sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Umut ÇETİNER

19 Nisan 2009 Pazar Saat: 00:00

Sayın Saylan, Ben Çok Üzgünüm, Ya Siz ?

Umut ÇETİNER

Atatürk devrim ve ilkeleri ile gerçekleşmiş olan hakların ko

Atatürk devrim ve ilkeleri ile gerçekleşmiş olan hakların korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve çağdaş eğitim yolu ile çağdaş birey ve çağdaş topluma ulaşılması amacını taşıyan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Sayın Türkan Saylan’a çok üzülüyorum.

Sayın Saylan varını yoğunu Türkiye’nin aydınlanması mücadelesine vermiş ve bu uğurda kurduğu derneğinin yaşaması için gecesini gündüzüne katmış çok değerli bir Türkiye sevdalısıdır.

Kurmuş olduğu derneğin bir çok neferi bulunmakta olup büyük bir çoğunluğu da kendilerine Sayın Saylan’ı örnek almaya gayret göstermekte ve her zaman Saylan’ın enerjisi karşısında şaşkınlıklarını da dile getirmektedirler.

Ancak son günlerde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yönelik gözaltılar ve aramalar neticesinde de kamuoyunda çok yer alan bu dernek nerdeyse tüm yurttaşlarımızın yakın takibi haline geldi. Herkesin gözü ÇYDD’de.

ÇYDD ne yapar? Ne eder? Herkes merak ediyor. Belki adını yeni duyanlar bile derneği çok yakın takibe almış durumdalar.

Son gözaltılar ve “Ergenekon terör örgütü” adında ifade edilen bir oluşumla adının anılmış olması bir çok kişiyi üzdü.

Hele bir kişiyi o derece üzdü ki, zaten sağlık problemleri yaşayan bu kişi son günlerini hastanelerde geçirir oldu.

ÇYDD’yi yaratan bu Saygın kimlik Profesör Doktor Türkan Saylan, İstabul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Ünitesi’nde karnından ve karaciğer içinden olmak üzere iki yönlü kemoterapi tedavisi görüyor.

Son günlerde yaşanan olumsuzlukların Sayın Saylan’ın sağlık durumunda kötülük yarattığı, büyük stres ve yorgunluk nedeniyle bitap düşerek zor anlar yaşadığı kaçınılmazdır. Ancak bu duruma rağmen Sayın Saylan kameralar karşısına çıkarak dimdik duruş sergilemeye ve çok güçlü oldukları görüntüsünün herkesçe anlaşılmasına yönelik yoğun gayret içinde olduğunu da görebiliyoruz.

Doktoru tarafından aslında yoğun bakımda olması gerektiği söylenen Saylan, “Hukuk savaşımıza devam ediyoruz, biz bu ülke için gençlerimize iyi bir gelecek bırakmak için çabalıyoruz” diyor.

Ve bu nedenle bir an önce hastaneden çıkmak, çalışmalarına devam etmek istediğini belirtiyor.

Peki diğer ÇYDD şubelerinde neler oluyor? ÇYDD Genel Merkezi şubelerine ne kadar hakim durumda?

Kamuoyundan takip ettiğimize göre yurdun bir çok yerinden ÇYDD’liler akın akın Saylan’ın tedavi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi’ne gelerek kendisine destek olduklarını hissettirip güçlü görünmeye çalışıyorlar.

Halkın ÇYDD’ye ilgisi artıyor, derneğe destekler çığ gibi büyüyor, herkes bağış yapmak için gayret içine giriyor.

Örneğin ilimiz şubelerinden İzmit Şubesi üyeleri saatlerce Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü önünde bekleyerek genel başkanlarını görmek için çabalıyorlar. Saylan’a “yanındayız” mesajı verme gayreti içine giriyorlar.

Başta Sayın Saylan’ın tedavisi sürecinde ve bu zor günlerinde yanında yer alan tüm insanlarımızı alkışlarken, ülkemizin büyük bir değeri olan Sayın Saylan’a da acil şifalar diliyorum.

Evet, acil şifalar diliyorum, çünkü senin bu zor anında bile Edirne’ye gezi düzenleyip tarihi mekanları, Selimiye Camisini, Beyazıt Külliyesini, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı hipodromu, Balkan Şehitleri Mezarlığı’nı gezen ÇYDD Şube yöneticileri ve üyelerin var.

Sayın Saylan bir an önce sağlığına kavuşmalısın ve böylesine hassas bir dönemde gezi düzenleme cüretinde bulunan bu yöneticilerinden bunun hesabını sormalısın.

İşin çok ilginç yanına gelirsek Sayın Saylan senin tedavi gördüğün hastane önünde bir çok ÇYDD’li beklerken, onuruna açılan deftere bir çok insan gelip duygularını karalarken yine senin bir şube mensupların üstelikte senin yattığın hastanenin birkaç kilometre yakınından geçerek Edirne’ye gidiyorlar, geziyorlar ve tarihi yerlerimizi görmüş olmanın mutluluğu ile yine senin tedavi gördüğün hastanenin yakınından geçerek Körfez’e dönebiliyorlar.

İnanır mısın Sayın Saylan, böyle bir zamanda duyduğum bu haber beni çok derinden üzdü ama seni ne kadar üzeceğini hayal bile edemiyorum.

Çünkü ülkemizin her yerinde ÇYDD şubelerinde olağanüstü durumlar yaşanırken, tüm programlar iptal edilmiş ve tamamen genel merkeze odaklanılmış durumda iken ÇYDD Körfez Şubesi, Edirne’ye gezi düzenliyor.

Buradan ÇYDD Körfez Şubesi’nin yöneticilerine de seslenmek istiyorum. Lütfen başınızı iki elinizin arasına alın ve bir süre düşünün. Kendi kendinize bir sorun, “Biz Ne Yaptık?” deyin bakalım yanıtını bulabilecek misiniz.

Şayet bulursanız benimde lütfen haberim olsun…


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları