sanalbasin.com üyesidir
ust

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Umut ÇETİNER

25 Ocak 2019 Cuma Saat: 21:30

Zaman Birlik Zamanı

Umut ÇETİNER

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimine 2 ay gibi kısa bir süre kaldı diyebiliriz.

Bugün, Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesinden sonra  yapılan açıklama ile aday belirleme sürecine nokta konulmuş oldu.

İki genel başkan sadece Körfez penceresinden bakmadılar, Ülke genelinde birçok büyükşehir, il ve ilçeyi teker teker görüşerek karara vardılar.

Buna göre, her iki parti 30 büyükşehirin 22'sinde ve 51 ilin 27'sinde uzlaşma sağladı. İş birliği kapsamındaki 22 büyükşehirin 12'sinde CHP, 10'nun da ise İYİ Parti aday çıkaracak.

 İş birliği çerçevesinde Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla ve Tekirdağ, büyükşehir belediyelerinde CHP, Balıkesir, Kocaeli, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Trabzon büyükşehir belediyelerinde ise İYİ Parti başkan adayı gösterecek. Geriye kalan 8 büyükşehir ve 24 ilde her parti kendi adayını çıkaracak.

CHP, uzlaşılan illerden Artvin, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Giresun, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Sinop, Tunceli, Yalova ve Zonguldak'ta, İYİ Parti ise Afyonkarahisar, Aksaray, Düzce, Elazığ, Isparta, Kilis, Kırıkkale, Nevşehir, Osmaniye, Tokat ve Yozgat'ta aday gösterecek.

Kentimiz için belirtmek gerekirse, aday gösterme sürecine nokta konuldu. Şimdi sıra çalışmaya geldi.

Körfez CHP tabanında yeni bir isim belirlensin talebi vardı ancak bu talep genel başkanların görüşmeleri esnasında karşılık bulmadığı için geçmişe bir sünger çekmenin zamanı da geldi.

Şimdi Millet İttifakı adayının çevresinde kenetlenme zamanıdır.

Şayet Körfez’de seçimin kazanılması isteniyorsa CHP ve MHP’nin adayı Recep Salih ŞİRİN’dir ve herkes, tüm partililer var güçleriyle çalışarak Körfez’de seçimi almayı garanti etmelilerdir.

Unutulmasın ki özelikle de ekonomik kriz nedeniyle çok öfkeli bir seçmen kitlesi bulunuyor, insanlar büyük gelir kaybına uğradılar, bu tepkilerini de 31 Mart’ta sandıkta göstermek isteyeceklerdir, tabii ki siz bunu gerçekten gönülden isterseniz.

Körfezlilere umut olun, herkesle bire bir konuşun, bir şeylerin yanlış olduğunu değil, çok yanlış olduğunu anlatın.

Görün bak, bir anda ibre sizden yana dönecektir.

Ama öncelikle yapılması gereken bir iş var.

Yarından tezi yok ilk olarak bunun yapılması ve kamuoyu ile mutlaka paylaşılması gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Cuma Namazı, Cenaze Namazı veya bir takım etkinliklerde bir araya gelen ancak aralarında ciddi bir soğukluk olduğu gözlenen CHP Körfez Belediye Başkan Adayı Bozkurt USLU ile İyi Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Recep Salih ŞİRİN’in bir araya gelerek “İŞTE MİLLET İTTİFAKI ADAYI” diyerek Salih Recep ŞİRİN’in yanında olduklarını göstermeleri gerekiyor.

Elele vererek “Millet İttifakının kazanması için ne gerekiyorsa CHP ve İyi Parti birlikte bunu yapacağız” demelilerdir.

Çünkü bugünden sonra Salih Recep Şirin İyi Parti adayı değil, MİLLET İTTİFAKI ADAYIDIR.

Kazanma umudu vardır, bu güç birliğini gören seçmen geçmiş yönetime duyduğu öfkesini de yanında götürerek sandık başında çekinmeden ŞİRİN’e oyunu atabilecektir.

Bu durum, iki partinin de siyaset mutfağındaki isimlerin öncelikle başarmaları gereken durumdur.

Millet İttifakı adayı Salih Recep ŞİRİN’e başarılar diliyor, tüm alan çalışmalarında da CHP’li isimlerin ve aday Bozkurt USLU’nun ŞİRİN’in yanında olmasını diliyorum.


Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yusuf 27.01.2019 19:09
Gün Tabiki Birlik Beraberlik Günüdür..Ancak bir şartla ..Salih Şirin gidecek başka bir adayla biz birlik ve beraberliği yakalariz
 

Belirtiyorum.com İnternet Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları