sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Umut ÇETİNER

10 Ağustos 2013 Cumartesi Saat: 11:21

“Korku-yorum (!)”

Umut ÇETİNER

“Korkuyorum(!)”, hatta çok “korkuyorum(!)” desem yanlış söylemiş olmam…
Muhalefet görevini gerçekleştirdiğini zerre kadar düşünmediğim birkaç partinin küçücük eleştirileri karşısında dahi çok sert tavır ortaya konulduğunu, zaman zaman hakarete varan ifadelere yer verildiğini görüyor olmak “korku(!)” tohumlarının hızla ekilmeye gayret gösterildiğini düşünmeme sebep oluyor.
Genelde muhalefet iktidarı eleştirir, bizde ise iktidar muhalefeti eleştiriyor…
Eleştiri yapmak üzere muhalefet ağzını açtığında ne terbiyesizliği, ne şerefsizliği kalıyor adeta “misliyle” karşılık verilip düzey hiç olmaması gereken yerlere çekiliyor. Bu durum eleştiri mekanizmasına inanılmadığını, tahammül edilmediğini gösteriyor.
Sürekli övünç ifadelerine yer verilmesinin gerekliliğinin hatırlatılması, beklide cumhuriyetin en önemli işadamlarının dahi gözünün yaşına bakılmaksızın düğmeye basılması, muhalif kimliğinin öne çıktığı siyasetçi, gazeteci-yazar, bilim adamı, asker ve bir çok kişinin kendisini cezaevinde bulması bendeki “korku(!)”nun temelini oluşturuyor diye düşünüyorum.
Çevreci olsun, aktivist olsun yada hayatını sosyal medyaya adamış olsun, eleştiri oklarını internet üzerinden kamuoyu ile paylaşan bir çok kişinin yurdun her yerinde yapılan operasyonlarla göz altına alınması, kiminin sorgulanması, kiminin tutuklanması, “korku(!)” imparatorluğunun her geçen gün daha da büyüdüğünü düşünmeme sebep oluyor.
İşte onun için “korku(!)”yorum…
Aslında; “Korkunun ecele bir faydası yok”… ama yinede bugün için “kork(!)”mamız gerekiyorsa, ...
“Korkalım(!), korkmayanları uyaralım” derim.
Ancak “korku(!)” imparatorluğunun kağıttan kuleye benzediğini de aklımızdan çıkarmayalım. Küçücük bir esintinin dahi bu kule için büyük tehlike yaratabileceğini unutmayalım.
Yakında futbol ligi maçları başlayacak, sakın olaki olumsuz tezahürat yapılmasın, siyasi içerikli tezahürat ile karşılaşılmasın diye şimdiden gereğinin yapılması için hazırlıklara başlandı. Çalışmalar hızlandırılıyor, yakında bu tür tezahürat yapanlar yasaya aykırı davranmış olacaklardır ki sonunu varın siz düşünün…
Yine sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara dikkat edelim… eleştiri içerikli paylaşımlara duvarımızda yer vermeyelim(!)… aksi durumda günün çok erken saatlerinde evinizden alınabilinir/yaşadığınız yada yaşayacağınız durumlar canınızı sıkabilir.
Onun içindir ki “korkalım(!)”, hatta tir tir titreyelim(!), korkmayanları uyaralım, tir tir titremelerini sağlayalım. Böylece vatandaşlık görevimizi yapmış olmanın verdiği huzur rahatlığı ile gözlerimizi kapatıp mışıl mışıl uyuyalım(!)…


Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Ali kurt 10.08.2013 12:50
Guzel bir yazi korkurem
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları