivan’ı partiye şikayet ettiği, bırakın vatandaşı meclis üyeleriyle görüşmekten dahi kaçındığı, bazı ifadelerinde meclis üyelerini incittiği (Basına verdiği bir demeçte Fevzi Canbaz’a hitaben bizde meclis üyesi çok, kendini paralamasın. O’na bir tane verirdik, diyerek meclis üyeliğini basite alarak, üyeleri “tane” ifadesiyle dile getirdiği ), vatandaşın ve bir çok partilinin telefonuna dahi cevap vermediği, Körfez için kalıcı bir proje hayata geçiremediği ve özellikle de Yılport’a satılan liman arazisi nedeniyle üzerinin çizildiği konuşuluyor.
Şimdilik detayına girmemekle birlikte önümüzdeki günlerde daha çok irdeleyeceğimiz Yılport’a satılan arazi ile ilgili olarak Ak Parti içinde büyük tepki olduğu belirtiliyor. Şayet bu arazinin satılacak olsa bile seçime az bir süre kala, bu zamanda kesinlikle satılmaması gerektiği Ak Partililer tarafından ifade ediliyor.
Ben buradan arazinin satılması ile ilgili olarak çok kısa fikrimi açıklamak isterim. Büyük ihtimalle bu kadar tepki varken Pehlivan bu satışa onay veremeyecek ve ihaleyi iptal edecektir. Ancak bıraktığı bu imaj nedeniyle Körfez adayının belki de Koyun olmasını sağlayacaktır, diye düşünüyorum.
Adayın açıklanmasına az bir süre kaldı.
Ak Parti’nin bugün için Körfez ilçe başkanı Engin Koyun’u aday göstereceği düşünülse de bir başka isim de son anda gündeme gelebilir.
Çünkü aday adayı olmayı düşünen bir çok isim herhangi bir ışık görmedikleri için henüz ortaya çıkmamayı yeğliyorlar.
Belki de ibre Koyun’dan yana olduğu için çıkmıyorlardır, öyle değil mi ?
Hoşçakalın..


Yazı Yorumları ( 3 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
eto 20.09.2013 22:22
yunus pehlivab körfezin sevgisini kazanmış bir liderdir ben gözü kapalı oy veriyorum İKİ dönemdir .şayet ak parti genel merkezi hata yaparda . engin koyundan yana tavır alırsa oy verirsem namerdim .sayın koyun a tavsiyem bu işler baba yiğitlerin işi sen elebileiceğin en iyi yerdesin bu da bana göre talihsizliktir .YUNUS BAŞKANA BİZ KÖRFEZDE HATRİC YAPTIRACAĞIZ. .AYAK BAĞI OLMAYIN ..GERÇEK AK PARTİLİYİSSENİZ EĞER .
ferdi 20.09.2013 18:33
AKP KÖRFEZBELEDİYE BAŞKAN ADAYI % 51 FARUK DENLİ % 50 YUNUS PEHLİVAN % 49 ENGİN KOYUN ( BU SIRALAMAYI İL BAŞKANLIĞI İFADE ETTİ.)
mustafa 20.09.2013 14:23
Sn. Çetiner;Bu körfez koyunlarla değil; zekayla, bilgiyle,iyi yüreklilikle yönetilmeli.Yönetmek sanatttır.Boylaposla, gövde gösterisiyle yönetilebilseydi bugün Erhan YENİLMEZ hala başkan olurdu.Lütfen gönül gözünüz açık olsun biraz. Saygılar, başarılar.
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları