Haber Detayı
09 Nisan 2010 - Cuma 00:00
 
KÖRFEZ’DE OKULLAR ARASI ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI SONUÇLANDI
Güncel Haberi


Körfez Belediyesi ve Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İlköğretim ve Lise Düzeyindeki Atık Pil Toplama Yarışması” sonuçlandı. Birincilik yarışma süresince en çok pili toplayan Atatürk İlköğretim Okulu’nun oldu.

Körfez Belediyesi ve Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İlköğretim ve Lise Düzeyindeki Atık Pil Toplama Yarışması”  sıralaması okulun topladığı atık pil miktarının öğrenci sayısına bölünmesiyle belirlendi. Bu değerlendirmeye göre Atatürk İlköğretim okulu birinci, Kirazlıyalı Tevfik Fikret İlköğretim okulu ikinci ve Uluğbey İlköğretim okulu üçüncü oldu. En az pil toplayarak yarışmaya katılan okullar arasında sonunculuğu ise Körfez Oruç Reis Anadolu Lisesi elde etti.

Yarışma süresince öğrenciler tarafından toplanan 900 Kilo (48 bin adet) atık pil Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğüne teslim edildi. Yarışma kapsamında Körfez Belediyesi ödül olarak okullara 1 ton fotokopi kâğıdı dağıttı. Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Ali Osman Yıldırım geri dönüşüm ile ilgili bu tür faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.Yıldırım“Evlerimizde bulunan bu tehlikeli atıklar  yarışma kapsamında geri kazanılmış olup, doğal çevrenin korunmasına önemli bir katkı sağlanmış oldu. Bu toplanan atık piller toprağa veya çöp kutularına atılmış olsalardı yüz binlerce ton toprağımızı kirletecekti. Zira doğaya atılan piller, içerisinde tehlikeli metaller içerdiklerinden yağan yağmurlarla kolayca toprağın kirlenmesine yol açmaktadırlar”. dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Metehan OĞUZ
 
Etiketler: KÖRFEZ’DE, OKULLAR, ARASI, ATIK, PİL, TOPLAMA, YARIŞMASI, SONUÇLANDI,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler