Yazı Detayı
24 Nisan 2007 - Salı 00:00
 
Körfez Öğretmenevi...(28.08.2006)
Muzaffer OĞUZ
muzafferoguz@gmail.com
 
 

Bir okurum düğününü yapmak üzere Körfez Öğretmenevi'ne başvurmuş ve Müdür Yardımcısı ile görüşerek 1 Eylül 2006 tarihi akşamı için rezervasyonunu yaptırmış, istenen kaporayı ödemiş.

Düğün yeri ayarlandıktan sonra davetiyelerini bastırtmış, nikah şekerlerini temin etmiş ve nikah memurunun randevusunu da ayarlamış.Tüm hazırlıklarını yapmış düğüne 9 gün kala, gelen telefon dünyasını başına yıkmış.

Öğretmenevinden bir görevli aynı tarih ve saate başka rezervasyon yapıldığı için düğünün olamayacağını bildirmiş. Tepkisi üzerine görevli kişi diğer rezervasyonun daha önce yapıldığını bu nedenle kendilerinin düğün tarihinin değişmesi gerektiği açıklamasını yapmış.

Okurum, gelin tarafına olayı açıklamakta zorlanmış ve bunun sonucunda iki aile arasında ciddi problemler meydana gelmiş. Damat adayı "beceriksizlikle" suçlanmış.

Damat adayı düştüğü durum karşısında sorunu çözmek için tekrar görüşmeler yapmış, bu sefer kendisine öğretmenevi bahçesinde inşaatı sürmekte olan binada düğünün yapılabileceği söylenmiş. Damat adayı böyle bir durumu kesinlikle gelin tarafına teklif dahi edemeyeceğini düşünerek bu teklifi reddetmiş.

Sizlere kısaltarak açıklamaya çalıştığım okuruma ait gelişmeler gerçekten de çok şaşırtıcı bir durum sergilemektedir. Kim böyle bir durum ile karşılaşsa herhalde isyan ederdi.

Okurum tüketici olarak aldatıldığını veya çok ciddi bir şekilde yapılmayan iş sonucunda belki istenmeyerek de olsa düşürüldüğü durumun çok kötü olduğunu düşünmektedir. Bu zamana kadar bir çok tüketici şikayeti ile karşılaşan biri olarak böylesini ilk duyuyorum.

Bu yazıyı kaleme aldığım saatlerde yapmış olduğum araştırmaya göre Öğretmenevi yetkilileri, mağdur vatandaşımızın sorununu çözmek üzere Körfez Belediyesi'nden yardım istemişler ancak bekledikleri şekilde çözememeleri üzerine tüketiciyi Körfez Yelken Kulübü'nde düğününü yapmaya ikna ederek problemi çözmüşler.

Eminim ki Körfez Öğretmenevi yöneticileri bundan böyle daha dikkatli olacak ve bu tür sorunları yaşamamak için en kısa sürede tedbirlerini hayata geçirecektir.

Körfez Öğretmenevi yeni bir internet sitesi (www.korfezogretmenevi.com) oluşturarak hizmete açmış bulunmaktadır. Ancak en büyük arama motoru google'dan arama yaptığınızda daha önce yayımlanmış (www.korfezogretmenevi.com.tr.tc) bir site bulunmakta ve bu sitenin de çok kötü bir şekilde yapıldığı ve sadece öğretmenevimizin önceki bir müdürünün resimlerinin yer aldığı görülmektedir.

Kargaşaya son vermek adına bu durum derhal düzeltilmelidir.

Yeni internet sitesine gelince ilk etapta bakıldığında güzel bir tasarım gibi gözükmekle beraber incelendiğinde bir çok eksiklikler ve hatta yanlışlıklar hemen dikkat çekmektedir.

Bu denli büyük bir kuruluşun internet sitesinde bulunan ATATÜRK KÖŞESİ linkinin çalışmaması veya içinin boş olması üzücü bir durum olup yayımlanmadan önce düzeltilmiş olmalıydı.

Bu site belki de burada konaklamak veya aktivite düzenlemek isteyenlere ışık tutacak bir site olmalıdır. Ancak içerikler incelendiğinde ise şaşırmamak mümkün değil.

Çünkü ortamı görmek isteyenler için konulan, lokalin bir kısmı, kuaför, otel, bar, restaurant, lobi gibi bölümleri tanıtan resimler tamamen hayali... Burası bir kurum internet sitesi olduğu için kişileri-tüketicileri aldatıcı görüntülere kesinlikle yer verilmemelidir.

Yine etkinlikler linki altındaki özel günler, sünnet-düğün-nişan bölümlerinde ki görüntüler yine hayali, hatta bir kısım görüntüler Büyükçekmece Öğretmenevi görüntüleri.

Tarifeler denilen linkte bir tek fiyat dahi girilmemiş durumda. Eğer fiyat yazılmayacaksa böyle bir linke ne gerek var.

Basında Öğretmenevi bölümünde ise gazetede çıkan haberler yer alıyor ancak Körfez Öğretmenevi ile ilgili değil bulunan 7 haberin tümüde Büyükçekmece Öğretmenevi ile ilgili haberler.

Sitenin bir yerinde geçen "Öğretmenevinden 5 yıldızlı otel yemekleri" ifadesi de doğrusu bana çok ilginç geldi, takdir Körfez Öğretmenevi'ne gidip gören okurlarımızın.

Sitenin altında "WEB SAYFAMIZ HİZMETİNİZDE Gelişen teknolojiyi yakından takip eden öğretmenevi web sayfasını yayına soktu. Tüm öğretmen ve halkımızın istek ve önerilerini bize ulaştırmasından mutluluk duyarız." denilmektedir.

Buradan önerilerimi özetle ifade edersem, site tam olarak Körfez Öğretmenevi'ni yansıtmadığı sürece yayımlanmamalıdır. Bu nedenle ya eksiklikler derhal giderilmeli yada tüm gerçekleriyle bizim evimizi yansıttığında yayımlanmalıdır.

Çünkü bu site yaklaşık 2 aydır yayında ve aynı şekilde duruyor. Bu güne kadar bekledim ama ne zaman düzeltileceğini de merak etmiyor değilim doğrusu. Ben vatandaşlık görevimi yapıyorum, gerisi size kalmış...

İnternet Üzerinden Yapılan Alış Veriş.

Okurum Sibel Fitoz Çelik internet üzerinden alışveriş yapmış olup mağdur edildiğini düşündüğünü belirttiği elektronik postasında, "Merhaba,benimde sorunumu halletmemde bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ben internet üzerinden satış yapan Decorvizyon hediyelik eşya'dan havale ile masrafı da bana ait temsilcilik kataloğu siparişi verdim.

3 günde teslim denmesine rağmen bir hafta geçince online soru hattından siparişimin durumunu sordum.

O güne kadar birkaç kere sorularım yanıtlanmıştı, kendilerinin güvenirlikleri üzerine toz kondurmuyorlardı ama son sorum yanıtsız kalmıştı.Zaten ertesi günde sitenin sayfası silinmişti. sikayetimvar.com'da da haklarında bir sürü şikayet olduğunu, dürüst çalışmadıklarını öğrendim, kısacası dolandırıldım.

Artık internet üzerinden kolay kolay bir şey almam. Öncelikle savcılığa suç duyurusunda bulunmak istedim ama sizin fikrinize danışmayı yeğledim. Paradan geçtim, yanlarına kar kalmasın yeter.

Elimde banka havale kağıdı, firmaya ait dekont, üyelikle ilgili ucuzluk merkezi'nden gelen mail bulunmakta. Ne yapmam gerekir? Teşekkürler." şeklinde şikayetini anlatmaktadır.

13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "MESAFELİ SÖZLEŞMELER UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK" hükümlerine göre yapılan alış veriş mesafeli sözleşmedir. Yapılan sözleşmenin bir nüshası kesinlikle tüketiciye verilmesi zorunludur. Bu belge internet üzerinden de elde edilebilir.

Ancak tüketicimiz elinde böyle bir belge bulunmamakla birlikte yine aynı yönetmeliğe göre "satıcı tüketicinin siparişi kendisine ulaştırdığı andan itibaren en geç otuz gün içerisinde edimini yerine getirmekle yükümlüdür. Bu süre tüketiciye daha önceden yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla on gün uzatılabilir." denilmektedir.

Bu nedenle yasal olarak malın teslimi için gerekli süre henüz dolmamıştır.

Şayet tüketicimiz dolandırıldığını ve karşısında muhatap bulamadığını düşünüyorsa derhal savcılığa suç duyurusunda bulunmak kaydıyla yasal haklarını da kullanabilir.

Biz tüketiciler olarak net üzerinden yapacağımız alış verişlerimizi güvenilir sitelerden yapmaya özen göstermeliyiz. Çünkü unutulmamalıdır ki interneti kötü amaçları için kullanan bir çok insan vardır. Bu tarz kişilerin tuzağına düşmemek için dikkatli olunuz.

Yetkililere Duyurulur.

İlçemiz halkı ve özellikle de esnafların sürekli elektrik kesintilerinden şikayetçi olduklarını belirtmek istiyorum. "Hangi çağda yaşadığımız bilinmelidir, çünkü süreklilik kazanan elektrik kesintileri cihazlarımıza zarar vermektedir." deniliyor.

Mimar Sinan Mahallesi sakinleri de Körfez Belediyesi'nin duyuru hoparlörlerinden şikayetçi. Yapılan bir duyurunun arkasından her ne sebeptense sürekli olmak kaydıyla saatlerce yoğun bir cızırtıya maruz kaldıklarını belirtiyorlar. Anlaşılan bir yerlerde arıza var, bu nedenle onarılması ve vatandaşların bu sıcakta pencerelerini kapatmak zorunda kalmaması için tedbirler alınmalıdır.

Magandalar

Star TV'nin haberine göre, İstanbul'da F1 plotunun bir etkinliğinde 3 magandanın iki turiste yapmış oldukları taciz millet olarak hepimizi utandırdı.

Ancak onca yapılan sapkınlıklar karşısında polis memurlarının tavrı düşündürücüydü. Polisin derhal yabancıları dinleyip yaşadıkları konusunda bilgi alma yoluna dahi gitmeden sapıklara nasihat ta bulunup <<ayıp ettiklerini>> söylemesi ve sapıkları salıvermesi, hem de mağdurların önünde bunu yapması, sapıkların yaptığının iki katı kadar daha bizi utandırdı.

Polis taciz olayını izlemiş ve arkasından nasihatle sapıkları bırakmış. O polisimize sormak istiyorum, mağdur olan kişiler kardeşin, eşin veya annen olsaydı ne yapardın. Yine nasihat mi edecektin...

Bir yanda eteği kısa olduğu için lise öğrencisini tartaklayan, bir tarafta sapıkları nasihatle salıveren zihniyet.

Yasalarımız bu konuya müdahale şansı vermektedir. Bu nedenle yabancı dil bilen bir polis müdahale ederek olayı detaylı bir şekilde incelemeliydi. İşte bunlar için eğitimli polis istiyoruz. Çıtayı yükseltme çabası gösteren yöneticilerin haklılığı ortada...

 
Etiketler: Körfez, Öğretmenevi...(28.08.2006),
Yorumlar
Diğer Yazılar
Sokağa Çıkma Yasağı Uzatılır Mı?
Körfez’de koronavirüs bilinci yok gibi…
Paniğe gerek yok, akıllı olalım yeter...
Hala konuşulan 10 Kasım Programı
Öğretmenler Gününde ben bir öğrenciyim…
Böyle Olmamalıydı…Kabahat sadece çocuklarında mı?
Yüreği kocaman insanlarda var
“Askıda ekmek” skandalı
Bastığımız Dalı Kesmeyelim
Ah Şu “Merak” Denen Duygu Yok Mu?
Kuyuya Düşen Eşek Misali
Bakmak ve Görmek Arasındaki İnce Fark
Eğitim-İşte Neler Oluyor ?
Sevgi Emek İster
Öğrencilerin Seni Unutmayacak
Körfez Belediyesi
Yeter Artık
Siz de, Kendi Tablonuzu Yapabilirsiniz.
Ağaç Yaşken Eğilir, Tabii Eğilmesini İsterseniz
Bir Neferin Ardından
Sağlık Ciddiyet İster
Üzüntümüz Çok Büyük
Örnek Davranışlar Alkışlanır
Bugün Bayram, Şen Olun Çocuklar
Yarasalar
Kriz Kime Var ?
Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Görürmüş
Müdür Türküm “İstifa” Etmemeli, Aksine Alkışlanmalıdır
Lafla Peynir Gemisi Yürümez
Umuda Kurşun İşlemez
Varımız Yoğumuz Hemşericilik
Kimsesizlerin Uğrak Yeri Muhtarlar
Ağlanacak Halimize Gülüyoruz
Tek Yol Kahvehane
Yitirilen Duygular
Barış Gibisi Yok…
Bırakalım Tatil Yapsınlar
KTO’da Polar Seçime Doğru
Kan Gölü İle Gelen 2009
Belirtiyorum.com Yeni Yıla, Yeni Bir Yüzle Girecek
En büyük hediye
Öğretmenime
Geldikleri Gibi Giderler
Eğitim-Bir Sende fırtına öncesi sessizlik mi var?
Cumhuriyetimizin muhtarları.
Hepimiz Birer Engelli Adayı Değil miyiz?
Kör, Sağır ve Dilsiz
Esnafın bayramlık hali...
YÖK'e karşı açılan davada son dönemeç
Şöhretli'nin Görev Aşkı
Yazmayacaktım ama dayanamadım...17 Ağustos 2008, Saat:05:10
Bütün pislikler beni mi buluyor?
Mesajlarımızla terörü lanetleyelim...
Biz
Deprem yaşıyorum
Fark göremiyorum. Ya Siz?
Sevinmesini bilmeyenler için umarım Almanyaya yeniliriz.
YÖK'ün yaptığına ne demeli. Ortada ciddi bir haksızlık durumu mu var acaba?
Esnaf çok öfkeli...
Dershane seçiminde dikkatli olun
Gel de yazma, işte Körfezin yükselen değeri Belirtiyorum.com.
Körfez Manşet Gazetesi'ne Veda
KTO Meclisi'nde röportaj tartışması
Ya silah taşıyalım, ya da dolmuşa binmeyelim.
Bilmeyenlere duyurulur; Körfez Belediyesporun kutlaması İstanbulda yapıldı.
Bir Günde Üç Mutluluk
Atalar Mahallesi sakinleri, içiniz rahat olsun
Sonuç : BUMERANG
Umutsuz olmayın, bazen güzel işlerde oluyor...
Antidemokratik-Senlilerin saldırısı
Bahçeci neden kaybetti?
Atın üzerinizdeki ölü toprağını...
Kendi düşen ağlamaz...
Zorunlu Hayırseverlik
Teknolojinin Hızı Baş Döndürüyor
Değil MAHÇUP, REZİL olursun REZİL...
2007yi uğurlarken...
Bayramınız Kutlu Olsun
Belirtiyorum.com farkı yaşanıyor ve yaşanacak
Pehlivan'la Körfez Turu
Öğretmenime
Atamızı Özlemle Anarken, Çağdaş Türkiyeden Portreler.
Körfez, Tek Yumruk Oldu
Haydi Türkiyem, Göster Dünyaya Gücünü...
Eğitim Şart...
Yazarların Mutluluk Tablosu
Karadeniz Yolları Çok Tehlikeli
Emeklilerde Bankalardan Promosyon İstiyorlar
Fındık İşçisi Deyip Geçmeyin.
Ey Gidi Karadeniz, Karadeniz (2)
Ey Gidi Karadeniz, Karadeniz (1)
Her Zaman Sadece Eleştiririz
Alo 153, Orası Neresi? Çözüm(!) Masası mı?
Türkün Türkten Başka Dostu Yoktur
Her Zaman ki Gibi Yine BARIŞ Kaybetti.
Halkın Sorunlarını Dinleyerek Çözüm Üreten Her Zaman Kazanır.
Eğitime Verilen Önem, Ülkemizin Geleceğidir.
Halk; Sayın Pehlivandan Yanıt Bekliyor.
Okullar Çok Erken Tatile Girdi
Kocaeli EML'nin 6. Pilav Gecesi Muhteşemdi.
Yozgat İzlenimleri ve Yozgatın Nabzı
Yapay Derenin Anlamı.
Ey Vatandaş !!! 22 Temmuzda Görevini Yerine Getir..(19.05.2007)
Mevzu-u Bahis Vatansa, Gerisi Teferruattır. (23.04.2007)
Bir Açılış ve Geride Bıraktıkları.(30.03.2007)
Bilmece, Bildirmece (13.03.2007)
Tasarruflu Olun, Su Sorunumuz Bitmedi (23.02.2007)
Bu Mahalleye Sakın Olaki Oy İstemeye Gitmeyin. (10.02.2007)
Hrant Dink Katledildi. (25.01.2007)
Düşüncelerin Şeffaflaştığı Gün (02.12.2006)
Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum (24.11.2006)
Nerde Eski Muhtarlar.(18.10.2006)
Kulandan İtiraf ve Serzeniş
Sende mi İgsaş ? (15.11.2006)
Okullarımızda Neler Oluyor? ( 10.10.2006)
Diler Demir Çelikden İlginç Uygulama (02.10.2006)
Lütfen; Yaşananlardan Ders Alalım...
Teknosa Hakkındaki Tüketici Şikayeti...
Tüketici Dernekleri Ne Yaparlar
5464 Sayılı, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununun Geçici 4. Maddesinden Faydalanacaklar İçin
Vestel'den Bu Kadar
Karadeniz Halkının Fındığına Dokunma!
İsraf ve Tasarruf
Derincede Örgütlü Mücadele.
Bölgemiz Varil Çöplüğüne Döndü
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
54
0
7
9
15
31
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
7
10
14
31
6
Alanyaspor
51
0
8
9
14
31
7
Fenerbahçe
50
0
9
8
14
31
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Göztepe
39
0
12
9
10
31
10
Antalyaspor
38
0
11
11
9
31
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
33
0
14
9
8
31
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
26
0
15
11
5
31
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı