Haber Detayı
09 Mart 2009 - Pazartesi 00:00
 
RÖPORTAJ; DP’de zor günler yaşatan Yücel Şanlı; “Hayallerin peşinden değil, bu saatten sonra gerçeklerin peşinden koşsunlar”
Röportaj Haberi


Demokrat Parti’de büyük sıkıntı yaratan adeta bir an için Canbaz’ın şansı azalıyor denilmesine vesile olan Yücel Şanlı ilk kez Belirtiyorum.com’a konuştu. Çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Şanlı kamuoyunu yine oldukça meşgul edecek gibi gözüküyor. Özellikle Demokrat Parti’de büyük çalkantılar meydana getirebilecek olan röportajı zevkle okuyacağınızı tahmin ediyorum.

Yücel Şanlı kimdir?

1965 Pendik doğumlu olup yine aynı yıl Yarımca’ya yerleşen Nizamettin ve Münevver Şanlı’nın 4 çocuğundan biriyim. Yarımca’dan evliyim, eletrik teknisyeniyim, şu anda AÖF öğrencisiyim.

Kaç yıldır siyasetin içindesiniz?

Ben siyasete girmedim. Sebebi ise ablamın eşi Nevzat Ercan’dır. Ercan, DP Genel Başkanlığı, Orman bakanlığı yapmış, Devlet bakanlığı yapmış birisidir. Benim siyasete girmem doğru olmazdı. Çünkü kendi gücümün haricinde ekstra bir güç kullanmış olacaktım. Hak etmediğim yerlere gelmiş olacaktım.

Ne zamandan beri partidesiniz?

1991’den beri Demokrat Parti’deyim. Enişte orada olunca bir yere gidemiyorsun zaten. Enişte Genel başkan yardımcısı nereye gideceksiniz? Eniştem son zamanlarda rahatsızlığı nedeniyle partide görev almadı.

Soylu ilçemize geldiğinde görüşme imkanınız oldu mu?

ADAM BİZLE ÇALIŞMAYI DÜŞÜNMEMİŞ
Çağırdılar, “gel elini kaldıralım” dediler ama ben kabul etmedim. Basın açıklaması yapmadan yarım saat önce genel başkan yardımcılarından biri aradı. İstediğin sıralamayı verelim dedi. Listeler ayın 23’üne kadar değişebiliyordu. Adam bizle çalışmayı düşünmemiş açıklanan liste ortada. Bu saatten sonra değil 1.sıra bütün listeyi sen doldur deseler ben bunu kabul etmem. Bana uygun olmayan bir durum.

Özellikle CHP ve DP’de üyeler seçildikten sonra yönetimle bağlarını kesiyorlar. Sizce bu neden?

EMEĞİMİZ HARCANDI
Bizim durumumuz biraz farklı. Başka partilerde de meclis üyelikleri boşlukları oluşturuldu. “Gelin meclis üyesi yapalım, sıralamaya koyalım” dendi. Yani insanlar beni kızgın zannediyor. Kızmıştık ama emeğimizin harcandığına kızmıştık. Biz burada emeğimizin mücadelesini verirken herhangi bir partide isterse 30. sıra olsun gidip ben orada sıraya girebilir iyim? Orada 2, 3 yıldır emek vermiş insanlar var. Turgay başkana telefonda aynen bunu söyledim. “4., 5. sıra için sizin gözlerinizin içine bakan insanlar var” dedim. Ben buradan gidip o sırayı kabul edemem. Çünkü emek harcamamışım, harcasaydım isterdim o sırayı.

Demokrat Parti’de çok emeğim var mı demek istiyorsunuz?

ANAHTARLAR KAHVEDEKİ ADAMA BIRAKILMIŞ
Biz anadan doğma, dededen demokrat partiliyiz. Orada gençken bayrak asmayı, harcadığımız emekleri geçin 22 Temmuz’un sonunda parti yönetimi istifa etmiş, ilçe yönetimi istifa etmiş, anahtarlar kahvede oturan adama bırakılmış, biz oradan aldık anahtarları.

Neden? Niçin?

BİZİM ARKAMIZDA OYUMUZ OLMADIĞINI ZANNETTİ
Fevzi bey kendisini başkan olmaya layık görüyor da bizi niye 1. sıraya layık görmüyor onu anlamadım, bu 1. “Kardeşim 1. sırayı istedi bende veremezdim” dedi veya kontenjana niye layık görmüyor bunu anlamadım, bu da 2. Bizim arkamızda oyumuz olmadığını zannetti.

Peki size daha önceden verilmiş bir söz var mıydı?

“Kimseye bir söz verilmedi” dendi. Fakat ben öğrendim ki oturulup pazarlık yapılıyor, söz veriliyor. Arif Kızılkaya’yı yolda görüyor, “Arif Bey size 1. sırayı vereyim” diyor.

Foto şaka ama o dediğiniz olay?

Şaka gerçek oldu. Yarı foto yarı şaka ama yinede gerçektir bu tamam mı.

Siz biraz hissi davranmıyor musunuz?

Yok, değil, değil. Öyle bir insan değilim. Şimdi biraz amiyane olacak oturuldu, pazarlık yapıldı, bizle hiç kesinlikle oturulmadı, bir şey sorulmadı. Bizim yerimiz garanti diye biz de rahat tavırlar sergiledik. Çünkü kendisi 1 emek vermişse, herkes bilir 1 emekte ben vermişimdir. Kendisine başkanlığı düşünüyorsa bana da bir şeyler düşünmek zorundaydı. Salih benim kayınbiraderim gibidir, bana “yola çıktım benimle çalışır mısın?” dediğinde, “Abi senden önce söz verdiğim insanlar var, yola çıktığım insanlar var, yolda bırakamam”  demişimdir kendisine. Kibarca reddetmişimdir, Salih’de kırılmamıştır. Her gördüğü yerde selamını eksik etmemiştir. Saygısını eksik etmemiş, benim çalışmalarıma da destek vermiş birisidir. O’na bu saygısından dolayı da teşekkür ediyorum.

Sizinle ilgili haberlerimize çok yorum geliyor. Sizce neden?

Yorumları okuyoruz ve çok üzülüyoruz. Yücel sırayı beğenmemişte, yok 7. sıra verilmişte. 7 sırada mimar bey vardı Mimar Sinan Mahallesi tarafından istenmemiştir. Ortalık o gün partide karışmıştır. Şöyle bir laf kullanıldı, “bu sırada herkese oy veririm ama bu adama oy vermem” denildi. Ve o gün Mimar Sinan mahalleliler partiyi bastı.

Liste açıklandığı gün mü oldu?

Evet, benim orada ağır konuşmamla birde peşine mimar Sinanlılar tepki gösterince o ağlayarak evine gitti.

Siz o olaydan sonra kaç partiyle görüştünüz?

Çok partiyle görüşmedim. Çok partiyle görüşmemin önü kesildi bir şekilde.

Nasıl yani?

Ben yaptığım basın açıklamam da gelip burada oturacaktım. Gelip oturmama sebebim benle birlikte bütün gençlerde ayrıldı. Mahalle mahalle tüm partinin  gençleri partiden ayrıldı. Hereke’de ki insanlar ayrıldı. Kirazlıyalı’nın, Yeniyalı’nın bir kısmı ayrıldı. Hacıosman’ın tamamı ayrıldı. Atalar mahallesi’nde bir kısım ayrıldı. Mimar Sinan Mahallesi’nde de aynı şekilde çok büyük bir bölüm ayrıldı. Başka oy almayı düşündüğünüz yerlerde adını vermeyeyim onlarda ayrıldı. İnsanlar bunu sadece orada Yücel Şanlı adını görmedikleri için yaptı. Herkes beni arıyor, 3 tane batarya ile dolaştım insanlara bunları anlatabilmek için. Ben o gün basın toplantısında “tüm partilere eşit mesafedeyim, tümüyle görüşeceğim” dedim. İlk arayan parti Ak Parti oldu. Salih Bey zaten her zaman görüşebildiğim abimdir.

Karar süreciniz nasıl oldu?

Yağmur Lokantası’nda tüm mahallelerin gençleriyle, liderleriyle toplantı yaptım. Hereke’de toplantı yaptım. Neye karar vereceğimize ben tek başıma karar vermedim. Neticede gençlerden Ak parti, CHP, MHP diyen oldu. Hereke ayağında hiç problem olmadı, onlar zaten CHP’ye geçelim dediler. Ak Parti’yle yolumuz ayrıldıktan sonra CHP dedik.

Son olarak kimde kesin karar kıldınız?

CHP’yi destekleme kararı aldık.

Sizin siyaseti bir takım çıkarlarla yaptığınız yönündeki eleştirilere yanıtınız var mı?

“YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI VERECEM” DİYOR.
Eğer ben bunu yapmış olsaydım zamanında yapardım. Fevzi Bey, “lütfen, sana yönetim kurulu başkanlığı verecem” diyor. Benim böyle bir niyetim olsa eniştem bakanken istediğim yerde yönetim kurulu başkanlığını alırdım. Müteahhit olmak istesem eniştem bakanken bunu da yapardım. Biz dürüst adamız. Nevzat bey 7 yıl bakanlık yapmış bir adamdır, 1 tane evi, 1 tane arabası vardır o da eski model.

Siz buradaki liste olayı için Nevzat Beyi devreye koymadınız sanırım, koysanız olurdu herhalde, değil mi? Canbaz sanırım listenin dışına çıkamazdı sanırım değil mi?

Evet aynen. Ben yerimi garanti görüyordum. Ben aday olmasaydım o listeyi o şekilde yapmasına engel olurdum, mutlaka müdahale ederdim . ama ben adayım, ahlaklı adamım. Tüm adaylar içinde bir farkım kalmıyor. Top kimde? listeyi yapacak olan kişide.

Canbaz açıklamasında, “Bu arkadaşımız Hereke’de başkan yardımcısı olacağını, Teknik hizmetler müdürü olacağını herkese söylemiş” dedi. Siz bunları söylediniz mi?

BU DİL ÇOK TERBİYESİZCE
Hayır, hiçbir şekilde söylemedim. İftira atıyor kendisi. Bu iftiralarını da kanıtlarım. Etrafında ne tip insanlar olduğunu da kanıtlarım kendisinin. Çünkü elimde bant ve teyp kaydım var. Kullandığı dil bir başkana ve bir partiyi temsil eden kişiye yakışmayan bir dil. Eğer “Ben CHP’yi karıştırırım” diyorsa bu dil çok terbiyesizce, çok ayıp bir dil. Hiç kimsenin kimseye bu şekilde konuşmaya hakkı yok. Sen neticede bir başkan adayısın, bu dili kullanamazsın. Senin orada kullanacağın lisan bir başkadır.

Bu konuda Canbaz’ı zayıf mı görüyorsunuz?

İSTİKLAL MARŞI’NIN İLK İKİ KITASINI BİLMİYOR
Fevzi beyin konuşma metinlerini ben hazırlıyordum. İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını biliyorsa ben burada bağırırım.  Bir radyo programına giderken Fevzi Bey bana sordu, “ne konuşacağım” diye. Ben basından sorumlu başkan yardımcısı olarak üstgeçitlere asılı olan “Kim bu vatan uğruna olmaz ki feda/ Şüheda fışkıracak toprağı sıksan da şüheda” sözünü gösterdim. Bak başkan bunlar Mehmet Akif’i kullanıyorlar ama vatanın her şeyini satıyorlar, “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı/ Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı” mısralarını kullan dedim. Çok hoşuna gitti. Hemen ezberleyemiyor tabii. “Yaz” dedi, bende yazdım verdim. Onu okudu ve radyo kilitlendi. O böyle bir adam. Kendisini bizle kıyaslamasın.

Salih Beyi nasıl görüyorsunuz?

Salih Beyin iyi bir eğitim aldığına, kültürlü bir insan olduğuna, efendi bir adam olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda dindarda bir adam olduğuna inanıyoruz. Çünkü Salih beyin yapmış olduğu Camii ortada.

Körfez’de ki bu tür camilerin yapı ağırlığı Şirin ailesine aittir. Dedesinin yaptırdığı Çerkez Camisi, Mimar Sinan Camisi, Çamlıtepe Camisi, Atalar Mahallesi Camisi gibi. Ama maalesef Salih Bey bunları kullanabilen bir adam değil? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bence kullanabilen değil de tenezzül eden biri değil.

Cehenneme giden yollar iyi taşlardan yapılmıştır. Aslında siyasette de her şey mübahtır. Sizce insanların ruh sağlığı kontrol ettirilmeli midir?

BUNU DÜŞÜNEMEYEN BAŞKAN OLUR MU?
Özellikle Fevzi beyinki. Şimdi şunu bilmesi lazımki kadın kolları burada, gençler burada, bir çok insan getirmişim partiye ciddi şekilde. Partiyi ciddi şekilde finansede ediyoruz. Ayakta tutmaya çalışıyoruz. Arabalarımız, her şeyimiz seferber, sen çok yakışıklısın, kara gözlüsün, kara kaşlısın diye kimse gelmiyor. Bu insanlar sana çalışmıyorlar. Bu insanların kim için orada oldukları belli. Sen bu adamı devre dışı bıraktığında bu insanların bir tanesini yanında bulma şansın veya bu insanalrı çalıştırma şansın var mı? Yok. Bunu düşünemeyen bir adamın başkan olma ihtimali var mı?

Size 7. sırayı teklif ettiğini söyledi. Bu doğrumu?

Çok büyük tepki var. DP kökenli insanlardan tepki var. “Böyle pırıl pırıl birisini, bu kadar çalışan bu kadar emek sarfeden birisini sen nasıl bu şekilde devre dışı bırakırsın” diye DP kökenli insanlardan tepki geldi. Dolayısıyla böyle bir yalanı uydurmak zorunda kaldı. Hiçbir şekilde listeye girmemiş bir insan nasıl 7. sırayı vermişte ben kabul etmemişim.

Sizin daha önceden kişisel bir sürtüşmeniz varmıydı?

BANA BAŞKANIM DİYEN ADAM 1. SIRADA.
Hayır, hayır hiç yoktu. Bana sorsanız, ben ilçe başkanımı gerekirse il başkanımı da yanıma alırdım, çünkü neticede insanların kaderleriyle oynuyorsunuz. 30 kişinin kaderinden bahsetmiyorum. 150 bin nüfuslu şehrin kaderinden bahsediyorum. Neticede orayı yönetmeye talipsiniz. İlçe başkanını, il başkanını, en az 4-5 seçim geçirmiş büyük ağabeylerimden 2-3 kişiyi alırım, sen beni ne kadar tanıyorsan tanı, gel Yücel Şanlı gir odaya anlat bakalım “nerelerden oy almayı düşünüyorsun? Bu seçime ne kadar katkı yapabilirsin? Seçim bölgen neresidir?” gibi sorularla o ismi iyice çözerim.  Sıralamayı kendi kafama göre değil, o insanlarla birlikte yaptıktan sonra, birde aday olmuş o 50 kişiye derim ki “aklınızdaki, gönlünüzdeki sıralamayı yapın, bana verin” herkes kafasına göre 50 kişilik bir sıralama yapar, o zaman kimin kime ne kadar saygısı olduğu da ortaya çıkar. Sıralama da zaten kendiliğinden oluşur. Orada millet benim etrafımda “başkanım” diye pelesenk dönüyor, bir bakıyorum bana başkanım diyen adam 1. sırada.

Bundan sonraki çalışmalarınızda Canbaz’la olduğu gibi Şirin’le de yakın bir çalışma içinde olacak mısınız?

Aynen olacağım, bugünden beri çalışıyorum. Turgay bey de iyi biliyor. Akşamları raporları veriyorum. Hatta sadece Salih Beye değil Sefa Beye de çalışıyorum. Çünkü Darıca’dan Hendek’e kadar çok büyük bir sülaleye sahibim.

Darıca’da da çevreniz var mı?

Evet bizdeki olaylar Darıca’ya da sirayet etmiş durumda. Orada da DP büyük bir oy kaybına uğradı. İlçe başkanı beni aradı, “fazla uzatmayalım, sen burada bizim oyumuzu çok düşürdün” dedi. Annem Darıca’nın yerlisi.

Siz seçim sonucunu nasıl görüyorsunuz?

Bana göre şu anda CHP ile Ak Parti kafa kafaya gidiyor. Arkadan MHP ve sonrada SP geliyor.

DP’yi koymuyorsunuz öylemi?

DP 5. olur. Bu nedir? Bir adam yarışa 30. metreden başlıyor, öteki adamda 1. metreden başlıyor. Senin oyun % 1, ötekinin % 30. bu ikisinin şansı bir olabilir mi? Olur ama nasıl olur? En baştan bizim gibi çalışırsa.

Seçime son 1 hafta kaldığında sizce dengeler çok değişebilir mi?

Son 1 haftada AKP’nin geçen seçimde yaptığı gibi kapalı kapılar arkasında iş tutarlarsa değişir. Ama bu saatten sonra geçen seçimde yaptıklarını yapabileceklerini sanmıyorum. Çünkü kendi içlerinde büyük bir kırılma var. Yani üst tarafta değilde seçmende kırılma var. Bu seçmendeki kırılma problemini şu yönetimle bu başkanla çözebileceklerine inanmıyorum. Çünkü benim AKP’de çok yakın arkadaşlarım var. Kırılma en başta kendilerinde.

Siz neden başkan adaylığına oynamadınız?

Bunu hakikaten düşünmedik ama önümüzdeki zamanda düşüneceğiz. Çünkü etraftan çok büyük bir baskı var.

Hangi Partiden?

Ona zaman karar verecek. Seçimden sonra kurulması beklenen sağda büyük bir parti olacak. Ankara duyumlarım bu şekilde, bu hazırlanıyor. Orada görev alabiliriz. Seçime kadar CHP’deyiz.

CHP’nin açılımlarını nasıl buluyorsunuz?

CHP’nin yapmış olduğu açılımlar ne kadar komediye de alınsa çok hoş karşılıyorum, doğru buluyorum. Yapılması gereken şeyler çünkü halkın % 50’sini karşınıza almamanız gerekiyor.

Son bir mesajınız var mı?

Sayın kamuoyundan, Körfez sakinlerinden şunu istirham ediyorum. Hayallerin peşinden değil, bu saatten sonra gerçeklerin peşinden koşsunlar. Kendilerini bu kadar oyaladığımız içinde özür diliyorum.

Teşekkürler Sayın Şanlı.

Bu imkanı tanıdığınız için ben teşekkür ederim.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Metehan OĞUZ
 
Etiketler: RÖPORTAJ;, DP’de, zor, günler, yaşatan, Yücel, Şanlı;, “Hayallerin, peşinden, değil,, bu, saatten, sonra, gerçeklerin, peşinden, koşsunlar”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
4
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
5
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
6
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
7
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
8
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
9
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
10
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
11
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
12
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
13
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
14
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
15
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
16
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
17
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
18
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
19
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
20
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
21
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
22
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
23
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
24
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
25
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
26
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
27
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
28
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
29
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
30
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
31
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
32
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
33
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
34
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
35
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
36
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
37
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
38
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
39
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
40
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
41
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
42
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
43
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
44
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
45
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
46
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
47
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
48
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
49
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
50
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
51
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
52
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
53
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
54
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
55
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
56
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
57
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
58
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
59
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
60
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
61
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
62
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
63
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
64
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
65
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
66
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
67
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
68
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
69
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
70
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
71
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
72
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
73
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
74
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
75
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
76
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
77
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
78
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
79
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
80
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
81
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
82
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
83
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
84
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
85
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
86
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
87
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
88
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
89
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
90
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
91
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
92
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
93
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
94
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
95
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
96
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
97
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
98
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
99
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
100
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
101
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
102
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
103
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
104
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
105
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
106
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
107
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
108
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
109
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
110
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
111
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
112
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
113
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
114
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
115
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
116
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
117
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
118
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
119
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
120
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
121
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
122
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
123
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
124
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
125
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
126
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
127
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
128
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
129
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
130
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
131
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
132
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
133
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
134
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
135
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
136
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
137
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
138
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
139
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
140
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
141
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
142
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
143
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
144
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
145
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
146
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
147
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
148
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
149
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
150
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
151
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
152
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
153
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
154
Göztepe
37
0
9
7
10
26
155
Göztepe
37
0
9
7
10
26
156
Göztepe
37
0
9
7
10
26
157
Göztepe
37
0
9
7
10
26
158
Göztepe
37
0
9
7
10
26
159
Göztepe
37
0
9
7
10
26
160
Göztepe
37
0
9
7
10
26
161
Göztepe
37
0
9
7
10
26
162
Göztepe
37
0
9
7
10
26
163
Göztepe
37
0
9
7
10
26
164
Göztepe
37
0
9
7
10
26
165
Göztepe
37
0
9
7
10
26
166
Göztepe
37
0
9
7
10
26
167
Göztepe
37
0
9
7
10
26
168
Göztepe
37
0
9
7
10
26
169
Göztepe
37
0
9
7
10
26
170
Göztepe
37
0
9
7
10
26
171
Göztepe
37
0
9
7
10
26
172
Göztepe
37
0
9
7
10
26
173
Göztepe
37
0
9
7
10
26
174
Göztepe
37
0
9
7
10
26
175
Göztepe
37
0
9
7
10
26
176
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
177
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
178
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
179
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
180
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
181
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
182
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
183
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
184
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
185
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
186
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
187
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
188
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
189
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
190
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
191
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
192
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
193
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
194
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
195
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
196
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
197
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
198
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
199
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
200
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
201
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
202
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
203
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
204
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
205
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
206
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
207
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
208
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
209
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
210
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
211
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
212
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
213
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
214
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
215
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
216
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
217
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
218
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
219
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
220
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
221
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
222
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
223
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
224
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
225
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
226
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
227
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
228
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
229
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
230
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
231
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
232
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
233
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
234
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
235
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
236
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
237
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
238
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
239
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
240
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
241
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
242
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
243
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
244
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
245
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
246
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
247
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
248
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
249
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
250
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
251
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
252
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
253
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
254
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
255
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
256
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
257
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
258
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
259
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
260
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
261
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
262
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
263
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
264
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
265
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
266
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
267
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
268
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
269
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
270
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
271
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
272
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
273
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
274
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
275
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
276
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
277
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
278
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
279
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
280
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
281
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
282
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
283
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
284
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
285
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
286
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
287
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
288
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
289
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
290
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
291
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
292
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
293
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
294
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
295
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
296
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
297
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
298
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
299
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
300
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
301
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
302
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
303
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
304
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
305
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
306
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
307
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
308
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
309
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
310
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
311
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
312
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
313
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
314
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
315
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
316
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
317
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
318
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
319
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
320
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
321
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
322
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
323
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
324
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
325
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
326
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
327
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
328
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
329
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
330
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
331
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
332
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
333
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
334
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
335
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
336
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
337
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
338
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
339
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
340
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
341
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
342
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
343
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
344
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
345
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
346
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
347
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
348
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
349
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
350
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
351
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
352
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
353
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
354
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
355
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
356
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
357
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
358
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
359
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
360
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
361
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
362
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
363
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
364
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
365
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
366
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
367
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
368
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
369
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
370
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
371
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
372
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
373
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
374
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
375
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
376
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
377
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
378
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
379
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
380
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
381
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
382
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
383
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
384
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
385
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
386
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
387
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
388
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
389
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
390
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
391
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
392
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
393
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
394
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
395
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı